pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
szykymyky
Posty: 16
Rejestracja: 03 cze 2012, 19:41:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: szykymyky »

Istnieje w sieci forum stricte o pozycjonowaniu - http://www.forum.optymalizacja.com/ i jest tam dział dla początkujących, który polecam początkującym.

Jednak czasem i on może być za trudny bez najoczywistrzych podstaw. Więc krótko: dobra pozycja strony na daną frazę zależy od:

1. strony,
2. linków do niej prowadzących
3. konkurencji i innych

ad1. dobra optymalizacja kodu, ułożenie słów kluczowych na stronie, wartościowe treści
ad2. linki z dobrych stron o odpowiednich anchorach (tekstach odsyłacza)
ad3. im cięższa konkurencja na daną fraze tym mamy trudniej.

teraz dział, który poleciłem na początku powinien już wiele rozjaśnić z tymi podstawami :)
Powodzenia.
czerwony byk
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2012, 12:00:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: czerwony byk »

Witam,

do użytkownika specjal. Ja uważam tak, że pozycjonowanie jak najbardziej tak i wiele firm się w tym specjalizuje a ceny wbrew pozorom nie są wysokie a płaci się tylko za efekty. Nie polecam AdWords bo jest zupełnie nieopłacalne(bardzo wysokie koszta). Efekty skutecznego i legalnego pozycjonowania widać dopiero po kilku miesiącach a zlecenie pozycjonowania firmie, która się na tym zna to nieduży koszt bo tylko około 100 zł od frazy (w zależności od jej konkurencyjności) i płaci się tylko raz za dany miesiąc pod warunkiem, że pozycjonowana fraza wejdzie do pierwszej dziesiątki wyszukiwarki google. Żeby się posłużyć przykładem, moja firma płaciła miesięcznie za Adwords 8000 zł a teraz przerzuciła się na pozycjonowanie i koszt 8 fraz to cena 800 zł. Żeby nie być gołosłownym oto link z cennikiem pozycjonowania stron. Jednak należy też pamiętać o tym, aby przygotować swoją stronę do pozycjonowania odpowiednio optymalizując ją treść. Można też pozycjonować samemu, ale za darmo nigdy się nie osiągnie wysokich wyników w wyszukiwarkach, gdyż wartościowe katalogi gdzie może się znaleźć nasza strona jest płatne.
Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów w pozycjonowaniu :)
Franeczek987
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:20:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: Franeczek987 »

a wcale nie, zacznijmy od tego że pozycjonowanie to nie tylko katalogowanie, a wręcz katalogowanie coraz mniej działa
czerwony byk
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2012, 12:00:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: czerwony byk »

Do franeczek987. Przejrzałem tą waszą stronę i nic tam nie ma a propos metod pozycjonowania. Jeśli nie katalogujecie to może stosujecie system wymiany linków albo jeszcze gorzej pewne triki, które ostatecznie google zbanuje i wyrzuci stronę z wyników wyszukiwania i skutek będzie odwrotny. Nie polecam takich metod. Nas wypozycjonowali na nasze frazy do top 10 google i jesteśmy zadowoleni. Zresztą nie interesuje mnie jak to robią bo zajmuję się inną dziedziną, ale firma ma dzięki temu więcej wejść na stronę i mamy teraz dużo klientów. Z czystym sumieniem mogę więc polecić stronę Design Spektrum http://www.designspektrum.pl/cennikstro ... owych.html
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: fuma »

czerwony byk co drugi post zamierzasz wklejac link reklamujacy wlasna strone?
czerwony byk
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2012, 12:00:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: czerwony byk »

Sorry,

nie, po prostu za bardzo się nakręciłem. Ja się tym nie zajmuję, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, ale wiem jedno, że katalogowanie to podstawa. To chyba wie każda osoba, która po prostu korzysta z internetu. Tak więc jeśli ktoś napisał coś takiego to starałem się to jakoś sprostować i udowodnić, że jest w błędzie więc podałem znany mi już adres strony internetowej. Mógłbym podać jeszcze kilka, na których są opisane podstawy pozycjonowania... ale przecież jeśli ktoś chce się przekonać czy mam rację z katalogowaniem to wystarczy, że sprawdzi w wyszukiwarce :wink:

