Problem z personalizacją motywów

Konfiguracja WordPressa i innych skryptów blogowych.
beno666
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2014, 16:14:59
Strona na CBA.pl: progressivedeathmetal.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Problem z personalizacją motywów

Post autor: beno666 »

Problem na pierwszy rzut oka brzmi banalnie ale po przewertowaniu wszystkich wcześniejszych postów w tym wątku nie natrafiłem na tego typu przeszkodę więc odważyłem się wystąpić z prośbą o pomoc. Mam świeżo zainstalowanego wordpress'a - instalacja przebiegała bez najmniejszych problemów. Problem z instalacją wtyczek i motywu został pokonany dzięki wpisom z forum. Ale pojawia się kłopot w momencie podjęcia próby personalizacji jakiegokolwiek motywu - czy świeżo zainstalowanego czy też domyślnych. Edycja własności motywów czyli ich personalizacja jest niemożliwa - lista umożliwiająca wprowadzanie zmian w każdym z motywów jest nieaktywna. Nie jestem specjalistą w dziedzinie wordpress'a ale spotykam się z tym po raz pierwszy. Jedyną zmianą dokonaną w kodzie było dodanie w pliku wp-config.php linijki: define('FS_METHOD', 'direct'); co zlikwidowało problem z ładowaniem wtyczek, których notabene jest niewiele, a wyłączenie ich nie zmienia sytuacji. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x600
Kontakt:

Re: Problem z personalizacją motywów

Post autor: DeaDriam »

beno666 pisze: Edycja własności motywów czyli ich personalizacja jest niemożliwa - lista umożliwiająca wprowadzanie zmian w każdym z motywów jest nieaktywna
Rozumiem ze masz najnowszego Wordpressa..
Sprobuj tak:pobierz paczke WP z sieci /rozpakuj i wyslij ja na serwer
nadpisujac-UPRZEDNIO wylacz wszystkie wtyczki.
wg kolejnosci:
Pobierz na komputer plik wp-config.php i po wyslaniu plikow wyslij go ponownie na serwer.
Wpisz po calej operacji adres swojej strony z koncowka /wp-admin.php

Inna opcja zainstalowac manualnie WP starsza wersja i zaktualizowac do nowszej.

Mozesz tez sprobowac przed wykonaniem powyzszego przetestowac
wtyczke styles do Wordpress ułatwia dodawanie własnych elementów do ekranu personalizacji. Pozwala na dodanie do niego opcji umożliwiających łatwą zmianę kolorów wybranych elementów szablonu oraz przypisanych do nich fontów.
Moze uaktywni brakujaca opcje..

---- EDIT ----

http://stylesplugin.com/
Adres wtyczki
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
beno666
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2014, 16:14:59
Strona na CBA.pl: progressivedeathmetal.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Problem z personalizacją motywów

Post autor: beno666 »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i pomoc :)
Faktycznie instalowałem najnowszą wersję wordpress'a (3.9.1). Z racji tego, że był to niemalże pusty szablon od razu zabrałem się za instalację starszej wersji (3.8.1) i pomogło. Personalizacja motywów jest dostępna, bez problemu instalują się też motywy i wtyczki.
Na ten moment powstrzymam się od aktualizacji samego wordpress'a - zrobię to kiedy będzie więcej czasu na zabawę z plikami (to projekt dla syna na zaliczenie). Jeśli ten wątek nie zostanie w najbliższym czasie usunięty dam znać czy aktualizacja się powiodła czy też ponownie wystąpiły problemy.
Jeszcze raz dziękuję za szybko interwencję i zaangażowanie.
ODPOWIEDZ