Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Konfiguracja pozostałych skryptów.
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

Witam,
Posiadam na stronie oprogramowanie Coppermine. Potrzebuję stworzyć kopię zapasową na wszelki wypadek oraz dodać jako pierwsze oprogramowanie WordPress. Czyli otwierać się ma początkowo strona w WordPress, ale ma też być link z niej na tą drugą stronę, w Coppermine. Jak się za to zabrać? Po pierwsze jak wykonać kopię zapasową. Po drugie, jak zmienić konfigurację Coppermine aby po zmianie działał tak jak dotychczas oraz jak zrobić aby strona w WordPress była tą główną? Na moją logikę wystarczy Coppermine wrzucić do jakiegoś katalogu, zainstalować WordPress i wstawić na blogu link do galerii. Czy się mylę?
Proszę o pomoc.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x320

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Venite »

Tak, wrzucić do innego katalogu to też rozwiązanie, chociaż niektóre skrypty go nie lubią, nie mniej jednak możesz spróbować (;
Co jeszcze? Potem możesz zainstalować wordpress do głównego katalogu i gra, lub wrzucić do folderu i w głównym katalogu postawić .htaccess z przelierowaniem, choć ta opcja jest bez sensu.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

Ja się obawiam, iż Coppermine nie będzie działać poprawnie. Wydaje mi się, że zmiana lokacji plików na serwerze zrobi swoje. Czy się mylę?
I jak z backupem? Jak można go wykonać?
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Urlich »

BeGie pisze: I jak z backupem? Jak można go wykonać?
Export bazy mysql oraz plików na kompa
BeGie pisze: Ja się obawiam, iż Coppermine nie będzie działać poprawnie
w PA CPG masz opcje administratorskie zajrzyj tam a sie przekonasz co można zrobić :mrgreen:
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x320

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Venite »

Backup plików z serwera - logujesz się ma ftp i ściągasz jak leci do swojego komputera (;
A w bazie danych klikasz na swoją bazę danych i w widoku tabel klikasz zakładkę "eksport". I to na tyle. Wszędzie jest opisane jak to zrobić, wystarczy poszukać :)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

Witam,
Macie jednak doczynienia z laikiem.
coopra pisze: A w bazie danych klikasz na swoją bazę danych i w widoku tabel klikasz zakładkę "eksport". I to na tyle. Wszędzie jest opisane jak to zrobić, wystarczy poszukać :)
Nie wiem jak przejść do widoku tabel. Przeszukałem chyba wszystko co się dało i nie wiedziałem zakładki eksport.
Urlich pisze:
BeGie pisze: I jak z backupem? Jak można go wykonać?
Export bazy mysql oraz plików na kompa
BeGie pisze: Ja się obawiam, iż Coppermine nie będzie działać poprawnie
w PA CPG masz opcje administratorskie zajrzyj tam a sie przekonasz co można zrobić :mrgreen:
Pliki skopiuje jak też zalecił poprzednik, ale co z bazą msql? Jak to skopiować?
PA CPG czyli panel administracyjny? Jeśli tak, to nigdzie nie mogę znaleźć. Wpisuje po adresie admin.php bo myślę, że o to chodzi, lecz tam mam ustawiania co do wszystkiego, backup'u jednak brak.
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Urlich »

BeGie pisze: ale co z bazą msql? Jak to skopiować?
W phpMyAdmin nie ma opcji "import", ani "export"...
* Aby te opcje się pojawiły, musisz wybrać bazę z lewego menu. Po uprzednim
zalogowaniu się do bazy...
Jak się zalogować ?użyj nazwy użytkownika bazy i hasło które podałeś zakładając bazę
Exportujesz bazę na kompa jako plik txt dodatkowo zip możesz
Ściągasz pliki na kompa
i masz swój backup
Przed exportem bazy warto ją zoptymalizować
jak to zrobić?
http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=16855

Ponad to prosze do dyspozycji :)
http://cba.pl/wiki/?title=Faq

Co do CPG
Galeria Coppermine działa w oparciu a bazę danych Mysql.
W /include jest plik config.inc.php tam podasz parametry do strony i bedzie działać,bo w koncu masz tylko jedną bazę.CPG ma swój prefix i WP swój,więc nie potrzeba nic do tego zmieniać.
Pod nowym adresem zainstaluj czystą CPG a potem przenieś Z KOMPA nadpisując pliki na nią i bazę danych. Potem ustaw połączenia i konfigurację dotyczącą adresów wpliku konfiguracyjnym i powinno działać

Użyj FTP http://www.dobreprogramy.pl/FileZilla,P ... 13334.html -ustaw aby wysyłało po 2 lub 3 pliki
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 10:25:43 przez Urlich, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

Z eksportem bazy sobie poradziłem, dziekuję. Optymalizacji nie znalazłem, widok się teraz trochę różni. Przeszukałem zakładki.