Co złego to nie ja :)

Pozdrawiam
Franeczek987
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:20:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: Franeczek987 »

czerwony byk, chłopie farmazony wypisujesz, widać że masz mgliste pojęcie
katalogowanie to tylko część strategii pozycjonowania, co więcej katalogowanie katalogowaniu nie równe, publikery i addery odchodzą w zapomnienie
czerwony byk
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2012, 12:00:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: czerwony byk »

Ja ze swojej strony zamykam temat.
Franeczek987 wie swoje a ja wiem swoje.
Macie wolną wolę i rozum więc sami dokonujcie wyborów.
Nigdy nie twierdziłem, że pozycjonowanie polega tylko na katalogowaniu, ale to podstawa.
To zupełnie tak gdyby ktoś chciał jeździć samochodem bez kół.
W ten sposób daleko nie zajedziesz :crazy:

Miłego wieczoru,
jaclaw
Posty: 49
Rejestracja: 31 sty 2011, 21:01:08
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows
Kontakt:

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: jaclaw »

czerwony byk pisze:..pozycjonowanie polega tylko na katalogowaniu, ale to podstawa.
To zupełnie tak gdyby ktoś chciał jeździć samochodem bez kół.
Masz rację ale moim zdaniem tylko z punktu widzenia amatorskiego pozycjonowania swojej stronki. Góra 2ch lub trzech. Głównie odbywa się to bez zaplecza.

Jednak jak chodzi o firmy pozycjonerskie to tutaj jako podstawę bym wymienił zaplecze tematyczne właśnie. Oczywiście, że trzeba to wszystko troszkę pokatalogować ale nie stawiałbym tego wtedy już na pierwszym miejscu.

_________________
No i gitara jak mawiał F. Kiepski
Jak dbać o auto
Ja1
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2012, 13:16:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: Ja1 »

W obecnych czasach samym katalogowaniem ciężko jest uzyskać zadowalające efekty, chyba że na mniej konkurencyjne frazy. Ale nawet katalogować to też trzeba umieć, bo to nie sztuka odpalić jakiś automat.
Seosklep.com.pl - Sklep dla pozycjonerów.
naki
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2012, 00:07:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: naki »

nie sztuka odpalić jakiś automat
Automaty sa na szczeście z reguły płatne więc byle laik nie jest w stanie ot tak odpalić automatu. Każdy kto zanim wyłoży kasę raczej się zapozna z "instrukcją obsługi".

Co do skuteczności to ja ostatnio jestem pozytywnie zaskoczony mocą seokatalogów. Oczywiście tych zadbanych i linowanych. Multikod na allegro można kupić nawet od 5zł - pasuje do kilkudziesięciu katalogów na ogół. Nie dużo, a jak zrobisz unikalne opisy to można zauważyć wzrost pozycji.
Ja1
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2012, 13:16:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: Ja1 »

Nie tylko seokatalogi są dobre, dobre są też na innych skryptach, tylko wiadomo że trzeba sobie zrobić listę tych wartościowych.
Seosklep.com.pl - Sklep dla pozycjonerów.
Daga66
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2012, 21:59:39
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: Daga66 »

Kiedyś zaczynałam też od zera, w sumie nadal nie wiem czy posiadam całą wiedzę tajemną na temat pozycjonowania. Jak dla mnie jest to umieszczanie linków gdzie sie da. udzielanie sie na forach, blogach, dodawanie strony do katalogów rożnego rodzaju.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x600
Kontakt:

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: DeaDriam »

Takie pisanie /odkopywanie tematow swoich(np z innego konta) i prawie nie swoich na forach z podpisami w sygnaturce i wklejaniem linkow w tresc..to tez pozycjonowanie?Czy nie.. ? :devil:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
betaV
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 12:03:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: pozycjonowanie - na czym to polega, jak sie za to zabrac

Post autor: betaV »

Dobrze jest przeczytać kilka książek na temat SEO, następnie to co pojawia się w na różnych forach i blogach. Jednak w całej tej zabawie najważniejsze jest własne doświadczenie. To co przeczytasz zawsze warto najpierw samemu przetestować. Branża SEO bardzo szybko się zmienia, często rzeczy starsze niż 6 miesięcy mogą być już nieaktualne.
Zablokowany