obraz dysku, kopia systemu

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

obraz dysku, kopia systemu

Post autor: Mati »

Siema, mam spory problem. Stabilność i niezawodnoć mojego systemu windows xp, pozostawia wiele do życzenia. Dlatego na starym komputerze miałem wykonaną ghostem kopię systemu, którą w przypadku awari wgrywałem w ciągu niecałych 3minut. No i dokonałem zakupu nowego komputera, formaty to zjawisko dość częśte, a co najgorsze nie mam tu stacji dyskietek żeby odpalić nortona pod dosem. Więc ciekawi mnie czy Wy robićie takie obrazy, a jak tak to w jaki sposób najlepiej tego dokonać?
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Linux 1024x768

Post autor: zero »

zrob sobie boot'owalna cd, na ktora wrzucisz ghosta i po problemie
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: Mati »

A co jeżeli system jest na NTFS?
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Linux 1024x768

Post autor: zero »

Mati pisze:A co jeżeli system jest na NTFS?
no to dentka :P a jak miales wczesniej NTFS to jak przywracales kopie z ghosta? chyba ze miales fat32 to co innego ;)

btw. jakis sposob na pewno jest ;) google sluzy pomoca

5 sek googlowania i juz mam:
http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=824&t=31

i alternatywa dla ghosta
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Drv ... Google&lr=

EDIT:
wychodzi na to, ze ghost 10 obsluguje w jakims stopniu NTFS... niestety nie mam jak sprawdzic, bo nie znajdziesz u mnie takowego typu partycji ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Mati »

Dzięki zero, też szukałem, ale chodzi mi o programy freeware. Ghost 10.0 to już nie to samo co stary dosowki ghost tylko jakiś odpłatny kombajn chodzący pod winem i nie wiem jak to jest z partycją systemową.
Drugi program: DrvImagerXP też działa pod kontrolą wina, na dodatek tworzy kopie o ogromnej wielkości, kopiując także wolne miejsce na partycji O_0. Więc w razie awari nie idzie tymi programami systemu przewrócić :/ Może masz coś pod linuxa (mandrivię2006) do tworzenia i wgrywaia obrazów partycji, tych z NTFS?
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Linux 1024x768

Post autor: zero »

Mati pisze:Dzięki zero, też szukałem, ale chodzi mi o programy freeware. Ghost 10.0 to już nie to samo co stary dosowki ghost tylko jakiś odpłatny kombajn chodzący pod winem i nie wiem jak to jest z partycją systemową.
Drugi program: DrvImagerXP też działa pod kontrolą wina, na dodatek tworzy kopie o ogromnej wielkości, kopiując także wolne miejsce na partycji O_0. Więc w razie awari nie idzie tymi programami systemu przewrócić :/ Może masz coś pod linuxa (mandrivię2006) do tworzenia i wgrywaia obrazów partycji, tych z NTFS?
nie mam bo i skad? ^^ nawet nie mam 1mb na partycje NTFS na moim dysku, wiec zbedne mi sa takie programy :)

ale mozna zainteresowac sie czyms takim:
http://freshmeat.net/projects/g4l/
Obrazek
ODPOWIEDZ