Forum - Nie można dodawać postów

Konfiguracja punBB i MyBB.
baserone
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2007, 18:00:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Forum - Nie można dodawać postów

Post autor: baserone »

Jestem administratorem www.forum.wsnhid.cba.pl i mam problem, ponieważ nikt nie może dodawać postów na forum. Stało sie to po ostatnich problemach technicznych CBA (tyg temu). Po ty jak ktos chce dodac post to wyskakuje następujący błąd:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Forum - Nie można dodawać postów

Post autor: juice »

baserone pisze:Jestem administratorem www.forum.wsnhid.cba.pl i mam problem, ponieważ nikt nie może dodawać postów na forum. Stało sie to po ostatnich problemach technicznych CBA (tyg temu). Po ty jak ktos chce dodac post to wyskakuje następujący błąd:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request
przywróciłem Ci wersję bazy z backupa, aktualną zachowałem też i staram się dojść co jest nietak.
baserone
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2007, 18:00:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: baserone »

Bardzo dziekuje. :)
_tomaszek_
Posty: 13
Rejestracja: 05 cze 2007, 15:16:49
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: _tomaszek_ »

witam
mam podobny problem.. gdy chcę odpowiedzieć w temacie wyskakuje mi błąd
An error was encountered
Error: Unable to insert search index word matches.
a gdy chcę usunąć wątek wyswietla się błąd identyczny jak u kolegi wyżej.

adres forum to: forum.wilkowyja.cba.pl

Proszę o pomoc
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

_tomaszek_ pisze:witam
mam podobny problem.. gdy chcę odpowiedzieć w temacie wyskakuje mi błąd
An error was encountered
Error: Unable to insert search index word matches.
a gdy chcę usunąć wątek wyswietla się błąd identyczny jak u kolegi wyżej.

adres forum to: forum.wilkowyja.cba.pl

Proszę o pomoc
przywróciłem z backupu, ale to dość stara kopia niestety.

musiało się coś przy przenosinach popsuć... albo sqlite zmienił konstrukcję bazy danych
_tomaszek_
Posty: 13
Rejestracja: 05 cze 2007, 15:16:49
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: _tomaszek_ »

Szkoda ze tylko 1/4 postów zostala i kilku uzytkownikow odpadlo, ale mimo wszystko dzieki ;) przynajmniej chodzi :)
Awatar użytkownika
shook
Posty: 219
Rejestracja: 28 maja 2007, 19:18:17
Strona na CBA.pl: http://shook.cba.pl
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: shook »

_tomaszek_ pisze:Szkoda ze tylko 1/4 postów zostala i kilku uzytkownikow odpadlo,
Napisał juice że to stara kopia bazy więc jeżeli backup(kopia) został wykonany np. 5 maja 2007 to użytkownicy którzy się zarejestrowali po dniu 5 maja 2007 muszą się zarejestrować od nowa to samo z postami
_tomaszek_
Posty: 13
Rejestracja: 05 cze 2007, 15:16:49
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: _tomaszek_ »

sorry shook ale musze napisać tego posta... głupi nie jestem (przynajmniej ja tak myśle ;) )i łapię mniej więcej o co chodzi, może nie zrozumiałeś do końca sensu mojego posta (no może trochę niejasno napisałem), ale ogólnie to nie mam nic do tego że aż tyle postów poleciało... cieszę się ze to wszystko jakoś ruszyło :) ale mimo wszystko postów żal, bo okres miedzy backupem a padem forum był najbardziej owocny w jego historii :)
Awatar użytkownika
shook
Posty: 219
Rejestracja: 28 maja 2007, 19:18:17
Strona na CBA.pl: http://shook.cba.pl
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: shook »

_tomaszek_ pisze:ale mimo wszystko postów żal, bo okres miedzy backupem a padem forum był najbardziej owocny w jego historii
Teraz nauczka dla ciebie żeby robić backupy sobie samemu co jakiś czas
_tomaszek_
Posty: 13
Rejestracja: 05 cze 2007, 15:16:49
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: _tomaszek_ »

shook pisze: Teraz nauczka dla ciebie żeby robić backupy sobie samemu co jakiś czas
Przyznam się ze zrobiłem pod koniec maja ale jak wrzuciłem na serwer to też nie ruszyło... :/
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

