Prawa uzytkownika rwx.kto pomoze?

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
Radar41
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2007, 18:20:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Prawa uzytkownika rwx.kto pomoze?

Post autor: Radar41 »

Witam. Mam FTP i mam tak:

admin@radar41.cba.pl -- to chce bez zmian
user@radar41.cba.pl -- to bym chciał - tylko do odczytu (brak mozliwosci usunięcia).

No i mam mały problem bo nie wiem jak zrobić zeby po podaniu linku do FTP://user@radar41.cba.pl@cba.pl zwykły uzytkownik NIE MIA£ PRAWA usunąć mi tego co jest na moim FTP. A obecnie to oba konta sa jak administrator.

Jak sie zaloguje to moge wszystko, dodawac, usuwać itd...Jak to ustawić? Bo ja sie troche w tym gubie bo tam zawsze mam rwx i tego nie idzie wyłaczyc..a ja chce zeby USER miał tylko mozliwość odczytu. Mozna tak zrobić?

Z góry dzieki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

o ile dobrze rozumiem chcesz zeby kilka osob mialo dostep do twojego ftp. Przypominam, ze uzywanie konta na cba.pl wylacznie jako serwera ftp jest zabronione. Ponadto zrozumialem, ze chcesz aby inni uzytkownicy ftp mogli tylko sciagac pliki z ftp nie mogac ich kasowac. Jezeli tak jesto to Ty ze swojej strony tego ustawic nie mozesz nie majac dostepu do konfiguracji serwera ftp.
Radar41
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2007, 18:20:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Radar41 »

Nie, chce zrobic forum z fotkami z naszych wspólnych wypadów/imprez. Tylko chciałbym zeby one były tez do pobrania na FTp. No ale chciałem zeby ktoś przypadkiem albo specjalnie tez nie mógł ich usunąc...
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

wiec z tym ftp nie wyjdzie
ODPOWIEDZ