Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Konfiguracja WordPressa i innych skryptów blogowych.
malachit.c0.pl
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2012, 23:11:28
Strona na CBA.pl: http://malachit.c.0.pl/
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux

Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Post autor: malachit.c0.pl »

Szanowni Państwo,

Zakładam nowy blog na serwerze cba i mam problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa.

Wyjaśniam: Mam zainstalowany motyw Coralina z dwoma wtyczkami: akismet i hello dolly (obie wyłączyłem) oraz sam ściągnąłem wtyczkę Captcha. (też wyłączyłem). Mam także tytuł i opis bloga. Nie mam żadnych wpisów. ( przy próbach aktualizacji pojawiają się napisy: Nie można zapisać pliki. Aktualizacja nie powiodła się.

Na Forum Wordpressa doradzono mi ręczną aktualizację Wordpressa. Mam tego dokonać w FTP.
Jak to zrobić?

Dostęp do FTP jest w panelu CBA, a aktualizację wersja: 3.4.2. po rozpakowaniu będę miał w kokpicie.

W panelu w części konta FTP muszę wejść do menedżera plików powinienem tam podać:
Użytkownik:
Hasło:
Katalog startowy:
Użytkownik i hasło to tak jak loguję się do panelu?

Ale co to jest katalog startowy?

(Pytanie dodatkowe: Co w edycji użytkownika FTP znaczy użyj inny katalog? Jak mam wybierać ten katalog? Dlaczego?)

W kokpicie na stronie aktualizacji przeczytałem, że wcześniej powinienem dokonać zapisów ustawień. Czy jeśli nie mam żadnych wpisów też muszę zapisywać ustawienia? Jeśli tak to w jaki sposób?


Szczerze powiem, mam niewielkie doświadczenie w obsłudze komputera i Internetu. Z tego powodu boję się manipulować przy plikach. A nie mam tu nikogo, żeby mi mógł coś pomóc. Kiedyś w moim innym blogu na bloxie chciałem coś zmienić i pewnym momencie wystraszyłem się, że coś zepsułem przy moim blogu. Na szczęście moje obawy były wtedy nieuzasadnione.

A może motyw zmienić na inny (bardziej dostosowany do nowej wersji) i wtedy aktualizacja mi się powiedzie? (Tylko skąd mam wiedzieć które motywy są dostosowane do aktualizacji 3.4.2 Wordpressa?)

/Wyjaśnienie: Na innym serwerze (płatnym) zaktualizowałem Wordpressa bez problemu. Ale tam nie miałem zainstalowanych: ani motywu, ani żadnych wtyczek, czy widgetów/.

Pozdrawiam
Ryszard Roszkowski
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Post autor: rkd77 »

malachit.c0.pl, zasada jest taka, że soft instalowany z panelu uaktualnia się w panelu,
a instalowany ręcznie, czyli przez ftp, uaktualnia się samemu.
Przed uaktualnieniem wypadałoby zrobić kopię, tzn. zrobić zrzut bazy danych i skopiować wszystkie pliki przez ftp na swój komputer.
W tym przypadku update jest na oprogramowaniu z panelu, więc:
a) należy skopiować plik wp-config.php na swój komputer
b) w panelu cba kliknąć Usuń przy wordpressie w zakładce Oprogramowanie
c) poczekać z dwie minuty
d) zainstalować w to samo miejsce wordpressa z panelu, ale NIE KLIKAĆ w odnośnik, który tam się pojawi
e) poczekać 2 minuty
f) sprawdzić czy jest plik wp-config.php. Wgrać swój jeśli go tam nie ma lub strona się nie wyświetla
I to tyle.
Jeśli wyszła nowsza wersja oprogramowania, a nie ma jej w panelu, należy to zgłosić na forum.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
malachit.c0.pl
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2012, 23:11:28
Strona na CBA.pl: http://malachit.c.0.pl/
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux

Re: Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Post autor: malachit.c0.pl »

Szanowny Panie,

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Bardzo przepraszam, że odpowiadam dopiero dziś. Przez kilka dni chorowałem: miałem kłopoty trawienne.

Obecnie dzięki Pana odpowiedzi wiem już jak usunąć starą wersję Wordpressa i wiem jak zainstalować nową wersję3.4.2.

Niestety nie wiem w jaki sposób mam zrobić kopię czyli zrzut bazy danych i jak skopiować przez ftp wszystkie pliki na swój komputer.

Nie wiem także jak należy skopiować plik wp-config.php na swój komputer.

Po zainstalowaniu mojej wersji wordpressa w jaki sposób mam sprawdzić czy jest plik wp-config.php.? I jak ten plik mam wgrać jeśli tam go nie ma?

Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x600
Kontakt:

Re: Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Post autor: DeaDriam »

robimy zrzut
Logujemy sie na phpadmin z konta na hostingu /wybieramy baze/klikamy import i zapisujemy plik jako txt na kompa
Jak skopiowac pliki z serwera na kompa?
Logujemy sie za pomoca klienta ftp np filezilla(port 210 i jest opisane na forum jak skonfigurowac program,wystarczy poszukac http://cba.pl/forum/search.php) po polaczeniu otworzy nam sie serwer cba.pl po prawej stronie..klik klik i znajdziesz folder z Wordpressem=tak samo pobierzesz pliki na kompa jak i plik konfiguracyjny ,,czyli zazanaczasz wszystkie pliki i klikasz pobierz..instrukcja jest w sieci doglebna..wystarczy troszke wlasnej inicjatywy i przychylnosci do Google.

Po zainstalowaniu Wordpressa PLIK BEDZIE=sprawdzisz to po poloczeniu za pomoca filezilla lub

http://cba.pl/panel/tools/filemanager/ troszke klikania i logiki i wszystko jest
Co do manualnej instalacji WP..tez jest na forum w dziale Wordpress....
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
malachit.c0.pl
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2012, 23:11:28
Strona na CBA.pl: http://malachit.c.0.pl/
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux

Re: Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Post autor: malachit.c0.pl »

Szanowny Panie matpol,

Bardzo przepraszam, że odpisuję dopiero dziś.
Kilka przyczyn spowodowało zwłokę w udzieleniu przeze mnie odpowiedzi na odpowiedź Pana z dnia 13 grudnia 2012 roku.

Pierwsza z nich:
Odpowiedź Pana z 13 grudnia 2012 sprawiła mi przykrość. Z tonu Pana wypowiedzi zrozumiałem, że ja powinienem się czuć winny, ze nie znam tych zagadnień o które pytam na Forum cba.

Druga przyczyna: Kilka dni po otrzymaniu Pana odpowiedzi stwierdziłem, że muszę dokonać gruntownych zmian w prowadzonym przeze mnie blogu: www.chalcedon.blox.pl (Nazwa bloga: "Finanse osobiste i nie tylko...". A to wymaga określonego czasu.

Trzecia przyczyna były pewne dolegliwości trawienne.

Tak jak wcześniej wspomniałem: Odpowiedź Pana z 13 grudnia 2012 sprawiła mi przykrość. Z tonu Pana wypowiedzi zrozumiałem, że ja powinienem się czuć winny, że nie znam tych zagadnień o które pytam na Forum cba.
Swojej niewiedzy w zakresie obsługi komputera i Internetu ja nigdy nie ukrywałem i nie zamierzam się z tego powodu czuć winny.

Wyjaśniam: W 2006 roku ukończyłem miesięczny kurs obsługi komputera i Internetu zorganizowany na zlecenie Urzędu Pracy. Obecnie uczę się drogą prób i błędów.

Od kilku lat miałem bardzo ograniczony czas dostępu do komputera i Internetu: około 3-4 godziny dziennie. Korzystałem z komputera brata, kiedy on był w pracy. Z powodu mojej słabej znajomości obsługi komputera i Internetu ten czas ledwo wystarczał mi na opracowanie i opublikowanie kolejnych cotygodniowych wpisów w moim blogu. Kiedy więc miałem czas szukać potrzebnych mi wiadomości w Internecie?

Obecnie od kilku miesięcy mam prawie całodobowy dostęp do Internetu. Ale mam także dodatkowe obowiązki domowe. Z tego powodu nie mogę większej ilości czasu poświęcić komputerowi i Internetowi.

Ażeby szukać odpowiedzi w Internecie trzeba mieć więcej czasu, a ja tego czasu niestety nie mam. A jeśli nawet znajdę odpowiedź w Internecie to pojawiają się nowe pytania, czyli jak to ktoś powiedział: Im dalej w las tym więcej drzew.
Zadając pytanie na Forum, oczekuję konkretnych odpowiedzi na dany temat, a nie oceniania mojej niewiedzy. Taki jest cel każdego Forum.
Po otrzymaniu odpowiedzi na Forum ja muszę sobie poradzić z określonym problemem technicznym. W razie jakich wątpliwości nie mam kogo prosić o pomoc.

Już kiedyś pytałem o coś na tym Forum i zostałem przez Pana potraktowany podobnie.
Dlatego jeszcze raz powtarzam: Kiedy zadaję pytanie na Forum, to oczekuję konkretnej odpowiedzi, a nie oceniania mojej niewiedzy w danym temacie.

Panu i wszystkim na tym Forum życzę,
aby Nowy Rok 2013 był rokiem
pełnym optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

Ryszard Roszkowski (malachit)
ospparchowo
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2013, 08:11:05
Strona na CBA.pl: ospparchowo.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Post autor: ospparchowo »

Jest już wydana Polska aktualizacja do 3.9.1. Prośba do administratora o zamieszczeniu go w panelu.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Post autor: rkd77 »

ospparchowo, dodałem wordpressa-3.9.1
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ospparchowo
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2013, 08:11:05
Strona na CBA.pl: ospparchowo.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Problemy z automatyczną aktualizacją Wordpressa

Post autor: ospparchowo »

Dziękuję bardzo.

---- EDIT ----

Do admina. Czy mógłbym prosić o ustawienie uprawnień plików na 774. Wtedy aktualizacje mogłyby pójść z automatu.
ODPOWIEDZ