Drupal 6 - problemy (z kontem admina i nie tylko)

Konfiguracja pozostałych skryptów.
Awatar użytkownika
Lookso
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2011, 20:13:13
Strona na CBA.pl: lookso.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x800

Drupal 6 - problemy (z kontem admina i nie tylko)

Post autor: Lookso »

Witam!
Mam witrynkę z wgranym oprogramowaniem Drupal 6 : http://wolontariatobornikislaskie.cba.pl/
Mój problem jest taki:
Wgrałem parę modułów na raz i po odświeżeniu strony z modułami w panelu administratora wyświetlił się bardzo długi ciąg liter na czerwonym tle. No ale chciałem mieć te moduły więc zaznaczyłem je ptaszkiem i zapisałem. Po samoczynnym odświeżeniu wyświetliła się biała strona z napisem Darmowy Hosting CBA.PL
Pomyślałem, że mogę usunąć problem kasując pliki wgranych modułów przez FTP. Jednak to nie pomogło i dalej mam ten problem...
Wszystko oprócz konta admina działa, ale potrzebne mi jest dalsze zarządzanie tym kontem, więc chciałbym aby to zostało naprawione... Oficjalny start strony wyznaczyłem na 10.02.2011 więc proszę o szybkie odpowiedzi :)

Obrazek

Edit:// Jak na razie usunąłem wszystkie pliki i foldery z folderu /sites/default/modules i konto admina znów działa, ale nie mam moich fajnych modułów. Teraz będę pojedynczo instalował je, żeby już nie było takich problemów i błędów...

Teraz się wyświetlają wszędzie takie błędy, ale przynajmniej konto admina działa

Obrazek

Wszystko się już chyba ustatkowało, bo nie ma już informacji na czerwonym tle.
Winowajcą był Shoutbox który wcześniej dobrze działał, ale najwidoczniej się popsuł...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 21:35:29 przez Lookso, łącznie zmieniany 1 raz.
niktorek
Posty: 49
Rejestracja: 03 mar 2008, 08:03:29
Strona na CBA.pl: http://www.pubunikta.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1280x800
Kontakt:

Re: Drupal 6 - problem z kontem admina

Post autor: niktorek »

Pamietaj ze zanim usuniesz jakis modul przez ftp to musisz go wczesniej wylaczyc w panelu administracyjnym, niektore trzeba tez odinstalowac. Jesli tak po prostu wykasujesz go tylko, to predzej czy pozniej bedziesz mial problem dlatego ze modul jest wciaz aktywny w drupalu mimo ze go nie ma na serwerze. Kiedys przy jakiejs aktualizacji moze przez to pojawic sie problem i bedzie ci sypac bledami ze nie moze czegos zaktualizowac i prawdopodobnie beda to aktywne moduly ktorych nie ma na serwerze. W bazie danych tez zostaja tabele po tak wykasowanych modulach. Dlatego jesli jakies w ten sposob usunoles i ich miec nie chcesz to powinienes teraz takie moduly wgrac i wylaczyc ewentualnie odinstalowac w panelu a potem mozesz je ponownie wykasowac. Teraz jeszcze wiesz co wakasowales a za pare miesiecy nie bedziesz pamietac i wtedy bedzie problem. To ze ze wywalilo biala strone to pewnie przekroczyles ilosc doszwolonych zapytan, przy instalacji wiekszej ilosc modulow i zabawie w panelu moze sie to zdazyc, ewentualnie mogles tez przekroczyc dozwolony limit ram dla php, to w panelu administracyjnym na podstronach z blokami lub modulami jest mozliwe jesli masz ich duzo.
Awatar użytkownika
Lookso
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2011, 20:13:13
Strona na CBA.pl: lookso.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x800

Re: Drupal 6 - problem z kontem admina

Post autor: Lookso »

Czyli co proponujesz mianowicie niktorek ?
Bo jak wysyłam moduł Shoutbox przez FTP na serwer, to po odświeżeniu strony mam white screen i napis Darmowy Hosting CBA.PL (tylko jak jestem zalogowany na adminie). Nie wiem jak to naprawić. Aktualnie mam usunięty ten folder z plikami modułu Shoutbox, żeby mi strona działała poprawnie...

