Twoja karta dźwiękowa

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
macabra2323
Posty: 341
Rejestracja: 28 sie 2005, 15:57:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Twoja karta dźwiękowa

Post autor: macabra2323 »

Jakie macie karty dźwiękowe i jakie głośniki?? Pytam z ciekawości ile osób ma jakieś konkretne karty. :)
-------------------------------
Ja mam dwie karty:
a) Zoltrix Nightingale PRO 6
b) Terratec dmx sound system z modułem digital xtnension
Wczoraj sprzedałem kartę Yamaha YMF 724.
Nagłośnienie:
Onkyo DR-S2.0 + 2x Tonsil Space'86
Pozdrawiam
Paweł K.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Ghoran »

Hmm...
Jeśli chodzi o moją to wszystko co o niej wiem to to, że jest ZINTEGROWANA :)
A głośniki to jakiś chłam też :) Ale Subwoofer jest i dwie satelitki też i nawet działają (jak na moje potrzeby to działają aż za dobrze).
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
vikal
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: vikal »

Karta wbudowana w plyte glowna VIA. Glosniki najzwyklejsze sztuk dwa, w tym jeden dzialajacy :] Dodane jako gratis do kompa. Plus sluchawki Tracer'a.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

jakas Genius Sound Maker Value 5.1 za 14.95 € kupiona w Saturn (najtansza :P) Nawet polska instrukcje obslugi ma :D Kompa podlaczylem do mojego mini HiFi Tower :P
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

jamam jakies badziewie 8.1
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Mati »

zintegrowana z płytą główną+dwa głośniczczki za 40 dychy ale nie narzekam :wink:
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
Awatar użytkownika
macabra2323
Posty: 341
Rejestracja: 28 sie 2005, 15:57:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: macabra2323 »

fuma pisze:jakas Genius Sound Maker Value 5.1 za 14.95 € kupiona w Saturn (najtansza :P)
Karty Geniusa nie są takie najgorsze. Zrobiona na chipie CMI (prawdopodobnie 8738) Ma spore możliwości i bdb jakość. Z modułem SPDIF można wręcz powiedzieć, że niewiele ustępuje drogiemu SB Audigy Platinium eX. Jedynie, jeśli chodzi o obecność zniekształceń przy wysokim wysterowaniu, możemy zauważyć pewne różnice na korzyść Platinium..
Pozdrawiam
Paweł K.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

Creative SB Live! Value (WDM). Rewelacyjna jakość zaróbno odtwarzania jak i nagrywania, chociaż czasem lekko szumi na gnieździe line.
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

macabra2323 pisze:
fuma pisze:jakas Genius Sound Maker Value 5.1 za 14.95 € kupiona w Saturn (najtansza :P)
Karty Geniusa nie są takie najgorsze. Zrobiona na chipie CMI (prawdopodobnie 8738) Ma spore możliwości i bdb jakość. Z modułem SPDIF można wręcz powiedzieć, że niewiele ustępuje drogiemu SB Audigy Platinium eX. Jedynie, jeśli chodzi o obecność zniekształceń przy wysokim wysterowaniu, możemy zauważyć pewne różnice na korzyść Platinium..
Mów mi tak jeszcze :shock:. Nie żeby cos, znasz się na tym, ale nie każdy z nas się tutaj zna. I dla niektórych to co piszesz, może być czarną magią. zorzumiałem większośc, ale niestety nie mam pojęcia co to moduł SPDIF ^^.

ja mam Creative Soundblaster 5.1 z kulotwymi głosniczkami Cambridge Soundworks (4.1). Kupiłem kilka lat temu w komplecie a są znane z kultowego subwoofera. Aktualnie nawet najdroższe zestawy Creative'a nie mają tak dobrego subwoofera. I Wsłuchując się w basy, przyznam, że ta opinia chyba jest poprawna. Choć się na tym nie znam ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
macabra2323
Posty: 341
Rejestracja: 28 sie 2005, 15:57:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: macabra2323 »

Moduł spdif zawiera cyfrowe wyjścia/wejścia - optyczne, koaksjalne.
Znaczenie pojęcia
SPDIF- Standard połączenia cyfrowego dla sygnału audio, przeznaczony do urządzeń domowych i oparty na opracowanym wcześniej do użytku profesjonalego AES/EBU. Właśnie ten standard jest powszechnie stosowany w wyjściach cyfrowych odtwarzaczy CD i transportów CD. SPDIF wprowadzony został przez firmy Sony i Philips skąd wzięła się jego nazwa (Sony Philips Digital Interface).

Standard SPDIF jest podobny do AES/EBU. Pierwsza różnica dotyczy parametrów sygnału elektrycznego. SPDIF korzysta z kabli niezrównoważonych (wtyczki Cinch, zwane też RCA), zaś AES/EBU z połączenia XLR. Sygnał SPDIF operuje niższym poziomem napięcia, które wynosi 500 mV p-p (w AES/EBU może sięgać 2 do 7V). Zarówno standard SPDIF jak i AES/EBU nakłada taką samą czułość na odbiornik sygnału cyfrowego: w obu przypadkach wynosi ona 200 mV. Impedancja charakterystyczna dla połączenia koncentrycznego niezrównoważonego powinna wynosić 75 omów. Kabel powinien przenosić pasmo 0.1-6 MHz.

Druga różnica dotyczy wykorzystania bitów statusowych. W standardzie AES/EBU bity statusowe nie zawierają informacji o możliwości kopiowania, ponieważ sprzęt profesjonalny operujący standardem AES/EBU może wykonywać kopie bez ograniczeń. Sprzęt domowy odbierający sygnał AES/EBU bity statusowe odpowiadające pre-emfazie może interpretować jako zakaz kopiowania. Gdy sygnałem SPDIF zasilamy sprzęt studyjny, problemy raczej się nie pojawiają, gdyż bity statusowe o kopiowaniu interpretowane są jako informacja o pre-emfazie. Bit oznaczający w SPDIF zakaz kopiowania jest odczytywany jako brak preefmfazy przez AES/EBU. Preemfaza zwykle nie jest stosowana i połączenie działa prawidłowo.
Pozdrawiam
Paweł K.
Obrazek
Obrazek
kitor
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kitor »

Terratec EWS64 XL - co prawda ISA ale ma takie możliwości, że przez pierwszy miesiąc (czyli nadal) nie mogę się połapać...

Nagłośnienie -
Przód - głośniki w podstawie monitora
Tył - kolumny na wieży JVC


Jakaś karta wnudowana w laptopa( Dell latitude c610 )
Głośniki wbudowane w laptopa


karta wbudowana w MB Della Optiplexa GX2
i głośnik w niego wbudowany

Brak karty dźwiękowej
zamiast niej PC Speaker i odpowiedni soft ;-)
ODPOWIEDZ