osCommerce pro - pytanie

Konfiguracja pozostałych skryptów.
kameleon301
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:16:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

osCommerce pro - pytanie

Post autor: kameleon301 »

czy na serwersze cba istnieje mozliwosc instalacji darmowego skryptu sklepu osCommerce pro?
jesli tak to moze ktos ma manual jak to zrobic? jesli nie to moze sa jakies inne godne darmowe sklepy?
monk
Posty: 556
Rejestracja: 11 sty 2009, 12:14:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: osCommerce pro - pytanie

Post autor: monk »

Zalogować się do FTP za pomocą Total Commandera, wgrać pliki i w Panelu Administratora CBA stworzyć bazę :P Tak jak instaluje się wszystkie inne sklepy. Jeśli nie wiesz jak połączyć się z FTP to poszukaj w FAQ.
kameleon301
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:16:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: osCommerce pro - pytanie

Post autor: kameleon301 »

az tak ze mna zle nie jest :)
problem jest w tym ze przy probie instalacji (mam ten skrypt wrzucony na serv) wyrzuca mi blad FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it!

doszedlem do tego ze prawdopodobnie musze dodac w pliku .htaccess wpis php_flag register_globals on. tylko jak dobrac sie do tego pliku .htaccess?
monk
Posty: 556
Rejestracja: 11 sty 2009, 12:14:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: osCommerce pro - pytanie

Post autor: monk »

Ja pi... Skrypt sklepu internetowego jeszcze promowany za pomocą słów "commerce" i "pro" wymaga włączenia register_globals które są zdeprecjonowane z powodu ogromnego niebezpieczeństwa ich używania. Jak chcesz żeby Cię zhaczyli wpisując http://adres.pl/?admin=1 to jesteś na bardzo dobrej drodze. Poza tym zobacz na mój Spis Zabronionych Dyrektyw.
kameleon301
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:16:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: osCommerce pro - pytanie

Post autor: kameleon301 »

dzieki za odpowiedz, czlowiek uczy sie cale zycie. w takim razie co bys mi polecil? moze jakis inny skrypt sklepu internetowego? chcialbym sie troche tym "pobawic" i przetestowac to i owo....
monk
Posty: 556
Rejestracja: 11 sty 2009, 12:14:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: osCommerce pro - pytanie

Post autor: monk »

Ja już nie wiem co mam wam wszystkim polecać ;) To jest drugi przypadek w przeciągu tygodnia w którym ktoś walczy z register_globals posiadając sklep internetowy.
webdis
Posty: 181
Rejestracja: 20 sty 2009, 10:40:52
Strona na CBA.pl: www.webdis.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x600
Kontakt:

Re: osCommerce pro - pytanie

Post autor: webdis »

Teoretycznie skrypt sklepu internetowego powinien byc bezpieczny, ale jak widze, ze ktos piszac tak odpowiedzialna strone wlacza register_globals, to dochodze do wniosku, ze sa tacy, ktorzy maja to gdzies. monk ma racje, ze takie strony latwo hakowac. Dlatego tez polecam napisac samemu cops, albo zmodyfikowac kod.

P.S.
A ja glupi myslalem, ze nikt nie uzywa register_globals. :crazy:
kameleon301
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:16:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: osCommerce pro - pytanie

Post autor: kameleon301 »

ten cms sklepu to polska przerobka osCommerce. Ogolnie znalazlem kilka for w necie ktore dotycza tych systemow, co mnie zaskoczylo to duza liczba userow ktorzy z tego korzystaja. Wiele sklepow bazuje na tych skryptach. Najlepsze jest to ze w faq instatlcji tego cms jest napisane aby wlasnie wylaczyc register globals. Nie pisze nic o ewentualnych skutkach takiego dzialania. Co wiecej, na ww forach radza instalowac te cmsy na platnych serwerach, poniewaz (wg nich) wlasnie darmowe maja te wade ze nie mozna reg.globals wylaczyc. Troche to jakas paranoja....
Oczywiscie chcialbym aby sklep ktory stworze byl jak najbardziej bezpieczny. W przyszlosci byc moze i jakis napisze (nie znam sie obecnie zbyt dobrrze na php, lepiej na c#). Szukalem czegos darmowego aby sprawdzic jak to dziala od kuchni. nie wiedzialem ze od razu wdepne w takie...
ODPOWIEDZ