Na to wygląda, że sam sobie zrobiłem problem w wyniku niewiedzy... Tylko teraz jak to naprawić, bo ten moduł był najfajniejszym Czatem jaki znalazłem. Inne czaty są gorsze...
niktorek
Posty: 49
Rejestracja: 03 mar 2008, 08:03:29
Strona na CBA.pl: http://www.pubunikta.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1280x800
Kontakt:

Re: Drupal 6 - problem z kontem admina

Post autor: niktorek »

Mozliwe ze masz juz za duzo powlanczane i dlatego przy wgrywaniu tego modulu masz problem. Najlepiej wylacz w panelu wszystkie zbedne moguly czyli te ktore sam wgrales dodatkowo. Mozesz wylaczyc praktycznie wszystkie nic sie zlego nie stanie nastepnie wgraj te ktore wykasowales bez wylanczania (najlepiej pojedynczo). Jak wgrasz to go wylacz i wtedy wykasuj i tak z wszystkimi ktorych chcesz sie pozbyc. Pozniej wlacz to co potrzebujesz. Jesli Shoutbox odpali normalnie jak beda wylaczone pozostale moduly to mozesz pomyslec czy nie zrezygnowac z jakiegos innego, najlepiej wlanczac pojedynczo i testowac czy wszystko dziala. Moduly ktorych nie uzywasz wykasuj z serwera zeby sie nie pojawialy na liscie bo przez to mozesz przekraczac jakis limit beda problemy z wyswietlaniem w panelu administracyjnym. Kiedys tak mialem ze przy duzej ilosci modulow czasem mi sie w panelu lista nie wyswietlala a wysterczylo wlonczyc jakis jeden bardziej obciazajacy i byla biala strona, nic tylko testowac tak zeby znalezsc punkt do ktorego jeszcze wszystko dziala. Poszukaj Shoutboxa jakiegos nie zwiazanego z drupalem, jest tego troche w necie. Tworzysz nowy blok, wklejasz w nim kod Shoutboxa i smiga, nie obciaza serwera bo praktycznie jest on poza cba, kiedys tak mialem tu i dzialalo nie wiem jak teraz. Chyba tego uzywalem http://www.myshoutbox.com
Awatar użytkownika
Lookso
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2011, 20:13:13
Strona na CBA.pl: lookso.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x800

Re: Drupal 6 - problem z kontem admina

Post autor: Lookso »

OK. Spróbuję jutro powyłączać moduły po kolei.
A ta strona co podałeś, to nawet można zrobić całkiem fajne shoutboxy ;)

PS. Mam wgrany moduł Ad (Advertisments) Który nie jest mi jednak chyba potrzebny...
Jest wyłączony, ale w opcjach Drupala w "Odinstaluj" nie ma tego modułu... czy mogę usunąć przez FTP?? czy go zostawić i olać?
niktorek
Posty: 49
Rejestracja: 03 mar 2008, 08:03:29
Strona na CBA.pl: http://www.pubunikta.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1280x800
Kontakt:

Re: Drupal 6 - problem z kontem admina

Post autor: niktorek »

Tylko niektore pojawiaja sie w zakladce odinstaluj "ad" normalnie pojawia sie tam jak sie nie myle ale jesli go nie masz to albo nie byl wlonczony albo juz go odistalowales, jak jest wylaczony i w odinstaluj tez go nie ma to wywal go przez ftp jesli go nie potrzebujesz, bedziesz mial mniej smieci na liscie. Wszystkie moduly ktore sam wgrales a ktorych nie uzywasz i sa wylaczone najlepiej wywal z serwera. Jedynie standardowych modulow ktore sa dostarczane w instalacji nie wywalaj bo przy aktualizacji i tak znow beda wgrane. Drupal w panelu mocno obciaza baze wiec im mniej zbednych dodatkow tam sie wyswietla tym lepiej jesli masz ograniczone zasoby tak jak tutaj.
Awatar użytkownika
Lookso
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2011, 20:13:13
Strona na CBA.pl: lookso.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Re: Drupal 6 - problemy (z kontem admina i nie tylko)

Post autor: Lookso »

Więc jako młody webmaster polecam nie instalować dużo modułów na raz, bo przez to serwery nie nadążają i potem jest wiele błędów...
Teraz po aktualizacji Drupala z 6.19 na 6.20 spodziewałem się naprawy i poprawy, ale jednak tylko i wyłącznie z tym portalem mam problemy np:

Upload progress - Wyłączony
Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.

Wcześniej też coś było z PHP nie tak...
U np jak piszę jakiś wpis w blogu lub w różnych innych miejscach gdzie kiedyś były opcje rozsuwane, to teraz nie da rady ich rozsunąć, więc nie mogę prawie nic z takim wpisem zrobić...

