kopia forum z jednego konta na drugie

Konfiguracja punBB i MyBB.
kossa
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2012, 13:26:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1200

kopia forum z jednego konta na drugie

Post autor: kossa »

Witam serdecznie.

Do tego momentu szukałem informacji na forum cba.pl anonimowo jednakże doszedłem do mometu w korym stwierdziłem iż jest coś nie tak z moim logicznym myśleniem. Zatem postanowiłem się zarejestrować i zadać kilka pytań - mam świadomość iż mogą wywołać smiech ale proszę zrozumieć iż nie mam doświadczenia oraz wiedzyw w IT.

Od początku:

KONTO nr 1
1 zarejestrowałem konto na cba
2 utowrzyłem baze mysql
3 wgrałem phpBB3
4 poustawiałem wszystko tak jak chciałem

Wszystko działa tak jak powinno.
zatem w czym problem?
Całe te forum ma być przeniesione na docelowe konto na cba ( z moją domeną )
Padnie pytanie dlaczego nie zrobie tego wszystkiego na koncie docelowym?
Otóż mam już tam wspisy na forum i nie chce ich stracić.


Wziołem się więc za lekturę i zrobiłem tak jak w poradnikach - zatem
konto docelowe na cba.pl ( już mam ) + baza danych (nazwijmy je KONTO nr 2 )

z konta nr 1
1. skopiowałem baze danych przez phpmyadmin -> export -> i tak jak w poradnikach .....
2. zgrałem przez ftp cała zawartość forum phpbb3 ( wpisami na forum + załaczniki )

4. Na koncie nr 2 wrzuciłem przez ftp całą zawartość forum
5. Następnie na koncie nr 2 przez phpmyadmin chciałem zaimportować bazę danych z konta nr 1
i tu wywala komunikat
SQL query:
--
-- Database: `xxxx_cba_pl`
--
CREATE DATABASE `xxxx_cba_pl` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;
MySQL said:
#1044 - Access denied for user 'xxxx'@'%' to database 'xxxx_cba_pl'


6. nie poddajac się zaczolem wertowac fora i internet i znalazlem rozwiazanie aby zaimportowac baze danych bezposrednio z panelu administracyjnego phpbb3 forum - i udalo sie.

Wszystko działa! Zatem w dalszym ciągu można zapytać czego się czepiam i w czym jest problem?
Otóż po wejsciu do panelu cba.pl ( konto nr 2 - docelowe ) phpmyadmin nie ma zadnej bazy danych po lewej stronie.
W tym miejscu moje logiczne myslenie zawodzi - zadaje sobie pytanie:

- czy jest mozliwe ze loguje sie do bazy danych z konta nr 1?


Byłbym wdzięczny za "przeprowadzenie mnie przez jezdnie" - dziękuje z góry za pomoc.


po ponownych próbach stwierdzam iż nic już nie działa
taki komunikat pojazwił się podczas próby importu bazy danych
SQL query:

-- -- Dumping data for table `phpbb_search_wordlist` -- INSERT INTO `phpbb_search_wordlist` (`word_id`, `word_text`, `word_common`, `word_count`) VALUES (1, 'this', 0, 0), (2, 'example', 0, 0), (3, 'post', 0, 0), (4, 'your', 0, 0), (5, 'phpbb3', 0, 0), (6, 'installation', 0, 0), (7, 'everything', 0, 0), (8, 'seems', 0, 0), (9, 'working', 0, 0), (10, 'you', 0, 0), (11, 'may', 0, 0), (12, 'delete', 0, 0), (13, 'like', 0, 0), (14, 'and', 0, 0), (15, 'continue', 0, 0), (16, 'set', 0, 0), (17, 'board', 0, 0), (18, 'during', 0, 0), (19, 'the', 0, 0), (20, 'process', 0, 0), (21, 'first', 0, 0), (22, 'category', 0, 0), (23, 'forum', 0, 1), (24, 'are', 0, 0), (25, 'assigned', 0, 0), (26, 'appropriate', 0, 0), (27, 'permissions', 0, 0), (28, 'for', 0, 0), (29, 'predefined', 0, 0), (30, 'usergroups', 0, 0), (31, 'administrators', 0, 0), (32, 'bots', 0, 0), (33, 'global', 0, 0), (34, 'moderators', 0, 0), (35, 'guests', 0, 0), (36, 'registered', 0, 0), [...]

MySQL said:

#1062 - Duplicate entry 'by?' for key 'wrd_txt'


Zamiast forum cos takiego:
SQL ERROR [ mysqli ]

Table 'xxxx_cba_pl.phpbb_users' doesn't exist [1146]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
ODPOWIEDZ