Problemy z domeną

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
luklukowaty
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2005, 10:53:21
Płeć: Niewybrana

Problemy z domeną

Post autor: luklukowaty »

Witam, i wiem, że był ten temat już poruszany, jednakże stosując się do instrukcji na forum i tak nic nie zdziałałem.

Otóż mam wykupioną domenę kga.com.pl, utworzyłem sobie konto na CBA dla tej domeny, w panelu ustawień na Domeny.pl wpisałem informacje o serwerach DNS na ns1.cba.pl oraz ns2.cba.pl. Nie było podanych danych na temat adresu IP, tych serwerów, ale od czego jest ping :) [w sumie nie od tego ;-) ]. Chcieli jeszcze jakieś dane kontaktowe z adminem serwera CBA, ale wpisałem swoje - i tak nikt się nie zgłaszał (moim zdaniem to głupota jakaś). Zrobiłem to wczoraj, ale do tej pory jak wpisuje w Firefoxie www.kga.com.pl pisze mi, że nie ma takiego adresu - co mam zrobić ?, zrobiłem coś nie tak, czegoś nie zrobiłem ??
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

na zmianę w DNSie trzeba poczekać - ja wciąż widzę

nservers: dr1.domeny.com.
dns2.domeny.com.

dla tej domeny jako serwery dns.

z tego co wiem, zmiany w dns trwają do 72h, chociaż np. z cba trwały do 12h, ale to wszystko też zależy od firmy u której zarejestrowaliście domenę
luklukowaty
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2005, 10:53:21
Płeć: Niewybrana

Post autor: luklukowaty »

Dobrze, poczekam. Aczkolwiek, rozmawiałem z biurem obsługi Domeny.pl i powiedzieli mi, że ta domena, czyli kga.com.pl, nie jest skonfigurowana na waszym serwerze i w związku z tym ich serwer odrzuca to i nie można przełączyć - jakoś tak, kolesia za bardzo nie zrozumiałem co mówi - czyli w sumie powiedział, że to ustawienia na waszym serwerze uniemożliwiają na zrobienie transferu domeny (??).

Może wie ktoś o co w tym wszystkim biega ? Czy mam po prostu cierpliwie czekać ?

Pzdr, i dzięki za odpowiedzi.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

ja tam widzę, że nasze serwery są skonfigurowane, ale zrób sobie whois na swoją domenę i zobacz jakie się tam serwery dns wyświetlają

nservers: dr1.domeny.com.
dns2.domeny.com.
luklukowaty
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2005, 10:53:21
Płeć: Niewybrana

Post autor: luklukowaty »

No dobra. Ale problemy - jeszcze raz dzwoniłem do tej firmy i powiedzieli mi tak (bo sprawdzali), że:

- serwer primary (czyli ns1.cba.pl - 213.251.134.179) jest nieprawidłowo skonfigurowany dla domeny www.kga.com.pl

- serwer secondary (czyli ns2.cba.pl - 62.121.67.113) w ogóle nie jest skonfigurowany dla domeny www.kga.com.pl

W związku z tym nie można dokonać transferu domeny na ns1.cba.pl oraz ns2.cba.pl.

To ja już w tej chwili nie wiem co robić... :roll: :shock: :x :evil:
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

rozumiem. jest u nas wiele domen i nikt nie narzekał na nieprawidłowe skonfigurowanie, aczkolwiek domyślam się o co im może chodzić.

domeny były skonfigurowane prawidłowo, po prostu jest to dość skomplikowany sposób, ale to wcale nie znaczy że nieprawidłowy. właśnie zamieniłem na prostszy, ale może to potrwać zanim zostanie zauważona zmiana. (najdłużej to 24h)

proszę nie panikować i czekać. 24h to okres, za jaki DNSy firmy panskiej domeny zobaczą moją zmianę (niestety tak działa DNS, nie zawsze natychmiastowo widać zmiany)
ODPOWIEDZ