Blokowanie paska zadań... :(

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
ktoś
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:22:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Blokowanie paska zadań... :(

Post autor: ktoś »

No właśnie, tak jak można się domyślić po nazwie tematu mam problem z paskiem zadań. Włączam kompa, opere, winampa i sobie chodze po stronach, a tu nagle blokuje mi się pasek zadań tzn. godzina stoi w miejscu, na pasku nie widać, że w winampie zmieniają się piosenki, nie moge wejść w start oraz co najgorsze nie moge uruchomić żadnej nowej aplikacji :cry: . Moge tylko otworzyć folder który mam na pulpicie, lub mój komputer, a jak przez przypadek zminimalizuje opere, to oczywiście już nie moge do niej wejść. Czym może być to spowodowane i jak zrobić, żeby to zjawisko nie występowało u mnie na kompie? Czytałem gdzieś na jakimś forum o tym, ale tam pasek wieszał się na pare minut i była to wina chyba antywirusa, a jak zmieniłem u siebie antywirusa to nic nie pomogło
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

może masz włączone auto ukrywanie; bądź posiadasz za małą ilość pamięci RAM i przy antywirze winampie i operze przymula go tak bardzo, że nic nie możesz zrobić
ktoś
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:22:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: ktoś »

Autoukrywanie raczej nie mam włączonego, a co do zamulanie do raczej odpada bo mam włączonego menedżera i nie widać po nim, żeby coś zamulało, przy 512 RAM z winampem, operą i antywirusem powinien sobie poradzić :wink:
Awatar użytkownika
spudelko
Posty: 104
Rejestracja: 21 sie 2005, 17:51:52
Lokalizacja: Szczecin/£obez
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x960
Kontakt:

Post autor: spudelko »

Jak zminimalizujesz Operę, to wciśniej wtedy ALT+TAB, to będziesz mógł do niej powrócić... ;)
ktoś
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:22:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: ktoś »

No, tak ale nie w tym problem :D Nadal nie będe mógł uruchamiać nowych aplikacji...
vikal
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: vikal »

Pewnie syfa masz. Skan Spy-botem, Ad-Aware i jakims antywirem.
Dla testow mozesz ubic proces explorer.exe ( nie mylic z iexplore.exe :!: ) Jezeli zawieszony pasek zniknie ( ikonki na pulpicie pewnie tez) to wcisnij win+r i wpisz explorer.exe i daj enter, pasek powinien na nowo dzialac. Jezeli ta operacja uzdrowila pasek to pewnie cos jest nie teges z eksploratorem, jezeli nie to trzeba szukac przyczyny gdzies indziej.
ktoś
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:22:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: ktoś »

Już go przeskanowałem pare razy i nic :( A co do menedżera, to nie chce mieć go cały czas włączonego, bo troche przeszkadza w pracy, a jak już mówiłem po zablokowaniu paska nie moge uruchamiać nowych aplikacji czyli menedżera też nie. Jak natomiast schowam go do paska, to potem nie moge na niego kilknąć żeby powrócił, bo mam zablokowany pasek zadań :D
vikal
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: vikal »

Ctrl+alt+del uruchamia menadzera zadan. Zrob tak jak mowilem, bedze jasne co blokuje pasek.

===EDIT===
Nacisnij przycisk "win" przy zablokowanym pasku i zobacz czy sie otworzy menu startowe.
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: kidawka »

bedziesz mugl za pomoca alt+tab, ja tez tak mialem kilka min po wlaczeniu kompa, zrobilem formata i zainstalowalem windowsa od nowa i pomoglo
vikal
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: vikal »

kidawka: jezeli bedze mial menadzera w tray'u to alt+tab nic nie da...
Poza tym pomysl z formatem jest taki typowo polski ... Z buta i zawsze dziala ... :D
ktoś
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:22:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: ktoś »

No właśnie formata nie chce mi się robić, uważałbym to za moją przegraną :D Co to za przycisk "win"? Jak na razie mi się nie zawiesza ten pasek więc może się coś poprawiło :wink:
vikal
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: vikal »

ktoś pisze:Co to za przycisk "win"?
To przycisk na klawiaturze przypominajace logo windowsa, gdzies kolo ctrl i alt'a.
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: EngCentre »

vikal pisze:Poza tym pomysl z formatem jest taki typowo polski ... Z buta i zawsze dziala ...
W tym wypadku to pomysł typowo "windowsowski" - format jest dobry na wszystko :P

A co do problemu to kumpel też tak ma... bo ma pirackiego windowsa :P
The Beatles rule ! ! !
ktoś
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:22:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: ktoś »

Problem już rozwiązałem, niestety w typowo polski sposób, ale inaczej nie potrafiłem... :D
Kubuś of Nowe
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2009, 18:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Nie Widać Paska Zadań I Nie Można Przesuwać Ikon Na Pulpicie

Post autor: Kubuś of Nowe »

Nie widać paska zadań (nie jest ściągnięty całkiem w dół, nie działa też "menu start" gdy wcisnę przycisk "win") oraz nie mogę przesuwać ikon na pulpicie i gdy robię "prawy->kopiuj->wklej" to nie mogę skopiowanej rzeczy wkleić :(

---- EDIT ----

Proszę o szybką pomoc ... z góry dzięki !!
ODPOWIEDZ