(Screeny może później wrzucę)

Oprócz tego to właśnie po aktualizacji ujrzałem pustą stronę i musiałem wszystko od nowa robić bo mi się wysypała...
Myślałem, że skoro się wszystko sczyściło to będzie już OK, a tu następne problemy...

Mam teraz inne strony w Drupalu 6.20 i prawie nic się nie wyświetla i nie ma z nimi problemów pomimo tego, że wgrałem podobne moduły... :|
Wygląda na to, że to wszystko przez zbyt szybkie dodawanie modułów na serwer...

Ale teraz pytanie jak to do końca naprawić? Mam nadzieję, że nie będzie konieczne usunięcie portalu i założenie go od nowa... :(
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Drupal 6 - problemy (z kontem admina i nie tylko)

Post autor: Urlich »

Lookso pisze: Wygląda na to, że to wszystko przez zbyt szybkie dodawanie modułów na serwer...
Troszke to nie tak i to co piszesz jest mało logiczne.
Drupal ma swoje prawa jak choćby Cron ,który tu na cba.pl tak spowalnia Drupal.
Rozumiem ,ze wiesz co to jest Cron jesli nie polecam lekture http://drupal.org.pl/podrecznik/zarzadzanie/cron
oraz konkretne zapoznanie sie z Ty Wspaniałym CMS-em

Co to znaczy szybkie dodawanie modułów wg Ciebie?

to ze dodajesz je w odstępach 5 czy 10 minutowych?
Mozesz je dodawać i co 24 godziny jeśli dodasz moduły ciężkie ,wykonywujące dużo zapytań do bazy ,to nie ma to znaczenia w jakich odstępach je dodasz,jak wspomniałe mzapoznaj się z tym CMS-em

Mam Drupala i znam go dosc dobrze pracuje idealnie z CCK+Drigg + kilka innych ciężkich modów tyle ,ze na hostingu płatnym.
niktorek pisze: Wszystkie moduly ktore sam wgrales a ktorych nie uzywasz i sa wylaczone najlepiej wywal z serwera.
Jeśli były zainstalowane to:
Wyłacz/Odinstaluj/Skasuj

taka musi być kolejność nie inna
Lookso pisze: Teraz po aktualizacji Drupala z 6.19 na 6.20
Najlepsza jest reczna/manualna nie z poziomu PA i nie ważne jaki hosting,bo z nimi różnie byta ,a Drupal jest jak dziewczyna...Ceni delikatność :mrgreen:
niktorek pisze: Mozliwe ze masz juz za duzo powlanczane i dlatego przy wgrywaniu tego modulu masz problem
to nie ma nic do siebie
jaki to sbox Lookso...

Co do żle pracujacego portalu to moze to byc spowodowane obecnymi przenosinami,stąd pamięć i PECL... itp,itd.. i aktualizacja zle funkcjonuje,jak glosi m/w Twój komunikat-Czytaj komunikaty na forum.
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
Awatar użytkownika
Lookso
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2011, 20:13:13
Strona na CBA.pl: lookso.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Drupal 6 - problemy (z kontem admina i nie tylko)

Post autor: Lookso »

Problem nie do końca rozwiązany, bo niestety pewne ślady zostały po niepoprawnym działaniu Drupala...
Teraz za każdym razem włączam zadania CRON na moich innych nowych portalach z Drupalem i działa wszystko poprawnie :jupi:

Dzięki Urlich :D
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 20:39:10 przez Lookso, łącznie zmieniany 1 raz.
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Drupal 6 - problemy (z kontem admina i nie tylko)

Post autor: Urlich »

Lookso pisze: Problem nie do końca rozwiązany, bo niestety pewne ślady zostały po niepoprawnym działaniu Drupala...
Co to znaczy ?Opisz ,w wolnej chwili zerknę co i jak
Mam go zainstalowanego i zmodyfikowanego na maxa w 2 wersjach i na jednej testuje właśnie do sprzedaży to zobacze co i jak.

Pamiętaj ze działania Drupala różnią się od działania na darmowym i płatnym hostingu
oraz na każdym innym działa on inaczej i nalezy te konfiguracje ustawiać w pliku np ini..
Testy( u mnie to jest tzw Poligon) przerowadza sie dla danego hostingu na tym samym hostingu
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
ODPOWIEDZ