szyfrowanie plikow/folderow dla laika

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
kobe2005
Posty: 130
Rejestracja: 15 gru 2005, 03:50:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

szyfrowanie plikow/folderow dla laika

Post autor: kobe2005 »

Poszukuję programu szyfrującego. Jedynym wymogiem jest to aby działał mniej więcej w ten sposób: Klikasz dwa razy na folderze wyskakuje okienko o hasło - wpisujesz i folder otwiera się - powiedzmy, że zamknięcie okna folderu szyfruje plik ponownie.
Teraz proszę mnie wysłuchać: program nie jest dla mnie, w zasadzie będzie go używać osoba, która nie odróżnia skrótu od faktycznego pliku. Owszem wiem, że są programy gdzie mogę przeciągnąć plik i on mi go zaszyfruje, mogę sobie stworzyć wirtualny dysk itd. Idea jest taka aby użytkownik nie zdawał sobie sprawy, z działania programu, a także aby nie wymagał niczego oprócz podania hasła. Wiem, że może być ciężko ale może ktoś się z czymś takim spotkał.
Oczywiście są programy, które szyfrują całą partycję w locie ale całą partycja to troszkę za dużo.
http://flourish.cba.pl/ Photoshop Tutorials- intensywna przebudowa trwa
Semerchet
Posty: 145
Rejestracja: 12 paź 2007, 17:10:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: IceWeasel Linux 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Semerchet »

Witam @kobe2005. Może moja wypowiedź nie wniesie zbyt dużo pomocy w twoje pytanie ale może zrobił byś małą partycję na dane które mają być szyfrowane. Sam osobiście nigdy nie korzystałem z takich programów. Twierdzenie opieram na wypowiedziach "GOOGLE". Pozdrawiam
ODPOWIEDZ