tworzenie LANA na 3 komputery + router

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
Jendru :)
Posty: 831
Rejestracja: 28 mar 2007, 19:57:57
Strona na CBA.pl: piekar.com.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Mozilla Windows 1280x960
Kontakt:

tworzenie LANA na 3 komputery + router

Post autor: Jendru :) »

Witam
Mam 3 komputery i router (ruter) i próbuje je połączyć lanem. Niestety działa mi w sieci tylko jeden komputer, sądząc po tym że jako jedyny odbiera internet z routera. Reszta jest podłączona oraz jest skonfigurowana na automatyczne wyszukiwanie adresów ip tak jak jest to zalecane w instrukcji obsługi dołączonej do routera. Zapora jest włączona na każdym z komputerów i nie ma większego znaczenia na połączenie, próbowałem ją włączać i wyłączać dla połączenia lokalnego i na całym komputerze. Rezultat pozostaje ten sam, 1 komputer działa a dwa inne nie. Kable są sprawne ale nie jestem pewny ich poprawnego podłączenia, ale powinny być ok sądząć po poprawnej odpowiedzi diod na routerze. Proszę o szybką pomoc w problemie.

EDIT: Internet to neostrada 2mb/sec
Semerchet
Posty: 145
Rejestracja: 12 paź 2007, 17:10:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: IceWeasel Linux 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Semerchet »

Aby komputery widziały się w lanie muszą mieć tą samą grupę roboczą. A co do widzenia - przyczyny mogą być różne. Może ruter nadaje tylko jeden adres lan, wyłącz zapory, połącz jeden z niedziałających komputerów na port który działa. Mówię z poziomu laika także weź poprawkę :)
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

Zakładam więc, że posiadasz router ADSL a nie zwykły router. Pierwszy krok za nami. Teraz kabelki w ruch i komputerki podłaczamy. Potem jak kolega wspomniał, do wspólnej grupy roboczej. więcej ci nie podpowiem, bo notabene wypadałoby podac producenta routera i ew. model.

Ja osobiście preferuje router Wi-fi. Linksys ADSL trójantenowy to koszt niecałe 500 zł, wspóldzielone łącze i drukarka. Do komputerkow karty wifi (kolejny koszt). Instalacja i konfiguracja - banalne. Do tego brak kabli. :P
Obrazek
ODPOWIEDZ