2*HDD, XP i Vista

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Mozilla Windows 1280x1024
Kontakt:

2*HDD, XP i Vista

Post autor: HitcH »

Mam problem^^ 2 dysku podłączone na SATA. Jeden na Master, drugi na Slave. Zainstalowałem na tym z Master Viste. I tu sie pojawił problem^^
Na dysku z XP którego już ponad rok nie formatowałem itp działa ok. Jednak ten drugi już nie...
Instalator Visty nazwa główną partycje jako C. Tak samo nazywa się partycja główna XP na drugim dysku... I gdy w bootloaderze wybieram Viste jest problem (nie ważne jaki, zmieszam do czegoś innego), w dodatku za każdym razem jako główny dysk widzi mi ten z XP, zmiany w biosie itp ... niezbyt wiele dają bo samo sie wraca na niego :lol:
Ale tak... czy jest jakiś sposób nadania partycji liter stałych? Tzn chodzi mi o to, żeby zawsze pod każdym Windowsem te partycje nazywały się tak samo, a nie, że Vista i XP nazywaja je jak chcą i przez co sa problemy.
Np. Jak mam na 1 dysku C, D, E, F to na drugim żeby zaczynało sie od G i tak na stałe było. Da się?
Semerchet
Posty: 145
Rejestracja: 12 paź 2007, 17:10:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: Semerchet »

Hmm trochę namotane. Aby zmienić literę dysku w XP wejdź w panel administratorski -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami. Tam pozmieniasz litery dysków. Jednak taka zmiana nie wiadomo czy się nie odbije na systemie na drugim dysku. Nigdy jeszcze nie instalowałem visty (jakoś blech). Jak miałeś viste na master to powinieneś ustawić także nazwy partycji na slave i wtedy instalować xp. W xp prosi o podanie lokalizacji instalacji systemu. Myślę że wtedy nie powinny się zmienić litery dysków. Jak się mylę to mnie poprawcie :)
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Mozilla Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: HitcH »

źle mnie zrozumiałeś.
chce aby dysk z XP został taki sam, c,d,e,f, a ten drugi (skasowałem viste) miał na stałe w windowsach g,h,i,j,k .. a gdy np chce instalować z poziomu xp to ok, wybieram K i niby idzie, do restartu. Potem nie może odnaleźć partycji.

inaczej ujmując, czy da się zrobić tak, zeby 2 dyski rozpoznawane były jako jeden o pojemności zsumowanej?
Semerchet
Posty: 145
Rejestracja: 12 paź 2007, 17:10:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: IceWeasel Linux 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Semerchet »

ODPOWIEDZ