Base URL

Konfiguracja punBB i MyBB.
pnokia
Posty: 6
Rejestracja: 02 mar 2008, 14:15:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Base URL

Post autor: pnokia »

Witam serdecznie. Otóż mam takowy problem.
Zainstalowałem na mojej stronie forum punbb i już na samym początku mam problem. Oczywiście chciałem na forum pozmieniać wiele rzeczy ale gdy próbuję coś zrobić pokazuje się taki napis
Bad HTTP_REFERER. If you have moved these forums from one location to another or switched domains, you need to update the Base URL manually in the database (look for o_base_url in the config table) and then clear the cache by deleting all .php files in the /cache directory.
W starych tematach wyczytałem że trzeba zmienić base url w pliku forum.database. W ftp odnalazłem ten plik i go pobrałem na komputer przez notatnik zmieniłem base url na właściwy i poprawiony plik wrzuciłem na serwer i teraz pokazuje się coś takiego
An error was encountered
Error: Unable to open database './forum.database'. SQLite reported: file is encrypted or is not a database.
Myślę że chyba źle edytowałem plik. Nie znam się ale może to się nie edytuje przez notatnik tylko przez specjalny program.?

P.S Mam nadzieję że jesteście w stanie mi pomóc. Zapomniałem podać adres strony choć w tym przypadku jest raczej nie potrzebny www.iforum.cba.pl/forum
Awatar użytkownika
Ryhu7
Posty: 172
Rejestracja: 09 sty 2008, 21:12:37
Strona na CBA.pl: www.ryhu7.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ryhu7 »

Tułmacząc to na polski:
Wystąpił błąd.
Błąd: Nie można otworzyć bazy danych './forum.database'. SQlite raportuje: plik jest zakodowany lub to nie jest baza danych.
Betterware: https://betterware.online/
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

pewnie ustawiles zle rozszerzenie.
pnokia
Posty: 6
Rejestracja: 02 mar 2008, 14:15:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: pnokia »

Nie zmieniałem rozszerzenia jedynie zmieniłem za pomocą notatnika base url na właściwy. W tym temacie http://www.cba.pl/forum/viewtopic.php?t ... t=base+url był poruszany ten sam problem i w ostatnim poście jest opisane jak to zrobić i u mnie ten sposób nie działa nie wiem czy muszę to zrobić innym sposobem albo coś źle robię.
ODPOWIEDZ