Znakomite narzędzie SEO - IBP & ARELIS 9.6 po polsku!

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
Grzyb
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2007, 00:45:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: Grzyb »

---------- 00:50 03.04.2007 ----------

Witam,

Chcę zaanonsować użytkownikom forum polską wersję IBP & ARELIS 9.6, znakomitego programu do optymalizacji SEO, promocji stron web, dodawania wyszukiwarek, sprawdzania rankingów i wymiany linków. Program poza polskim interfejsem potrafi dodtakowo również tworzyć raporty wszystkich swoich narzędzi w języku polskim i obsługuje wszystkie znaczącce polskie wyszukiwarki w tym Onet.pl wp.pl, interię itd. Dodatkowym atutem jest powstanie na serwerze Axandra GmbH (producenta IBP & ARELIS) polskiej strony web, która nie jest jeszcze w 100% gotowa i zawiera sporo błędów, ale jest praktycznie codziennie poprawiana.
Link do polskiej strony:
http://www.axandra.pl
Chciałbym również zaznaczyć, że pobieranie programu z tej strony a nie z oryginalnej angielskiej wersji może sprzyjać dalszemu rozwojowi polskich wersji oprogramowania i strony web firmy Axandra GmbH.

Pozdrawiam
Grzyb

---------- 19:42 14.04.2007 ----------

Witam

Dostępny jest poprawiony polski plik językowy do wersji IBP & ARELIS 9.6, który znajdziecie na tej stronie.
Jeszcze jedna informacja na temat produktów Axandra. Na tej stronie możecie znaleźć darmowe narzędzie do sprawdzania popularności linków o nazwie Link Popularity Check. Niestety jest w języku Angielskim.
Awatar użytkownika
jacbob77
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2006, 17:53:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: jacbob77 »

no ciekawie się zapowiada. Mam tylko pytanie, bo jeszcze nie bawiłem się tym. Czy są tutaj wymagania typu umieść link na stronie albo jakąś reklamę itp. Bo tak za darmo dziwnie brzmi chyba że ja już przewrażliwiony jestem. Zazwyczaj takie usługi są płatne
:lol:

ps widze że jednak nie za darmo skoro trial ale zobaczymy może się pryda
pozdrawiam
<a href="http://livecity.cba.pl" target="_blank">Jak graæ na giełdzie przez internet - porady, faq, forum - wszystko czego potrzebujesz ,aby zacząÃ¦ inwestowaæ</a>
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

ja nie wieże takim programom jednym się bawiłem też płatnym full wersje miałem i jak zrobiłem to na swojej stronie to strona spadał z 2 pozycji na 7
i teraz wolę nic nie robić z takiego typu programami
Awatar użytkownika
jacbob77
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2006, 17:53:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: jacbob77 »

mlody007 chyba masz racje to taki pic na wodę. Za pozycjonowanie płaci się, a ludzie którzy tym zajmują się poważnie nie robią to programami, ale jak komuś pomoże to niech da znać.
<a href="http://livecity.cba.pl" target="_blank">Jak graæ na giełdzie przez internet - porady, faq, forum - wszystko czego potrzebujesz ,aby zacząÃ¦ inwestowaæ</a>
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: kidawka »

wlasnie tez raz probowalem i dodawal mi strone maotoryzcyjna w katalogach do komputerow ;/
Awatar użytkownika
timide
Posty: 260
Rejestracja: 18 sie 2006, 20:40:05
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 800x600

Post autor: timide »

a moim zdaniem używanie programu zwiększy ci tylko pozycję ale czy ktoś to będzie oglądać to nie wiem raczej nie. będzie omijać z daleka
Awatar użytkownika
jacbob77
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2006, 17:53:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: jacbob77 »

nie koniecznie zwiększy pozycje. Może na krótką chwile to tak, ale w dłuższej perspektywie czasu to moim zdaniem nie ma sensu. Co z tego, że doda się stronę do kilku wyszukiwarek czy katalogów. Jak na nią nikt nie będzie wchodził to i tak pozycja spadnie.
Takie jest przynajmniej moje zdanie :?
<a href="http://livecity.cba.pl" target="_blank">Jak graæ na giełdzie przez internet - porady, faq, forum - wszystko czego potrzebujesz ,aby zacząÃ¦ inwestowaæ</a>
Awatar użytkownika
kruzyk
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2005, 11:28:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kruzyk »

To skoro takie jest Twoje zdanie, to śmiem twierdzić, że za nic masz powyższe głosy aby poczytać o pozycjonowaniu. Wystarczy poszukać, chyba że dostałeś bana od Google?

