Problem z aktualizacją oraz zrobieniem kopii zapasowej

Konfiguracja WordPressa i innych skryptów blogowych.
artbymachonis
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2014, 10:20:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Problem z aktualizacją oraz zrobieniem kopii zapasowej

Post autor: artbymachonis »

cześć,
na Wordpressie siedzę już od kilku lat. Od jakiegoś czasu mam problem z aktualizacją i instalacją wtyczek przez panel administracyjny. Po uzupełnieniu danych ftp w panelu, pojawia się białe tło i nic się nie dzieje.
Chciałam wykonać kopię zapasową żeby spróbować instalacji Wordpressa od nowa, ale wypróbowałam wiele wtyczek i żadna nie pozwoliła mi tego zrobić.
Ot chociażby pierwsza z brzegu wtyczka Simple Backup pokazuje mi błąd:
"Disabled Functions: curl_close,curl_copy_handle,curl_errno,curl_error,curl_exec,curl_getinfo,curl_init
Please enable 'exec' function in php.ini!"


Chmody dla folderu wp-content ustawiłam na 775, bo takie rozwiązanie podano w sieci, no ale niestety nie pomogło.
Wstawiałam też linijkę kodu do wp-config.php:
define('FS_METHOD', 'direct');

Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę normalnie użytkować Wordpressa i strasznie mi to ciąży :/
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Problem z aktualizacją oraz zrobieniem kopii zapasowej

Post autor: rkd77 »

Backup plików najprościej zrobić FileZillą lub innym programem do ftp. Zrzut bazy danych w phpmyadminie http://www.cba.pl/pma/
Upgrade wordpressa można zrobić w panelu cba. Jeśli nie było wcześniej instalacji wordpressa, wybrać Dodaj, wybrać główny folder, czyli nic nie zmieniać, odczekać aż przestanie się kręcić młynek, wtedy nadpisane zostaną pliki wordpressa. Nie należy klikać w odnośnik, która się pojawia przy instalacji, tylko dodać wpis:
define('FS_METHOD', 'direct'); do wp-config.php
Następnie w przeglądarce wpisać http://adresstronynacba.cba.pl/wp-admin/upgrade.php

Później uaktualnić wtyczki w kokpicie wordpressa.
Proszę jakiegoś skrinszota pokazać, gdyby coś się nie udało.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
artbymachonis
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2014, 10:20:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Re: Problem z aktualizacją oraz zrobieniem kopii zapasowej

Post autor: artbymachonis »

rkd77 i wszystko działa pięknie! :) Dziękuję bardzo bo męczyłam się z tym tyle czasu, próbując sama to naprawić, a tu wystarczyło napisać do specjalistów :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