Karta graficzna

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Karta graficzna

Post autor: Mati »

Mam taki problem, pytaie:

1. Czy można pracować na komputerze bez karty graficznej?
2. Co mozna zrobić by nie wykorzystywać/używać jak naj mniej karty graficznej?

Wiem, że w karcie graficznej są wyjścia do monitora itp. ale chodzi mu tu bardziej o sam fakt, czy procesor jest w stanie generować obraz do monitora. Jeżeli odpowiedź na pierwsze jest nie, to pomóżcie mi z drugim, proszę :?
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
Przemussy
Posty: 369
Rejestracja: 20 paź 2005, 22:33:29
Lokalizacja: ¯yrardów
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Przemussy »

eee że co?

hehehe pytanie roku:D

chlopie poczytaj trohce w necie.


Kopm się nie uruchomi be z karty graficznej. niestety. będize piszczał. Bez monitora to jeszcze pojdzie ale grafu nie.

Także juz masz odpowiedz.


narqsa
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: zero »

bez grafy to trudno zalaczyc kompa :P

a z tym drugim... wylacz wszystkie zbedne bajery, to odciazysz troche grafike... jesli cos ci sie dzieje z kompem przez ta grafe wlasnie, to albo umiera, albo sie po prostu przegrzewa i przydaloby sie jej jakies chlodzenie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Mati »

Przemussy pisze:eee że co?

hehehe pytanie roku:D
Nie pytanie roku, tylko pomoc koledze :roll:
Przemussy pisze:chlopie poczytaj trohce w necie.
szlachcic się odezwał :ble:

Czyli rozumiem, że musi być jakiś układ graficzny....nawet naprawdę słaby, bez tego ani rzusz, tyko ciekawi mnie co jest na serwerach, ale do nich chyba nie mozna podłączyć monitora, co?
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: zero »

Mati pisze:Czyli rozumiem, że musi być jakiś układ graficzny....nawet naprawdę słaby, bez tego ani rzusz, tyko ciekawi mnie co jest na serwerach, ale do nich chyba nie mozna podłączyć monitora, co?
zintegrowane uklady graficzne z plyta glowna... jakies proste, 4MB, bo i po co wiecej ci ramu do grafy na serwerze

a druga sprawa to taka, ze do serwera najczesciej zdalnie sie laczysz, wiec monitor nie bedzie ci zbyt czesto potrzebny :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Mati »

Hmm, szkoda, ale rozumiem że potrzebny jest mi tylko układ wyjściowy, by puszczać grafikę na monitor, do windowsa sp nie potrzebuje karty z jakimś chipsetem?
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: zero »

Mati pisze:Hmm, szkoda, ale rozumiem że potrzebny jest mi tylko układ wyjściowy, by puszczać grafikę na monitor, do windowsa sp nie potrzebuje karty z jakimś chipsetem?
windows sp? jakas nowa wersja?
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Mati »

xp :roll:
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
Awatar użytkownika
swpok
Posty: 510
Rejestracja: 25 wrz 2005, 13:50:56
Lokalizacja: Syreni gród.
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: swpok »

zero pisze:zintegrowane uklady graficzne z plyta glowna... jakies proste, 4MB
ho ho ... w '96 popylałem w giery z kartą graficzną z pamięcią podręczną, rzędu 1MB, więc "co wy wiecie o zabijaniu" ;-] Zresztą, kto to wymyślił, aby serwerowi, jako takiemu, była potrzebna karta graficzna ?

EDIT:
A se zredagowałem, a co mi tam ;-]
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 16:59:08 przez swpok, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez uszczypliwości powinno siê uwa¿aæ dniem straconym.
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: zero »

swpok pisze:
zero pisze:zintegrowane uklady graficzne z plyta glowna... jakies proste, 4MB
ho ho ... w '96 popylałem w giery z kartą graficzną z pamięcią podręczną 1MB, więc 4MB to o wiele za dużo, jak na potrzeby serwera. Zresztą, kto to wymyślił, aby serwerowi, jako takiemu, była potrzebna karta graficzna ?
co do tych serwerow to moze i prawda, ze przesadzilem troszke ;) ale nie siedze w tym, wiec podalem tylko orientacyjne wartosci ^^

a do tego czy potrzebna, to tylko od admina zalezy, gdzie postawil serwer :P jesli u siebie w domku, i chce do niego przylaczyc monitor, to kto mu broni? a jesli serwerownia, to logika, ze do kazdego nie bedzie podpinany monitor, bo to za duza strata by byla
Awatar użytkownika
spudelko
Posty: 104
Rejestracja: 21 sie 2005, 17:51:52
Lokalizacja: Szczecin/£obez
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x960
Kontakt:

Post autor: spudelko »

Mati pisze:Hmm, szkoda, ale rozumiem że potrzebny jest mi tylko układ wyjściowy, by puszczać grafikę na monitor, do windowsa sp nie potrzebuje karty z jakimś chipsetem?
Układ wyjściowy to raczej chipset, bo sam procesor Ci tego nie przetworzy.. Musi być coś co zawiera chipset graficzny ;)
ODPOWIEDZ