Co do linków to one są dalej skuteczne, trzeba tylko postarać się o dobre strony - tworzyć je samemu, lub takie znaleść.
Dla przykładu - coraz żadziej stawia się katalogi stron, jak już to autorskie, bo te publiczne mają główną wadę - za mało tekstu czyli contentu. Dlatego spójrzcie na tą bazę artykułów - http://idea.funduszeemerytalne.info - każdy może napisać artykuł o swojej stronie albo temacie strony i zamieścić w nim do 4 linków wychodzących, które pomogą w pozycji.
Ale jest jeden warunek! - do podstrony z artykułem muszą prowadzić też linki z innych stron. Więc piszesz artykuł, zamieszczasz do niego linki (z nazwą linka taką jak nazwa artykułu najlepiej) i gotowe.
Awatar użytkownika
jacbob77
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2006, 17:53:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: jacbob77 »

ta widzę ze takie myślenie jest the best
Bana od google to może ty dostałeś
po 1. moja wypowiedź dotyczyła publicznych katalogów.
po 2. jak sam zauważyłeś Google zwraca uwagę na treść strony i takie na których nic nie ma tylko same linki nic nie wnoszą.
i tak można wymieniać kilka warunków
poczytaj tu
i tu
<a href="http://livecity.cba.pl" target="_blank">Jak graæ na giełdzie przez internet - porady, faq, forum - wszystko czego potrzebujesz ,aby zacząÃ¦ inwestowaæ</a>
Awatar użytkownika
kruzyk
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2005, 11:28:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: kruzyk »

Jak na nią nikt nie będzie wchodził to i tak pozycja spadnie.
Bzdury. Nie wypowiadaj się na ten temat jak nie masz o tym zielonego pojęcia bo wprowadzasz innych w błąd.
Jakim cudem i od kiedy SERPy są ustalane na podstawie odwiedzin danych stron??!
To nie Onet czy WP gdzie był klikocośtam i nabijał wejścia podnosząc pozycje (stare dzieje).

Te Googlowskie wytyczne można sobie w buty wsadzić. Pewnie jeszcze sugerujesz się blogiem Matta :roll:
Zajmij się lepiej testowaniem i sam zobaczysz co przynosi i jakie efekty. Przecież Google nie napisze: załatw dużo linków w odpowiednich odstępach czasu a twoja strona będzie wysoko. To wykluczyłoby przecież kampanie reklamowe w ich wyszukiwarce. Pozycjoner = wróg Google (patrząc z punktu widzenia Googla) bo odbiera (przynajmniej częściowo) klientów Googlowi na AdWords.
Awatar użytkownika
jacbob77
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2006, 17:53:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: jacbob77 »

k... ty chyba mnie nie rozumiesz. Właśnie usiłuje ci powiedzieć że linki na jakiś bzdurnych katalogach nic nie dają i nie od tego zależy pozycja w Google. Chyba nie czytałeś do końca mojego postu zwłaszcza tych linków.

Co do tych odwiedzin to mi się z czymś zamotało. Pisałem parę rzeczy na raz, ale nie będę się tu na pewno przed tobą usprawiedliwiał.

I nigdy nie słyszałem o jakimś tam blogu Matta :!:

:jupi:

pozdrawiam
<a href="http://livecity.cba.pl" target="_blank">Jak graæ na giełdzie przez internet - porady, faq, forum - wszystko czego potrzebujesz ,aby zacząÃ¦ inwestowaæ</a>
Awatar użytkownika
kruzyk
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2005, 11:28:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: kruzyk »

k... ty chyba mnie nie rozumiesz.
Co za merytoryczna rozmowa...
Właśnie usiłuje ci powiedzieć że linki na jakiś bzdurnych katalogach nic nie dają i nie od tego zależy pozycja w Google.
I dalej brednie. Zdefiniuj pojęcie "bzdurne katalogi".
Czym jest katalog? To, że dla Ciebie katalog jest jednym, dla Googla jest innym. Zauważ, że Google (jako algorytm) nie jest w stanie ustalić co jest katalogiem a co nie. Kwestia odpowiedniej budowy. Czym jest dla Ciebie mój presell page - http://idea.funduszeemerytalne.info ? Katalogiem? Blog to na pewno nie jest. A dla Google ta strona nie różni się niczym od miliona blogów..
Chyba nie czytałeś do końca mojego postu zwłaszcza tych linków.
Napisałem Ci już ile warte są te linki, które podałeś. Ja podam Ci jeden link, który dobrze wykorzystany zastąpi Ci wszystkie inne i (mam nadzieję) zmotywuje do działania, testowania - Pozycjonowanie i Optymalizacja.
I nigdy nie słyszałem o jakimś tam blogu Matta.
To tym bardziej twoje wypowiedzi jako osoby pozycjonującej straciły na wartości. Matt Cutts to inżynier Google.
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

kruzyk pisze:Czym jest katalog? To, że dla Ciebie katalog jest jednym, dla Googla jest innym. Zauważ, że Google (jako algorytm) nie jest w stanie ustalić co jest katalogiem a co nie.
a teraz podobno ma umieć. Jak oni to zrobią jak to tylko algorytm ?
i w pozycjonowaniu linki w katalogach mają nic nie dawać
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Ihman »

Wystarczy, że popatrzyli na katalogi i to jak one wyglądają.
Większość z nich miała cechy podobne.

Mnie tam bardziej zastanawia kiedy oni się zorientowali, że +80% stron jest pozycjonowana katalogami i jak szybko napisali poprawiony algorytm.


W sumie to czuję się skrzywdzony, bo moja strona główna ma page rank mniejszy o 1... czyli tylko 4 :(
Teraz pora na parę precli, własne zaplecze i cms. Potem mała kampania reklamowa na przyciągnięcie ludzi i mam nadzieję, że przeskoczę pewien zastój.
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
ODPOWIEDZ