_tomaszek_ pisze:
shook pisze: Teraz nauczka dla ciebie żeby robić backupy sobie samemu co jakiś czas
Przyznam się ze zrobiłem pod koniec maja ale jak wrzuciłem na serwer to też nie ruszyło... :/
naprawdę??? to bardzo niedobry znak :|

może nie nadałeś odpowiednik praw. jak chcesz to wrzuć tą kopię pod jakąś inną nazwą do siebie na konto, a ja zrobię mały test - zbackupuje twoją aktualną bazę i nadpiszę tym twoim backupem i zobaczymy czy zadziala.

jeśli twój backup z końca maja nie działa, to ja naprawdę nie wiem o co chodzi. ale możliwe, że fora które przekraczają jakąś wielkość, mają problemy. wtedy bym musial poszukać czemu

jakbys mogl, to wgraj tą kopię, moze sie uda odzyskac
_tomaszek_
Posty: 13
Rejestracja: 05 cze 2007, 15:16:49
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: _tomaszek_ »

---------- 22:30 05.06.2007 ----------

Jednak to nie było tak zupełnie z końca maja, ale z 17. (przynajmniej taka znalazlem na dysku...) ;)
Wrzuciłem tą bazę do głównego katalogu forum pod nazwą forum.database-17-05
co do praw to wydaje mi się, że było wszystko ok (chmod byl 660 tak jak teraz ma baza)..
Tylko coś mi się nie widzi jej rozmiar, a właściwie rozmiar aktualnie używanej... ostatnia dobra wersja miala ok 1,5MB a ta bo backupie ok 0,7MB, moja z dysku ok 1,28MB a teraz po dodaniu kilku postów najmniejsza baza danych jest większa (1,3MB)od tej z 17.05... :/

Chyba sie troche pogubiłem w tym... :lol:

juice jak chcesz to możesz się z tym pobawić, jak nie pomoże u mnie to może ktoś inny skorzysta z tego tematu ;)

---------- 12:45 06.06.2007 ----------

I znowu nici z forum... :/

teraz przy wejściu wyskakuje mi takie coś:
An error was encountered
Error: Unable to fetch total user count.
Użytkownicy już zaczynają się denerwować... :/
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

nie wiem, ja nie pisałem bazy sqlite ani skryptu punbb. jak dla mnie to może być wina skryptu punbb który źle współpracuje z sqlite i od czasu do czasu dodaje wadliwy do bazy, uszkadzając jej strukturę.

prowadzę darmowy hosting, nie instalacje/konfiguracje każdego skryptu... wiem że punbb jest preinstalowane na cba ale to nie znaczy że prowadzę support dla wszystkich skryptów wykorzystywanych na cba

nie mówię 'radź sobie sam', ale proponuję samodzielnie ściągnąć najnowszą wersję punbb i ją zainstalować

aktualnie staram się naprawić dziwne zachowania się podczas dodawania nowego skryptu. jak się z tym uporam, to zalecę wam upgrade do najnowszej wersji punbb, bo w aktualnej wykryto jakieś 'security holes'.

może wam jakieś automaty to rozwalają

p.s. przywróciłem ci jakiegoś backupa i masz tam nowe wpisy z wczoraj, więc chyba ok. póki co próbuję dojść do tego co jest nietak
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

ok dodałem nowe forum punbb 1.2.15, dodaje się na razie bezproblemowo - nie potrafię powtórzyć błędu z wczoraj, który opisywali niektórzy. Dodaje się z właściwą nazwą i nie widzę problemów aktualnie.

radzę zrobić update, najlepiej z resztą własnoręcznie
Awatar użytkownika
Elmyra
Posty: 109
Rejestracja: 15 lut 2007, 17:06:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Elmyra »

_tomaszek_ pisze:I znowu nici z forum... :/

teraz przy wejściu wyskakuje mi takie coś:
An error was encountered
Error: Unable to fetch total user count.
Użytkownicy już zaczynają się denerwować... :/
Ja mam teraz to samo. Wczoraj wieczorem zrobilam upgrade na 1.2.15 i działało bez zastrzeżeń, forum normalne działało forum, nic sie niedzialo. Teraz rano raptem przy wchodzeniu pokazuje sie ten error :?
ODPOWIEDZ