FTP nie działa

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
Zawa
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2005, 00:33:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

FTP nie działa

Post autor: Zawa »

Mam stronke www.e-hajs.cba.pl a ftp to zawa@e-hajs.cba.pl Chciałem wgrac kilka plików na serwer i wyskakuje mi taki błąd
Obrazek
Dzieje sie tak tylko na tym ftp inne działają u mnie normalnie.
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

A zauważyłeś może, że o tym było? Limit 2000 plików, masz wykorzystane 117%. Może pomoże uporządkowanie zbiorów?
Obrazek
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: juice »

dobra, bo widzę że to przeszkadza, zmienię na 2500
bombqa
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2005, 10:38:28
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Post autor: bombqa »

a ja mam taki problem.
lacze sie z ftp przez total commandera i juz odrazu na starcie wyskakuje mi komunikat "Przekroczony czas polaczenia!" ... raz mi sie udalo poaczyc, ale w trakcie przesylania rozlaczylo mnie...

co sie dzieje?!
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

bombqa, wypadałoby podać dane konta, no i dane jakie wpisujesz do ftp...
Obrazek
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

Sprobuj ustawic tryb passive... bedzie chodzic troche wolniej, ale nie powinno juz przerywac...
The Beatles rule ! ! !
bombqa
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2005, 10:38:28
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Post autor: bombqa »

caly czas mam ten tryb... i etraz mi dziala... ale wczesniej jak sie polaczylem to po 2 minutach mi sie rozlaczyl i przerwal wysylanie... zglaszam tylko ze cos takiego sie dzieje... to chyba nic zlego ;) jak narazie dziala dobrze i mam nadzieje ze juz tak zostanie :)
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

Cóż, zdarza się czasem takie cos bez powodu, a taka rada, Eng, nie opłaca sie odpowiadać jak nie wiesz na czym problem polega, dajesz zły przykład... Bo wyraźnie jest w regulaminie: opisz szczegółowo problem i podaj nazwe konta cba.pl. W ten sposób odpowiadasz na wyczucie, zamiast zwrócic uwagę :twisted: .
Obrazek
bombqa
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2005, 10:38:28
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Post autor: bombqa »

no dobra a tak zeby nie teorzyc nowego topicu... to moze mi ktos powiedziec jak zainstalowac phpfusion? mam baze na badblock.com wpisuje dane... chmody [c]CHYBA mam dobrze... bo nie wiem do konca jakie ustawic bo nigdzie nie mam instrukcji no a konto to mmorpg-rpg.cba.pl ;)


sorrki juz sobie poradzilem! :)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows

Post autor: fuma »

Nic jak warna dać :evil: :evil: :evil: Masz cały artykuł ten temat:
http://www.cba.pl/forum/viewtopic.php?t=220
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: juice »

co do czasowego nie działania, polega to na ogól na tym, że klientci FTP (czyli programy służące do połączenia ftp) nie traktują zbyt miło serwera i np. próbują się NA RAZ dziesięciokrotnie połaczyć

po co one to robią to nie wiem, bo to i tak nie zmieni transferu ani niczego, a za to powoduje obciążenie takie jakby sie 10 osob połączyło. (a robią to na ogół bez wiedzy użytkowinka, chociaż pewnie w opcjach można to zmienić)

Przy czym jeszcze czasem użytkownik zamiast się wylogować zamyka program, który z koleji nie zamyka swojej sesji, wiec się sam "nie wyloguje".

I problem polega na tym, że jak zostanie kilka takich sesji (a jest limit że maxymalnie może być na raz zalogowany dany user 3krotnie) to te sesje wiszą i zajmują sloty dostępne dla tego usera.

Oczywiście znikną, ale czym ustawię mniejszy limit na automatyczne wylogowywanie tym szybciej one znikną, a jednocześnie tym mniej wygodnie się będzie pracować (jakby po 30 sekundach wywalało za idla to byście narzekali ze nic nie mozna zrobić)

Jest to pewien dylemat, a wina leży jednoznacznie po stronie niektórych klientów FTP, które aby "troszkę przyspieszyć" transfer logują się jak głupie, a potem na dodatek zapominają zamknąć sesji i zostawiają ją wiszącą.

Przy czym transfer tutaj nie jest ograniczony na zasadzie "per konto", w ogóle nie jest w żaden sposób ograniczony (ani liczony) więc wątipe aby to coś dawało.

Jak chcecie uniknąć tego efektu to poszukajcie ustawien szczegolowych waszych klientów ftp.

Chociaż mogą być i innep zyczyny, np, teraz zmieniałe tą quotę z 2000 na 2500 (ilość plików) więc może akurat dlatego komuś się nie połączyło.

A jak ktoś jest za firewallem, to powinien włączyć passive, itp. itd.
ODPOWIEDZ