Dlaczego trzeba robić kopie zapasowe

Co to jest kopia zapasowa? Internet podpowiada, że tworzenie kopii zapasowych to regularna operacja lub procedura, kiedy ktoś tworzy kopię danych i umieszcza ją w pewnym miejscu, żeby w przypadku, jeśli coś się stanie z oryginalnymi danymi (problem z dyskiem twardym, błąd krytyczny w programie lub systemie, wirusy itd.), można było wszystko odzyskać z kopii.

alternative text

Tysiące ludzi, którzy nie robią kopii zapasowych, podejmują ryzyko — jeśli ich pliki zostaną usunięte, nie będzie żadnej możliwości ich odzyskać. Jedyne, co można zrobić, żeby zapobiec takiej sytuacji to regularnie tworzyć kopie zapasowe.

alternative text

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z płyt CD / DVD / Blu-ray, dysków zewnętrznych / wewnętrznych i pendrajwów. Istnieją także serwisy umożliwiające przechowywanie danych w sieci: Dropbox, Google Drive, Yandex.Disk i dużo innych - zwykle przestrzeń jest ograniczona, ale można korzystać z kilku na raz.

alternative text

Jeśli chodzi o biznes, każdy musi się zastanowić - co będę robić, jeśli moja baza danych ze wszystkimi klientami zniknie? Co będę robić, jeśli mały błąd spowoduje zniszczenie dużej ilości ważnych informacji? Wtedy staje się jasne, że warto poświęcić trochę czasu na ustawienie automatycznego systemu robiącego kopie zapasowe, i należy to zrobić właśnie teraz.

Jeśli korzystasz z baz danych, możesz ustawić automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Można ustawić też zadanie Cron (w panelu w zakładce "Zadania Crona"). Kopie zapasowe najlepiej robić często (im częściej, tym mniej będzie szkody dla Twojego projektu w przypadku utraty danych), i one muszą być regularnie sprawdzane (będzie szkoda, jeśli w odpowiednim momencie okaże się, że tworzenie kopii zapasowych nie działa już od pół roku). Troszcz się o bezpieczeństwo swoich danych lub powierz to zadanie specjalistom.

Na naszym hostingu tworzymy kopie zapasowe automatycznie dla kont płatnych.