Mam takie pytanie, czy dwa oprogramowania na jednym koncie, mogą korzystać z jednej bazy? Jak chce założyć kolejną, mam komunikat: Wygasł limit kont SQL!
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Urlich »

Mozesz mieć jeśli użyjesz takiego samego oprogramowania np Wordpress czy CPG wystarczy zmienić prefix podczas instalacji

---- EDIT ----
BeGie pisze: Optymalizacji nie znalazłem, widok się teraz trochę różni
zaznaczasz wszystkie tabele i klik na dole optymalizuj lub napraw :mrgreen:

http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=16855
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

Nie tylko laik ale i ciemniak ze mnie. Chyba wszystkiego już się dowiedziałem, czego chciałem, dziękuję bardzo za pomoc.
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Urlich »

BeGie pisze: Nie tylko laik ale i ciemniak ze mnie
Nie mów tak,każdy kiedyś zaczynał i nie ma sie czego wstydzić :)
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

Dzięki za pocieszenie :)
Może jeszcze jedno pytanie.
Urlich pisze:Mozesz mieć jeśli użyjesz takiego samego oprogramowania np Wordpress czy CPG wystarczy zmienić prefix podczas instalacji
Powiedzmy, że mam jedną bazę MySQL. Mogę zainstalować 3 oprogramowania a mianowicie, istniejący Coppermine, dodatkowo WordPress oraz jakieś forum, powiedzmy MyBB? Mogłbyś sprecyzować "takiego samego oprogramowania"? Nie bardzo rozumiem jak szukać tego co mogę doinstalować, a czego nie.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x320

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Venite »

Tak. Możesz i 15 stron na jednej bazie trzymać, chodzi tu o to, żeby nie zrobić bałaganu =)

Każde oprogramowanie będzie czytało dane tylko z wyznaczonych mu tabel, czyli kilka systemów nie będzie ze sobą kolidowało. Instaluj bez obawy :D
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Urlich »

Jeśli instalujesz takie samo oprogramowanie
to zmieniasz tylko tzw prefix
Czyli jeśli masz zainstalowany Wordpress na stronie A i chesz mieć drugi to
Podczas 1 instalacji występuje prefix wp_
Podczas drugiej otrzymujesz również wp_ ALE wtedy dopisujesz literkę do wp_ np x i otrzymujesz
wp_x Uzyskanie takie konfiguracji jest nie zbędne aby nie kolidowały ze soba różne dane np :pluginy,zarejestrowani użytkownicy
to samo się tyczy Joomla czy innego oprogramowania 2 takie same CZYLI do drugiego dodać trzeba prefix (podczas instalacji jest opcja )

Jeśli instalujesz 2 różne oprogramowanie STOSOWANIE PREFIXA jest nie potrzebne

Za każdym razem gdy instalujesz w tej samej bazie to samo oprogramowanie MUSISZ zmieniać-dodawać inną literkę PREFIX
Nie polecam więcej jak 2 instalacji na jednej bazie,baza po prostu nie wytrzyma,zwłaszcza na darmowym hostingu gdzie ma ona ograniczenia

no wytłumaczyłem Ci tak jak to przy piwku gdzieś w pubie..po chłopsku :)

---- EDIT ----
coopra pisze: Tak. Możesz i 15 stron na jednej bazie trzymać
Pokaz mi kozaka na darmowym hostingu z tyloma stronami ,oj coopra ..coopra Ty jak coś nie raz walniesz to cud ze 502 Bad Gateway sie nie odzywa jak tak piszesz :rotfl:
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x320

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Venite »

Wiadomo że możliwości hostingu, ale gdyby ktoś miał pancerny serwer to i 25 stron by mógł posadzić, no nie? :P
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