Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Konfiguracja pozostałych skryptów.
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

Tak kombinuje sobie i myślę o jeszcze innym rozwiązaniu. Tak jak coppermine oferuje galerie ale nic po za tym, żadnych news'ów, artykułów itp... , tak i np. extreme-fusion oferuje news'y, artykuły oraz forum. Czy istnieje zestawienie tych wszystkich oprogramowań tak aby zobaczyć co które posiada? Zależy mi na jakimś, które posiada artykuły, forum i przede wszystkim rozbudowaną galerię.
Proszę jeszcze raz Was o pomoc.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Venite »

Tak, poszukaj mostku. A jeśli takowego nie ma - może być troszkę problem, chociaż da się powiązać skrypty.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Urlich »

BeGie pisze: Czy istnieje zestawienie tych wszystkich oprogramowań tak aby zobaczyć co które posiada?
to przeniesienie ? ma być czy porównanie?
BeGie pisze: co które posiada?
Joomla,Wordpress,Fusion w obu wersjach...
Musisz się zastanowic o czym ma być strona?
najbardziej rozbudowana jest Joomla można zrobić z nią wszystko,to samo z Wordpress
w tym drugim odpowiednie wtyczki i templatka to dosłownie Istne cacko jeśli ma być Galeria
PHP FUSION nie polecam,wygląda koszmarnie i kiepskie themy
Poczytaj na necie co do czego,jak wygląda itp..

---- EDIT ----

Coppermine ma też forum i to dość rozbudowane,wiem bo miałem,wyglądem przypomina phpbb3 ,ale ma prawie zero funkcji.Nie ciekawie wygląda jego obsługa.
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

To znaczy się tak (od początku). Mam galerię w Coppermine. Chce dobudować z dwie luźne strony, na których mógłbym wrzucić chociażby "o mnie" albo też "główną stronę" gdzie nie ma pierdół i zabawek typu "ostatnio oglądane, czytane itp.". W Coppermine nie da się tego zaaranżować ponieważ jedyną stroną gdzie mogę coś napisać i zamieścić to any coś tam. Dodaje jednak do tego poniżej czy tam powyżej galerię. Jeśli chodzi o wordpress, jest jakaś wtyczka do galerii, ale ogólnie prostota. W extreme-fusion mam do dyspozycji wszystko oprócz galerii, a nawet jeśli już jakaś tam jest to jednak nie spełnia moich oczekiwań pod względem funkcjonalności. Czyli podsumowując: coppermine (brak forum i luźnych stron), extreme-fusion (brak porządnie rozbudowanej galerii). Zainstaluje dzisiaj joomle, zobaczę co i jak.

A czy to rozbudowa czy przeniesienie. Powiem tak, jeśli nie da się rozbudować tak jak chcę, to wolę przenieść. Połączyłem extreme-fusion z coppermine ale to nic z tego nie będzie, ponieważ chciałbym globalnej skórki dla obu systemów. Chciałbym aby to się miało jako całość, nie chcę robić takiego przeniesienia z "nowości" do galerii, aby użytkownik poczuł iż jest już na innej stronie.
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: Urlich »

BeGie pisze: jest jakaś wtyczka do galerii, ale ogólnie prostota
Tak jest nawet kilka
BeGie pisze: Zainstaluje dzisiaj joomle, zobaczę co i jak
Polecam,chodż początki to ...lepiej sie nie zrazaj,a efekty zadowalające są jak Jej nie obkleisz zbędnymi gadżetami
Ot galeria + forum+ ewentualnie i komponent bloga
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
BeGie
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2011, 02:33:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Przeniesienie coppermine, wstawienie wordpress

Post autor: BeGie »

Raz jeszcze problem...
Przeniosłem Coppermine do folderu "gallery" na serwerze FTP. Problem polega na tym że zmieniła się ścieżka i nie wszystkie funkcje działają poprawnie. Jak chce załadować zdjęcie mam adres ...gallery/upload.php . Po czym następnym krokiem jest edycja opisu zdjęcia, ładuje się strona ...editpics.php?album=59 a powinna ...gallery/editpics.php?album=59. Gdzie mogę zmienić ten adres aby dodawanie zdjęć działało poprawnie?

Ok, już sobie poradziłem, wystarczyło w ustawieniach dopisać gallery/
ODPOWIEDZ