Fatal error bazy danych

Konfiguracja forum SMF.
Claus
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:12:22
Strona na CBA.pl: www.heritage-pbf.cba.pl/forum2
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Fatal error bazy danych

Post autor: Claus »

Witam. Piszę z powodu problemu z którym nie jestem sobie w stanie poradzić. Otóż nie mogąc zainstalować moda zabrałem się za ręczne wklejanie wierszy do plików (których uprzednio zrobiłem kopię) i przenoszenia tych instalacyjnych, tak jak jest to objaśnione krok po kroku na stronie smf co do mojej wersji oprogramowania (1.1.10). Z jednym z modów mi się udało więc postanowiłem jeszcze dodać shout box. Po 2 godzinach pracy okazało się że nic z tego wiec osunąłem pliki instalacyjne moda i przywróciłem poprzednie zawartości plików plików i w tym momencie napotkałem na problem. Przestała się ładować strona! wyświetla się następujący komunikat:
Fatal error: Cannot redeclare boardindex() (previously declared in /var/www/virtual/heritage-pbf.cba.pl/forum2/Sources/BoardIndex.php:48) in /var/www/virtual/heritage-pbf.cba.pl/forum2/Sources/Load.php(1730) : eval()'d code on line 436
Miałem otwarta w tym czasie zakładkę w panelu administracyjnym i tam wszystko działa! Mogę nawet się poruszać w obrębie działu i edytować posty. Nie moge tylko wejść na strone główna gdzie wyświetla się powyższy komunikat.

na własne oczy można go zobaczyć pod adresem:
http://heritage-pbf.cba.pl/forum2/index.php

Pomocy! :(
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Fatal error bazy danych

Post autor: fuma »

wyglada na to, ze plik heritage-pbf.cba.pl/forum2/Sources/Load.php jest uszkodzony, lub nie nadpisales go "czysta" wersja
Claus
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:12:22
Strona na CBA.pl: www.heritage-pbf.cba.pl/forum2
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Fatal error bazy danych

Post autor: Claus »

Właściwie to pobrałem pakiet instalacyjny i wgrałem czysty plik. Nic to nie zmieniło. Znajomy informatyk doszedł do wniosku, że funkcja boardindex() jest wielokrotnie wywoływana więc zablokował w pliku Load.php 'TemplateEval'. Owszem rozwiązało to problem z tym jednym plikiem, jednak wyskoczył ten sam komunikat tyczący się tym razem pliku BoardIndex.template.php zamiast Load.php

ergo : wygląda na to że w jakiś sposób udało mi się uszkodzić bazę danych :( i naprawianie tego wymaga duuuużo cierpliwości i nieco wiedzy w tym zakresie której niestety mi brak...

Jak ktoś zna jakiś sposób na poradzenie sobie z tym bałaganem to chętnie posłucham...
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Fatal error bazy danych

Post autor: fuma »

nie sadze, a nawet jestem pewien, ze nie jest to wina bazy tylko cos jest z plikami. Sciagnij czysta paczke smf w wersji jaka posiadasz i nadpisz katalog Sources plikami z czystej paczki z katalogu o tej samej nazwie. Nie znam sie na smf ale prawdopodobnie zanstalowane modyfikacje zostana tym samym "odinstalowane". Od biedy mozesz wziasc do reki instrukcje instalcji modyfikacji po ktorej wystapily problemy i wykonywac instrukcje krok po kroku w odwrotnej kolejnosci celem odinstalowania tego komponentu.
ODPOWIEDZ