Nauka php i mysql

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1280x1024
Kontakt:

Nauka php i mysql

Post autor: HitcH »

Mam taki zamiar zabrać się wreszcie za nauke php i mysql tylko nie wiem jak.
Mam eboka php5, apache, mysql - podstawy.
Tylko nie wiem jak się najlepiej nauczyć. Miałem taki pomysł, żeby od razu zabrać się za coś trudniejszego i na podstawie tego dochodzić co do czego służy (jak to z html i css robiłem) tylko wydaje mi się to mało efektowne...
Może macie jakieś sposoby? I co jest najważniejsze w php?
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: kidawka »

Ja ci radze uczyc sie od poczatku bo php jest duzo trudniejsze niz html i css. Jak masz ksiazke to czytaj co tam pisza i rob przyklady, jak dojdziesz do jakiegos poziomu to wtedy probuj robic cos swojego.
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1280x1024
Kontakt:

Post autor: HitcH »

Wiem, że trudniejsze.
Miałem taki sposób zeby pisać to co np. jest w ostatnim rozdziale tej książki (czy tam przedostatnim) czyli prosty cms i na podstawie tego dochodzić co do czego. Tylko czy to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

Chyba lepiej zacząć od podstaw. Twój pomysł to jak uczyć się czytać nie znając alfabetu.
jajojek
Posty: 341
Rejestracja: 23 mar 2007, 15:24:17
Lokalizacja: Bytom
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: jajojek »

Jak chcesz zainwestowac troche kasy w nauke to proponuje jakas ksiazke heliona. Jak bys kupywal jakas to wybierz sobie jakas pozcje z tytulem podobnym do takiego: "Praktyczny kurs php i mysql" Mozesz tez kupic inna ale jak bedziesz mial z podobnym tytulem to bedziesz uczac sie pisal jakies skrypty ktore sa przeanalizowane. Taka nauka jest przyjemniejsza.
Moja pierwsza ksiazka bylo: "PHP to proste" autor: Christopher Cosentino. Dla osoby ktora nic nie potrafi uwazam ze jest to dobra ksiazka (to akurat nie jest heliona). Pod koniec ksiazki bedziesz uczyl sie pisac dobry system newsow z baza mysql. A jak chcesz analizowac skrypty sam, to kup sobie jakas ksiazke ze skryptami np. PHP 101 praktycznych skryptow. Tez jest mniej wiecej opisane co do czego sluzy i czemu tak jest, a nie inaczej.
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

w php zaczynać od końca? nie radze. w php jest mnóstwo poleceń, komend, ba nawet sporo matematyki. ¯eby zrozumieć bardziej skomplikowany skrypt najpierw musisz poznać pods\tawy. inaczej nie da rady. Być może będziesz mniejwięcej wiedział jak działa (po wielu dniahc, miesiącach), ale takiego cmsa nie napiszsz. A jak będziesz szedł krok po kroku, to owszem. Bo dzięki takiemuj przykładowi w praktyce będziesz mógł ugruntować już zdobytą wiedzę. A propos, książek Helionu nie polecam. mnóstwo pozycji, a wszystko masło maślane. Ciągle do tego samego wracasz. Bo ci co piszą te książki, o pisaniu niestety niewiele wiedzą. To programiści itp. A nie humaniści. I to do entej potęgi. W innych wydawnictwach jednak jest to lepiej opisane. Autor wie o czym pisze i wie jak to napisać, żeby nie pleść trzy po trzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

Monstrual pisze:Bo ci co piszą te książki, o pisaniu niestety niewiele wiedzą. To programiści itp. A nie humaniści.
To chyba lepiej. Przekazują samą esencję, bez zbędnego lania wody. Często spotykam się z poradnikami 'humanistów', z których trzeba przeczytać 10 stron, żeby wiedzieć to, co informatyk upchnie na jednej. A jak zastosuje jakieś fachowe słownictwo, zawsze można skorzystać ze słownika informatycznego bądź wikipedii.
jajojek
Posty: 341
Rejestracja: 23 mar 2007, 15:24:17
Lokalizacja: Bytom
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: jajojek »

Monstrual pisze:A propos, książek Helionu nie polecam.
A mi sie podoba. Tzn. konkretnie kurs html. Jest tam ladnie wsszystko opisane. Na ksiazke "PHP 101 praktycznych skryptow" tez nie nazekam
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

strikte pisze:To chyba lepiej. Przekazują samą esencję, bez zbędnego lania wody
Właśnie programiści leją wodę, jakbyś uważnie czytał o piszę, wiedziałbyś. Humanista wie jak napisać, a programista nie potrafi się dzielić wiedzą. Tak było i będzie zawsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcusdavidus
Posty: 104
Rejestracja: 08 gru 2005, 07:26:05
Lokalizacja: wwa
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: marcusdavidus »

menstrual nie filozofuj tak ^^ fakt jest taki ze zwykle humanisci maja rozbujane ego a programisci uwazaja ze i tak nikt nie zrozumie o czym mowia wiec nie mowia :P
>>>marcusdavidus@destiny#man love <<<
Milosc jest jak linux jest za free i ma licencje open source:P
Obrazek
Zegnaj Steve .. We Will Never Forgot
ODPOWIEDZ