powiekszenie pojemnosci dysku twardego

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
BadRay
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2006, 14:24:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: BadRay »

Witam,
nie mogę patrzeć na to co tu sie wypisuje :D

Teraz powiem tak... Te miejsce nie "jest ukryte dla techników", nie ma ukrytych partycji, a z 200GB nie robi sie 510GB, tak jak i to, cała reszta to bajki...

Te "ukryte miejsce" to są niesformatowane sektory dysku (talerze dysku twardego zwykle mają większą pojemność niż jest napisane, tak samo jak np płyty cd-r i inne, można je nadpalać do 800mb ale jest to niebezpieczne).

A ukryta partycja dla techników? B z d u r a... Gdy usuwamy jakiś plik, jest usuwany tylko z indeksu partycji (katalogu dysku), dlatego jest możliwość przywrócenia owego pliku, jeżeli nie zostanie nadpisany przez inny. Tak samo ma sie do tego szybkie formatowanie, dlaczego jest szybkie? Gdyż usuwa tylko indeksy z dysku, a pełne już usuwa(czyści) indeksy razem z sektorami.

A po co są te nie sformatowane sektory? A po to... bo, nie robi sie na "styk" np dysku 40 GB tylko dyski o pojemności 42GB, ponieważ te końcowe sektory nie są pewne co do trzymania danych...

Myślę że odpowiedziałem na część waszych pytań, jeżeli dalej wierzycie w te powiększanie dysku o 100% to przeczytajcie pewien artykuł właśnie o tym sposobie powiększania... (znajduje się chyba na stronie CHIP-u albo PC WORLD-a, nie pamiętam)

Dobra mam 15 lat, ale pewne pojęcie o komputerach mam więc nie kitować! :)

Zapraszam na moją stronę :D www.bialysoft.[regulamin forum: punkt 2.13] właśnie z chłopakami zabieramy sie do pisania gry :d
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

No, mozna jeszcze klastry zmniejszyc i przez to uzyskac nieco wiecej miejsca (minimalne roznice) :P Ale generalnie zabawna rozmowa:D
Wiecie jak się rodzą miejskie legendy? ;P
Obrazek
Arczi
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2007, 22:09:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: 1280x1024

Post autor: Arczi »

To ukryte miejsce to bujda, moze byc ewentualnie kilka procent pojemnosci dysku jezeli faktycznie nie ma dostepu do pewnych sektorow.
Wiekszosc sztuczek z powiekszaniem dysku polega na tym ze nowe dane nadpisuja te wczesniej nagrane wiec wizualnie dysk ma wieksza pojemnosc w praktyce nie wiesz co zostanie nadpisane czy raczej zniszczone. Np masz sporo filmow, zapisujesz do pelna taki powiekszony dysk i moze sie okazac ze w miejscu starszych filmow masz wstawki z tych nowych albo wogole nie da sie tego otworzyc. Bylo kilka artykulow o tym, sam kiedys chcialem sobie dysk "powiekszyc".
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: fuma »

jest sposob na powiekszenie dysku ;) Musicie rozciagnac albo nadmuchac talerze xD
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: kidawka »

jak rozciagniemy talerze to rozmiar bierzacych danych tez sie powiekszy;)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: fuma »

wiec zdrapujesz dane, rozciagasz talerz i za pomoca kropelki albo osrmiorniczki montujesz dane spowrotem na talerze :P
ODPOWIEDZ