Google Rank

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
bus
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2011, 23:53:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Google Rank

Post autor: bus »

matpol proszę napisać jaśniej co powinienem podszkolić. Myślę, że to co napisałem jest prawdą.

Nigdzie nie napisałem, że PR bezpośrednio przekłada się na pozycje. Uważam, że nie ma on związku z pozycją w Google ale.....

Zamieszczając link do pozycjonowanej strony n witrynie mocnej, np. z PR5 podniesiemy wartość i pozycję swojej strony bardziej, niż gdybyśmy swój link umieścili na stronie z PR1.

Jeżeli gdzieś się mylę - czekam na sprostowanie i argumenty :)
standard
Posty: 8
Rejestracja: 03 gru 2011, 04:36:06
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Google Rank

Post autor: standard »

To ja pozwolę sobię rozszerzyć swoją odpowiedź ;) Skoro PR bezpośrednio nie przekłada się na wyższe pozycje, nie jest też od baaardzo dawna wyznacznikiem mocniejszej/bardziej zaufanej domeny dla G (co jest łatwe do udowodnienia patrząc w ustabilizowane serpy), to sam zielony pasek jest li tylko pijarem googlowskim. Nie zgadzam się, że serwis z PR4 zapewni Ci mocniejszego linka od serwisu z PR1-2, pomijając już fakt, że najczęściej będzie on z "zerowej" podstrony - każdy kolejny update algorytmu i pr wskazuje coraz więcej błędów i chaotyczności w nadawaniu pr. I teraz teoria, taka sama jak z pr ;) - link nietematyczny z domeny PR4 da Ci mniej niż tematycznie zgodny z docelową stroną z domeny PR1. I ciekawostka: domena posiadająca odnośniki ze stron tzw. wysokiego zaufania TR, choćby tylko kilku, da Ci więcej niż domena nabita dziesiątkami tysięcy linków najniższej jakości. I kolejna: domena min. 2-3-letnia, po przedłużeniu na te same dane Whois, bez PR - da Ci więcej niż "świeżynka" po updacie PR a przed przedłużeniem, itd... Możnaby długo, bo to mój konik ;)

pozdrawiam
http://www.generatornadrukow.pl - koszulki z własnym nadrukiem
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Google Rank

Post autor: DeaDriam »

standard pisze: Możnaby długo, bo to mój konik
oj..można..można...ja mam od PR4 do PR2
i te z PR2 i 3...mają się lepiej..bez szczegółów...
Bardzo logicznie to wszystko ująłeś.... [brawo]
Powiem Ci,że to temat rzeka,a raczej ocean ..bo skoro mam stronkę z PR0,która ma odwiedzalność z 500 ludków dziennie i daje mi zysk, a gość obok z PR3 i jego stronka to kolejny plagiat,lub z treścią nie aktualizowaną,czy też zwykła rutynówka w sieci, którą omijają ludzie szerokim łukiem..to wszystko mówi za siebie.

Pamietam lata świetlne jak zaczynałem przygodę w sieci ze stronkami, stworzyłem plagiatówkę ,która w miesiąc uzyskała PR3..ech jaka to była radość,która postawiła mi oczy w słup ,gdy wszedłem pewnego razu na moja www,a tam...PR0 :lol: ..rozumiesz @standard co mam na myśli..hehehe
Nie rozumiem też ludzi którzy tworzą Portfolio firmowe,gdyż za wszelką cena próbują uzyskać wysoki PR sądząc,że to bardziej rozgłosi ich firmę...nic bardziej mylnego.
I tu widzisz @standard,kolejna dawka ciosu poniżej pasa...he he he
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
bus
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2011, 23:53:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Google Rank

Post autor: bus »

Zgadza się, że jest dużo odstępstw i nie jest regułą, że ZAWSZE większy pr = więcej mocy.
Tak samo nie jest regułą, że w lutym musi być zimniej niż w październiku.

Jednak statystycznie rzecz ujmując luty jest zimniejszy od października, a w miarę wzrostu PR rośnie moc linka wychodzącego. Znajdzie się oczywiście sytuacja gdzie na PR5 będzie śmieć a PR0 da większego kopa ale to wycinkowe podejście do tematu. Tak jakby w lutym było w 1 dzień +5 a w październiku -1 i stąd wnioskować, że październik jest zimniejszy i nie ma co w ogóle patrzyć na termometr bo po co ;]
Awatar użytkownika
svang
Posty: 204
Rejestracja: 18 gru 2011, 07:06:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Re: Google Rank

Post autor: svang »

Dobrze mówicie matpol i standard PR dziś to złuda
Nie dyskutuj z debilkami w necie,wpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu,a potem pokonają doświadczeniem!
ODPOWIEDZ