Dzwięk w głośnikach nie wiadomo skąd!

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Zaszczyk
Posty: 228
Rejestracja: 22 paź 2005, 13:05:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x960
Kontakt:

Dzwięk w głośnikach nie wiadomo skąd!

Post autor: Zaszczyk »

Mam bardzo dziwny problem, co jakiś czas słysze że z głosników wydobywa się dzwięk nie chodzi o jakiś szum, ale np. ktoś coś mówi w obcym języku albo leci jakaś muzyka. nie dzieje się tak bez przerwy tylko co jakiś czas. Muzyka nie jest z przeglądarki bo nawet jak mam ją wyłaczoną to leci, z winampa też nie. Nie jest to jakies moje ubzduranie bo jak wyłączę głośniki to nic nie słysze. Mam głośniki z logitecha 2+1 subwofer (nie wiem jak to się pisze).

Proszę o pomoc

PS. Nie jest to jakiś trollowski post tylko naprawde tak się dzieje
jajojek
Posty: 341
Rejestracja: 23 mar 2007, 15:24:17
Lokalizacja: Bytom
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: jajojek »

Nie pamietam juz jak to dokladnie bylo, ale ja pare lat temu tez mialem taki przypadek. Nie wiem jaka byla przyczyna tego. Moze jakies zaklucenia z radia(stalo ok 1m od kompa)
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

A masz "niezbędnik internauty" ? bo on odpala różne dzikie dźwięki albo Real Player też chyba czasami coś włącza bez wiedzy usera ?
Zaszczyk
Posty: 228
Rejestracja: 22 paź 2005, 13:05:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x960
Kontakt:

Post autor: Zaszczyk »

Miałem kiedyś niezbędnik internauty ale odinstalowałem, a Real PLayer mam zainstalowany. Dodam jeszcze że jak słyszę te dzwięki to nie włacza się żaden program ani nie wyskakuje żadne okienko.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

Zaszczyk następnym razem jak usłyszysz dźwięki sprawdź czy nie masz zbędnych procesów uruchomionych [np Real PLayer'a]; Twoje głośniki mogę też odbierać sygnał z jakiegoś mocniejszego nadajnika, tylko że nie do końca wiem jak miałoby to się dziać :P
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

a masz mysz lub klawiaturę bezprzewodową ? lub z jakimiś innymi urządzeni się łączysz przez radio, bo możliwe że np. mysza ma podobną częstotliwość co jakieś radio na długich (bo polskie stacja na innych nadają ale może coś przebija przez eter - stąd obcy język) Komputer odrzuca to jako zakłócenia, ale byś może przechodzi to jakimś cudem do głównego rejestratora.
Mało prawdopodobne, ale w elektronice wszystkiego można się spodziewać :|
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

---------- 21:57 11.07.2007 ----------

to pewnie po rusku gadają bo oni tylko na niskiej częstotliwości nadają i można odbierać radio bez odbiornika radiowego :)

---------- 21:59 ----------
strikte pisze:a masz mysz lub klawiaturę bezprzewodową ? lub z jakimiś innymi urządzeni się łączysz przez radio, bo możliwe że np. mysza ma podobną częstotliwość co jakieś radio na długich
myszki są na 27MHz wiec to nie możliwe za nisko
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

a mi bezprzewodowa myszka przestaje działać jak dzwoni komórka.
Zaszczyk
Posty: 228
Rejestracja: 22 paź 2005, 13:05:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x960
Kontakt:

Post autor: Zaszczyk »

Narazie żadnych głosów nie słyszałem, ale jak coś usłysze to sprawdze w menadżerze zadań czy jakiś program dzwiękowy tego nie emituje. Co do myszki to mam laserową bezprzewodową. Co do nadajników to żadnego w oklicy nie ma (przynajmniej ja nie widziałem), ale mam w domu sieć wi-fi i siec od sąsiada chyba też ma zasięg aż do mnie. Co do komórki to jak ktoś dzwoni albo przychodzi sms to głośniki zaczynają pipczeć (?) dzieje się tak też co jakiś czas, moze jakiś mocniejszy sygnał od operatora albo coś.
Awatar użytkownika
shook
Posty: 219
Rejestracja: 28 maja 2007, 19:18:17
Strona na CBA.pl: http://shook.cba.pl
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: shook »

Bardziej prawdopodobne jest że ci sygnał z jakiegoś zagranicznego radia wyłapuje, mi np. jak włączę w domu krótlofalówki to słyszę normalnie w głośnikach jak coś mówię przez krótkofalówkę.
godq3
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2009, 10:03:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Dzwięk w głośnikach nie wiadomo skąd!

Post autor: godq3 »

Też to mam. Też mam głosniki Logitech 2+1. Slysze jakies zniekształcone rozmowy, ktorych nie moge zrozumieć i czasem jakby alfabet morsa. Widze, że to kwestia głośników, bo Zaszczyk z Logitechami tez to ma. Musze kupić inny komplet :/
Awatar użytkownika
Jendru :)
Posty: 831
Rejestracja: 28 mar 2007, 19:57:57
Strona na CBA.pl: piekar.com.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Dzwięk w głośnikach nie wiadomo skąd!

Post autor: Jendru :) »

A ja mam przeczucie że to duchy i jedynym wyjściem jest wezwanie Ghost Busters.

A tak z tematem to mam głośniczki 2.1 easy touch i mam podobny problem gdy np dotknę jacka, głośniki szumią jak szalone. I mam też to co napisał juice, mam nokie 5800 i jakąś podrzędną myszkę bezprzewodową Microsoftu która o dziwo się zacina jak ktoś do mnie dzwoni.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Dzwięk w głośnikach nie wiadomo skąd!

Post autor: Gromed »

kłania się fizyka, fale radiowe i interferencja ;-P
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Dzwięk w głośnikach nie wiadomo skąd!

Post autor: fuma »

a tam pierdoly wciskacie chlopakowi! Przeciez wyraznie widac, ze to zaklocenia spowodowane komunikujacymi sie ze soba statkami pozaziemskich cywilizacja. To sprawa dla Archiwum X. Mulder i Scully juz sa w drodze ;]
ODPOWIEDZ