Dlaczego powinno się tworzyć kopie zapasowe swoich plików?

Kopia zapasowa to kopia danych przechowywana w innej lokalizacji niż oryginalne pliki. W ten sposób dane mogą zostać przywrócone, jeśli staną się niedostępne lub zostaną usunięte. Osoby, które nie tworzą kopii zapasowych, podejmują duże ryzyko — jeśli ich pliki zostaną usunięte, nie ma możliwości ich odzyskania.

W przypadku utraty danych kopie zapasowe są niezawodnym, najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem ich odzyskania. Zaoszczędzi Ci to dużo czasu i zasobów, które w innym przypadku trzeba by było poświęcić na odzyskanie utraconych danych. Dla każdej firmy dane są jednym z najważniejszych zasobów. Czy możesz sobie wyobrazić firmę, która straciła wszystkie dane swoich klientów? Mogłoby to spowodować ogromne straty finansowe. Zaszkodziłoby to również reputacji firmy i zmniejszyłoby zaufanie klientów.

Kopie zapasowe należy wykonywać często — im częściej, tym mniej szkód dla projektu w przypadku utraty danych i regularnie je sprawdzać — szkoda, gdyby okazało się, że system kopii zapasowych nie działa od pół rok. Twórz kopie zapasowe swoich projektów lub powierz to zadanie wykwalifikowanym osobom.

CBA.pl automatycznie tworzy kopie zapasowe co drugi dzień dla wszystkich użytkowników płatnych kont hostingowych. Aby dowiedzieć się, jak ręcznie utworzyć kopię zapasową, zajrzyj do tego artykułu.