Forum się sypie- pomocy

Konfiguracja punBB i MyBB.
Awatar użytkownika
Dictator
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:11:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Forum się sypie- pomocy

Post autor: Dictator »

Witam,
ostatnio zaczęło mi się sypać forum, czym już mówiłem w dziale ,,Pomoc cba.pl". Dostałem szybką pomoc -> dowiedziałem się, że problem leżał w niezaktualizowaniu skryptu. Zaktualizowałem go z wersji 1.6.9 do 1.6.10 ( MyBB) i wcześniejsze problemy nie zniknęły. Trudno - mój błąd. Jednak myślałem, że to już koniec, jednak okazało się, że jeszcze nie. Po aktualizacja dalej się wszystko sypie. Teraz zniknęła opcja usuwania postów ( sprawdzałem w ACP uprawnienia administratora- wszystko w porządku) oraz nie da się pisać w sb. Co się dzieje? Forum jest hackowane?

A o to lista problemów, które w tej chwili pamiętam ( ale może być ich więcej)
- brak możliwości usuwania postów ; po aktualizacji
- z dnia na dzień zniknęła możliwość wysyłania postów w sb ( ChangUonDyU - Extra File Chatbox), a jestem pewien, że nic tam nie zmieniałem ; po aktualizacji
- brak globalnej moderacji - nie działa zaznaczenie wielu tematów na raz do masowej moderacji ( np. usuwania czy zamykania/otwierania)
- zniknął pasek z kodami ( np. pogrubienie, kolory, cytaty itd.) przy edycji oraz tworzeniu nowego posta
- zniknął podział edycji na Szybką i Pełną- zniknęła Szybka
- bany nagle przestają działać
- ostatnie kolejni użytkownicy tracą z dnia na dzień dostęp do strony ( jedni mają zupełny zwis tej jednej strony)

Ja mi się coś przypomni jeszcze dopiszę.
Czy wie ktoś jak rozwiązać którykolwiek z tych problemów i jak zatrzymać ich dalszy postęp?
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Forum się sypie- pomocy

Post autor: piwo »

Na początek wywal ChangUonDyU bo ma dziury i pozwala na sql injecta.
Nadpisz wszystkie pliki z nowego myBB 1610. (jak nie robiłeś modów silnika (a nie powinieneś) to nic się nie stanie)
Wywal szablon, przeinstaluj go od nowa albo zainstaluj inny szablon. (bo widać masz w nim śmietnik że wszystko znika)
{$signature}
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Forum się sypie- pomocy

Post autor: DeaDriam »

piwo pisze: ChangUonDyU
to jakies nie porozumienie z tym sboxem..wywalilem gadki komenda prune i padla mozliwosc pisania w sboxie myshoutbox jest ok
Dictator pisze: A o to lista problemów, które w tej chwili pamiętam ( ale może być ich więcej)
Zalecam wizyte na Supporcie Mybb,tam jest opisane jak aktualizowac i co sie stanie i jak naprawic gdy sie zrobie Be po aktualizacji np gdy sie nie wylaczy pluginow i nie zrobi kopi plikow np templatki ... wystarczy raz pugin wylaczyc by wiecej nie dzialal..o to skutki obecnych nowosci nowszych wersji Mybb,powiem ze roibi sie Syf w tym skrypcie i wysiadam ponownie do SMF 2
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Awatar użytkownika
Dictator
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:11:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Forum się sypie- pomocy

Post autor: Dictator »

Już myślałem, że odpowiedź tu nie padnie, więc nawet tu nie zajrzałem przez co nie widziałem tych odpowiedzi ;)

Nie wiadomo kiedy ( wczoraj lub dziś) wszystko wróciło do normy :) Podejrzewam, że to jednak było wczoraj, bo wywaliłem ChangUonDyU i wgrałem prostego, jednak niezawodnego MyShoutBox'a. Dzisiaj jedyne co zrobiłem to założenie na tym samym koncie WordPress'a, więc raczej chodziło o sb.

Dla tych co będą mieli w przyszłości taki sam problem i mają ChangUonDyU : wywalcie to w cholerę ;)

W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