Mini poradnik pozycjonowania

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2005, 17:33:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Mini poradnik pozycjonowania

Post autor: Puma »

Napisałem mini poradnik, może komuś się przyda :)
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Post autor: Ihman »

słabo.


1. zle wyjasniłes problem ramek.
2. znacznik "b" i "i" i "u" są bardzo wazne w pozycjonowaniu!
3. podkreslanie linkow tez jest ważne
4. nie wspomniales o obrazkach i znaczniku alt
5. o znaczniku title.
6. i strone mozna dodac do 20 katalogów bo prawdopodobienstwo ze googlebot wpadnie do tych 20 katalogów jednego dnia równa się 0.

a nastepnego dnia dodasz do 10 potem dalej i dalej i dalej.


na PR nie ma wplywu negatywnego link z słabszej strony!! jedynie link do słabszej strony moze byc w pewnym sensie szkodliwy!

5/10 :)
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
biker
Posty: 117
Rejestracja: 27 lip 2005, 12:12:11
Lokalizacja: z miasta
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows
Kontakt:

Post autor: biker »

hmm z tego co czytałem 10katalogów dziennie to za dużo ....
zalecane jest doddawanie do 2-3 katalogow dziennie
http://www.shell.4us.pl - Tanie konta shell
http://www.4us.pl - Darmowe Aliasy
http://www.Katalogowanie.6e.pl - profesjonalne katalogowanie stron
http://www.reklamaSMS.6e.pl - Tania reklama
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows

Post autor: Gromed »

biker tak jak pisał Ihman prawdopodobieństwo, że googlebot trafi nawet do 30 katalogów jednego dnia jest bardzo znikome; wystarczy popatrzeć jak w niektórych katalogach pisze ile razy odwiedziły boty poszczególne działy; do niektórych to boty nawet i przez kilka tygodni nie mogą trafić
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2005, 17:33:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Puma »

To prawda że jest znikome prawdopodobieństwo że robocik wpadnie w 20 katalogów jednocześnie, lecz po co ryzykować nawet tak znikome zdarzenie. Możesz też zapomnieć że wczoraj to było 20 katalogów i dodać ponownie do 20 ;)
Wiem z kilku źródeł że znaczniki

Kod: Zaznacz cały

<b>, <i>, <u> 
są przezroczyste dla google. O title i alt jest mowa w przykładzie, ale może powinienem to bardziej uwidocznić. O podkreślonych linkach nic nie wiem z żadnego źródła z którego czerpałem i czerpie wiadomości.
Z ramkami ... to różnie mówią, lecz ogólna zasada jest taka jak podałem, choć może słabo to wyjaśniłem.
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Post autor: Ihman »

ogolna zasada jest taka, google nigdy nie zindexuje calej strony bo nie bedzie mial menu po ktorym bedzie mogl poskakac bo ono bedzie na innej podstronie w innej plywajacej ramce.

jezeli b i u i i sa przezroczyste to stary czemu ludzie placą za podkreslanie pogrubianie wlasnie tymi znacznikami linków? bo to daje wieksza wartosc linku.

dlaczego moja strona przebadana jakimis tam seo programami wykazuje ze mam słowo wiecej jedno z lepiej wypozycjonowanych? bo jest pogrubione i jest linkiem :)

i jeszcze wspominac mozna o php w kodzie...
warto bylo by napisac ze ramki zastepuje funkcja include..



ogolnie to taki mini mini poradnik dla poczatkujacych. :)
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Post autor: zero »

hah... dziwni mnei to, ze wszyscy pozycjonuja pod google... ale przeciez jest jeszcze msn, yahoo, netsprint itp... sie uparliscie jakos na te google

ps co z tego ze duzo osob uzywa google, ale ja moge np uzywac yahoo i co? i nie trafie na strone pozycjonujacego, bo on nie zadbal o to, zeby ona sie tam znalazla
Obrazek
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2005, 17:33:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Puma »

I nie miał to być poradnik dla zaawansowanych, bo to za obszerny temat :)

Ludzią wmówisz wszystko, była zażarta dyskusja o znaczniki. Słowa pogrubiasz 'strong' a kursywę robisz 'em', i tego będę się trzymał bo z kilku źródeł to wiem i podawali definicje itd. A link potraktowany znacznikiem 'strong' zapewne jest bardziej ważny niż bez, to wynika już z samej definicji ;)

