- FAQ
Domeny
Certyfikaty SSL
Płatności
Konta email
Konta FTP
Bazy danych
Kopie zapasowe
CMS
Strony internetowe
Migracja strony z komputera lokalnego na web hosting
Żeby przenieść swoje pliki na hosting, musisz najpierw zarejestrować u nas konto.

Przejdź pod adres http://localhost/wp-admin, wpisz imię użytkownika i hasło i w ustawieniach w polu «Adres WordPress (URL)» i «Adres strony (URL)» wpisz adres strony na hostingu, na przykład: https://happyuser.CBA.pl.

- Dodaj pliki do archiwum.
W tym celu należy na serwerze lokalnym wejść do folderu z plikami strony i spakować wszystkie pliki do jednego archiwum. - Zrób kopię zapasową bazy danych w phpMyAdmin.
Zaloguj się do phpMyAdmin (http://localhost/phpmyadmin).
Z listy po lewej stronie wybierz bazę danych, po prawej stronie kliknij “Eksport” i “Wykonaj”.
Dalej program zaproponuje pobranie pliku z danymi z bazy na komputer. - Wgraj archiwum z plikami strony na FTP na hostingu. Uwaga. W przypadku dużego archiwum (ponad 10MB) warto jest wgrać pliki i foldery pojedynczo programem Filezilla.
Zaloguj się na konto FTP (możesz tez skorzystać z programu zewnętrznego, na przykład FileZilla). Login i hasło znajdziesz w zakładce “Konta FTP” w panelu. Uwaga: pliki należy wgrać do katalogu domeny.
Kliknij “Przyszlij”, wybierz archiwum — zostanie rozpakowany automatycznie już na serwerze.
- Wgraj kopię zapasową bazy danych w phpMyAdmin na hostingu.
Najpierw załóż bazę danych w panelu w zakładce “Bazy danych”: wybierz konto, dla którego chcesz założyć bazę danych, kliknaj “Dodaj”, wpisz żądaną nazwę użytkownika i hasło. Nazwa bazy danych generuje się automatycznie.
Zaloguj się do phpMyAdmin, wybierz bazę danych z listy po lewej stronie i kliknij “Import” na górze. Wybierz plik kopii zapasowej bazy danych i kliknij “Wykonaj”.
- W pliku wp-config.php zmień dane dotyczące bazy danych (znajdziesz je w zakładce “Bazy danych” w panelu).
Po tym, jak zaimportowałeś bazę danych i archiwum z plikami strony zostało rozpakowane (lub pliki i foldery wgrane) na FTP w głównym katalogu odpowiedniej domeny, trzeba zmienić dane dostępowe do bazy, aby skrypt korzystał już z tej na serwerze.
Żeby to zrobić, wybierz na FTP plik wp-config.php i kliknij “Edytuj”.
Na przykład, jeśli Twoje dane wyglądały tak:
/** Nazwa bazy danych dla WordPress */ define('DB_NAME', 'wordpress'); /** Imię użytkownika MySQL */ define('DB_USER', 'root'); /** Hasło do bazy danych MySQL */ define('DB_PASSWORD', '123'); /** Nazwa serwera MySQL */ define('DB_HOST', 'localhost'); , to należy je zmienić w następujący sposób: /** Nazwa bazy danych dla WordPress */ define('DB_NAME', 'happyuser_cba_pl'); /** Imię użytkownika MySQL */ define('DB_USER', 'happyuser'); /** Hasło do bazy danych MySQL */ define('DB_PASSWORD', 'happyuser_pass'); /** Nazwa serwera MySQL */ define('DB_HOST', 'mysql.cba.pl');
Zamiast happyuser_cba_pl wpisz nazwę swojej bazy danych (stała DB_NAME), zamiast happyuser – imię użytkownika bazy danych (stała DB_USER), zamiast 123 – hasło do swojej bazy danych (stała DB_PASSWORD), zamiast localhost – mysql.cba.pl (stała DB_HOST). Wszystkie dane znajdziesz w zakładce “Bazy danych” w panelu.
- Po wszystkim upewnij się, czy wszystkie linki działają po przeniesieniu.