www.gimp.cba.pl wszystko o gimpie

Zareklamuj stronę i zaproś na nią innych! Strona nie musi być Twoja, to forum służy głównie do reklamy i dyskusji na temat stron na CBA.
grymek
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2006, 01:34:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

www.gimp.cba.pl wszystko o gimpie

Post autor: grymek »

.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 00:59:27 przez grymek, łącznie zmieniany 1 raz.
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

Nooo to mi się podoba!Sam jestem hmm "fanem" GIMP'a i chętnie nawiązałbym współpracę :)
grymek
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2006, 01:34:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: grymek »

.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 00:59:53 przez grymek, łącznie zmieniany 1 raz.
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

niechce tu siać afery ale gimp nie może się rówanać photoshopem
£ukasz
Posty: 251
Rejestracja: 24 gru 2005, 10:01:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: £ukasz »

slaveman pisze:niechce tu siać afery ale gimp nie może się rówanać photoshopem
Tyle, że gimp jest darmowy (jeśli mnie pamięc nie myli) i lepiej używac darmowego Gimp'a niż Photoshopa za dwa tysiące :|

zreszta tutaj mozecie zobaczyc ile kosztuje najnowsza wersja PS CS2 :)
http://www.allegro.pl/item99711542_adob ... od_ss.html
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

dobra kazdy wie jak jest z płatnym oprogramowanie google.pl i po sprawie
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

Slaveman...Kolejne wyzwanie??Robisz grafikę w PS ja robie to samo w GIMP'ie...Przyjmujesz?
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

załatwy może to na PW bo zaczynamy robić tu offtop a wyzwanie przyjme z chęcią ale w wolnym czasie
grymek
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2006, 01:34:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: grymek »

/
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 01:03:32 przez grymek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
forsaken
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2006, 10:03:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: forsaken »

nie mam nic przeciwko GIMP'owi, ale dorzuce swoje trzy grosze...

grymek pisze:niektorzy uwazaja ze w ps sie latwo robi
niektorzy... prawie jak wszyscy... prawie robi wielka roznica... ja pracuje w ps'ie jakies 3 lata, a umie neiwiele, choc caly czas sie doksztalcam... nie iwem jak wy uwazacie, ale ja twierdze, ze PS jest BARDZO trudny
grymek pisze:wlasnie ta trudnosc tutaj pobudza te wyobraznie co powoduje tworzenie ciekawych efektow,prac, obrazow
you're wrong... przez pewien czas pracowalem tylko w gimpie, i moge powiedziec, ze choc sie przyzwyczaliem, to jednak ma on spore braki do ps'a, ale czegoz oczekiwac po oprogramowaniu opensource
grymek pisze:w ps tam wszyst kosobie z edytujesz ale zrobisz na oblej a w gimpie nie !
widziales kogos (mądrzejszego), kto robi sobie grafike na odpieprz? przeicez to nielogiczne. po co sie meczyc i zrobic cos do du... tyłka? jak cos robie, to robie to dokladnie, bo w innym wypadku by to nei mialo sensu
grymek pisze:tam masz w linuxie wszystko darmowe
nie wszystko np SuSE, RedHat? jest za free? niesadze...

tutaj zamieszczam dwie prace w PS'ie wykonane:
Obrazek
web design, niedokonczony

Obrazek
taka sobie graficzka (nie najwyzszych lotow)

i teraz taka sprawa: zrob chocby taki prosty design jak ja w gimpie... ja to robilem w 2h, ciekawe ile ty bys to robil, widzac twoje umiejetnosci w grafice (chodzi mi o grymka, autora gimp.cba.pl)
you see i cannot be forsaken...
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

Kilka słów ode mnie...Po pierwsze: Trudno porównywać opensource z komercja.To co, że to programy graficzne?Porównasz kolejkę górska która jedzie np. 50km/h z mercem jadącym tyle samo?PS jest lepszy i to jest prawda...Wciskanie kitu że GIMP jest lepszy to nieporozumienie. Chodzi o to że większość nie potrafi wykorzystać chociażby 20% możliwości PS'a...Znam ludzi którzy z Photoshopa wycisną naprawdę DU¯O(np. forsaken) i to dla nich jest ten program...Ja grafikiem nie jestem tylko koderem, a w GIMP'ie bawie się jak mi potrzebne coś na site'a, a np. projektu nie mam.Siedzisz w tej kolejce...Zapłaciłeś 5zł i masz te 50km/h, tłok i cabrio. Jedziesz mercem 50km/h,klima i zimne napoje pod ręką...Mam nadzieję że wszyscy zrozumieli morał tego postu :wink:
Awatar użytkownika
forsaken
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2006, 10:03:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: forsaken »

i o to w tym wszystkim chodzi... open source (lub free jak ktos woli) jeszcze przez dlugi czas nie bedize mialo takich samych mozliwosci jak platny soft

nie zebym popieral adobe z jego produktami (swoja droga bdb produktami), ale trzeba zrozumiec, ze nadaj jest wielka przepasc miedzy gimpem a ps'em

teraz tak offtopem:
jak widze niektore stronki, ktore ludzie dawaja do oceny, to az sie zyc odechciewa... po prostu: "moja pierwsza stronka, ocencie ja" - jak mozna cos ocenic, co to ledwie trzy tabelki (lewa - srodek - prawa), i to tylko bg=#000 czy cos w tym stylu, a grafika to chocby z przedszkola kredkami rysowana. wiem ze nie kazdy ma uzdolnienia graficzne (np ja nie mam) ale chociaz mozna sie postarac
you see i cannot be forsaken...
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

forsaken popieram to co powiedziałes i chciał bym jeszcze dodać że odzawsze wiadomo że jak coś jest płatne to jest o 50 razy lepsze od darmowego poniewarz autor darmowego oprogramowania nie przykłada się do jego funkcjionalności (linux, gimp) ponieważ ma to gdzies czy komuś bedzie łatwo się uzywac tego czy nie poniewaz nie ma z tego kożyści. Natomiast autor płatnego oprogramowania przykłada się do funkcjonalności (windows, ps) bo wie że czerpiąc z tego kozyści musi uważać na prawa konsumenta który kupując coś wymaga jednym słowem jest chroniony paragrafem udostępnia też full serwis i obsługe ponieważ zmusza go do tego rynek jeśli chce jeszcze na nim istnieć
Awatar użytkownika
KaraS
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2006, 20:58:06
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: KaraS »

Ja do grafiki używam photoshopa nie będę pisał czy mam pełną wersję żeby nie robić zamnieszania 8) ale jest dużo lepszy.
grymek
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2006, 01:34:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: grymek »

.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 00:57:43 przez grymek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