W ramce można podać jeśli nie ma menu dodatkowe linki tekstowa np. u dołu, prowadzące do innych podstron i efekt pozycjonowania uzyskasz podobny. Inna kwestia czy to jest wygodne i praktyczne, bo ja uważam że NIE

Zerknij na ranking.pl, widać że google używa 80%, potem onet i wp. Dlatego warto zadbać o meta tagi gdyż onet i wp patrzy na meta tagi.
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ihman »

zero pisze:hah... dziwni mnei to, ze wszyscy pozycjonuja pod google... ale przeciez jest jeszcze msn, yahoo, netsprint itp... sie uparliscie jakos na te google

ps co z tego ze duzo osob uzywa google, ale ja moge np uzywac yahoo i co? i nie trafie na strone pozycjonujacego, bo on nie zadbal o to, zeby ona sie tam znalazla

a masz pomysl jak wypozycjonowac strone w yahoo?

jakos tak mi sie wydaje ze zagraniczne roboty przegladarek nawet zmuszane do wpadniecia na nasza strone nie za chetnie to robią.


jakos w google mam od groma linków a w MSNie tylko 15... po prostu nikt nie wie jak te roboty pozycjonują...
nikt nie bedzie sie bawil w pozycjonowanie dla 20% ludzi jak moze pozycjonowac dla 80%.
nikt nie bedzie mial strony genialnej... pod yahoo msn i google... bo to jest nie realne.
jak wypozycjonujesz pod google to samoistnie idziesz w gore w yahoo i msnie :) (ale nie tak mocno jak w google)

roboty tych dwoch innych wiodacych przegladarek nie sa tak mocne i wydajne.. google je mi duuuuzo mb a pozostale prawie nic... tak samo z liczba rzadan do stron. Popatrz w statsy i zrozumiesz ze tylko pozycjonowanie w google ma sens.
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Post autor: zero »

Ihman pisze:jakos w google mam od groma linków a w MSNie tylko 15...
dziwne, bo jak ja mialem kiedys swoja stronke, to wlasnie MSN byl gora ;)
Ihman pisze:roboty tych dwoch innych wiodacych przegladarek nie sa tak mocne i wydajne
wyszukiwarek :P
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Post autor: Ihman »

sory pisalem na szybkiego:)
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2005, 17:33:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Post autor: Puma »

To że pozycjonujesz pod google nie świadczy o tym że w innych wyszukiwarkach nie będziesz widoczny. Jak napisał Ihman, robotów nie zmusisz aby zaindeksowali Twoją stronę.
Zapper
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2007, 09:07:54
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Zapper »

w poradniku sa napisne tylko podstawowe sprawy i to tez nie wszystkie. Generalnie nie ma co ukrywac - pozycjonowanie staje sie coraz trudniejsze i jest coraz wiecej haseł ktorych wybicie do top 10 graniczy z cudem :) W tym fachu trzeba miec takze troche szczescia :)
pozycjonowanie - zapraszamy, skuteczna reklama poprzez pozycjonowanie stron
wieliszew.cba.pl
Posty: 114
Rejestracja: 06 gru 2007, 23:22:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Poczytałem waszych rad i co nieco zrobiłem jak pisaliście

Post autor: wieliszew.cba.pl »

Moja strona http://www.zalewzegrzynski.net wylądowała w dość szybkim czasie na 11 pozycji w google. Całkiem nieźle. Jak na parę dni roboty i amatora. teraz niestety ją wcięło do 3-ciej dziesiątki. Nie wiem dlaczego. Skorzystałem z poradnika i z Meta Tag Analyzer (mam wszystko na zielony color oprócz keywordsów i desctripionsów, są czerwone. Ale nie nie mogę ich ustawić. Raz mi mówi że za dużo a jak dam mniej to pisze że za mało. Wydaje mi się też, że odpowiadają treści strony. Mam odpowiednio nazwane ścieżki dostępu do podstron, opisanych jakiś 60% altów. Co jeszcze Można zrobić ??? <h1> ??
I dlaczego w wynikach wyszukiwarek pokazuje mi tylko INDEX.HTML ? Nie pokazuje na wynikach podstron. Za to chyba odpowiedzialny jest robot a tego mam ustawionego na "All".
Zablokowany