imagecreatefromjpeg nie funkcjonuje prawidłowo

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
marnowak
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, 12:42:49
Strona na CBA.pl: nikolka-korolska.cba.pl
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

imagecreatefromjpeg nie funkcjonuje prawidłowo

Post autor: marnowak »

Witam panów administratorów!
Polecenie jak w temacie z biblioteki GD zawiesza skrypty. Kod normalnie działa na WampServer na localhost.
Gdy wrzucę na serwer skrypt zatrzymuje się, gdy napotka to polecenie- nic poza nim nie wykonuje się. Możecie sprawdzić pisząc krótki skrypt i próbując coś wyrzucić print-em na stronę tuż za tym poleceniem.

Kod: Zaznacz cały

function resize_image($nazwa_pliku,$size)
{
    list($new_height,$new_width,$oryg_height,$oryg_width,$image_type)=$size;
    $new_height=(int) $new_height;
    $new_width=(int) $new_width;
    $oryg_height=(int) $oryg_height;
    $oryg_width=(int) $oryg_width;
    $obraz_zmiana_wielkosci = imagecreatetruecolor($new_width,$new_height);
    /*$test = file_exists($_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/uploads_tmp/".$nazwa_pliku);
    if($test) $test="istnieje";
    else $test="nie istnieje";
    print($test." ".$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/uploads_tmp/".$nazwa_pliku."<br>");*/
    switch ($image_type)
    {
        case "image/jpeg":
        $obrazek_tymczasowy = imagecreatefromjpeg ("uploads_tmp/".$nazwa_pliku);
        print($obrazek_tymczasowy);
        break;
        case "image/gif":
        $obrazek_tymczasowy = imagecreatefromgif ("uploads_tmp/".$nazwa_pliku);
        break;
        case "image/png":
        $obrazek_tymczasowy = imagecreatefrompng ("uploads_tmp/".$nazwa_pliku);
        break;
        case "image/vnd.wap.wbmp":
        $obrazek_tymczasowy = imagecreatefromwbmp ("uploads_tmp/".$nazwa_pliku);
        break;
    }
   imagecopyresampled($obraz_zmiana_wielkosci, $obrazek_tymczasowy, 0, 0, 0, 0, $new_width, $new_height, $oryg_width, $oryg_height);
    //print($obraz_zmiana_wielkosci." ".$obrazek_tymczasowy."<br>");
    return array($obraz_zmiana_wielkosci,$image_type);
} 
Próbowałem już na różne sposoby wstukiwać ścieżkę do tego pliku. Print pokazuje, że plik w podanej ścieżce istnieje. Sprawdzałem, czy istnieje polecenie poprzez if(function_exist(imagecreatefromjpeg)) i istnieje. Gdy podam zafałszowaną ścieżkę skrypt idzie dalej, ale nie wyświetla błędu w poleceniu. Gdy ścieżka jest prawidłowa- zawiesza się w tym poleceniu.

Sugestia:
Czytałem, że w starszych bibliotekach GD polecenie obsługiwało tylko jpegi 256 kolorowe- może zainstalujcie nowszą bibliotekę GD. Brak tak podstawowej biblioteki uniemożliwia stworzenie galerii zdjęć, co czyni hosting mniej atrakcyjnym. Dopiero co obeszłem brak APC na tym serwerze potrzebny do ładowania zdjęć na serwer- zastosowałem flashowy uploadify, a już pojawił się następny problem. Nie chce mi się szukać alternatywnych skryptów dostosowanych do hostingu skoro te działają i poświęciłem dużo czasu na wprowadzenie ich w życie.
ODPOWIEDZ