Do admina :{ lub innych :p

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
veji
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2005, 15:27:56
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Do admina :{ lub innych :p

Post autor: veji »

Witam
Z góry przepraszam za kłopot i zawracanie głowy, ale występuje u mnie mały kłopot. Korzystam z zewnętrznego programu FTP , mianowicie Windows Commandera. Kilka dni temu wszystko było w porządku, mogłem się bez żadnego problemu połączyć z serwerem, jednak od 2-3 dni połączenia nie da się nawiązać. Adres mojej strony to www.photoshops.cba.pl , nazwa konta FTP : veji@photoshops.cba.pl . Wydaje mi się, że wszystko dobrze skonfigurowałem,
tzn. host : cba.pl , użytkownik : veji@photoshops.cba.pl no i pass. Gdy staram się połączyć to ostatni wiersz wyświetla mi się taki : "cba.pl=213.251.134.179 i wyskakuje błąd : "Wywołanie połączenia nie powiodło się". Jeżeli jakaś awaria serwera, to prosiłbym o poinformowanie mnie o tym lub jeżeli wie Pan co źle robię to także prosiłbym o jakieś instrukcje.
Z góry dziękuję
veji
Awatar użytkownika
michalmet
Posty: 94
Rejestracja: 07 lip 2005, 10:03:11
Lokalizacja: Somewhere in Poland....
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: michalmet »

Jeśli nic nie zmieniałeś w ustawieniach, a wcześniej nie działało, to może masz teraz zbyt niski transfer? Dlatego się zrywa połączenie... Albo cuś z serwerem, ale mi działa bez problemu..
Forum dla programistów - polecam ;)

www.animavilis.[regulamin forum: punkt 2.13] - strona mojego zespołu 8) wciąÂ¿ w fazie tworzenia...
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Re: Do admina :{ lub innych :p

Post autor: juice »

veji pisze:Witam
Z góry przepraszam za kłopot i zawracanie głowy, ale występuje u mnie mały kłopot. Korzystam z zewnętrznego programu FTP , mianowicie Windows Commandera. Kilka dni temu wszystko było w porządku, mogłem się bez żadnego problemu połączyć z serwerem, jednak od 2-3 dni połączenia nie da się nawiązać. Adres mojej strony to www.photoshops.cba.pl , nazwa konta FTP : veji@photoshops.cba.pl . Wydaje mi się, że wszystko dobrze skonfigurowałem,
tzn. host : cba.pl , użytkownik : veji@photoshops.cba.pl no i pass. Gdy staram się połączyć to ostatni wiersz wyświetla mi się taki : "cba.pl=213.251.134.179 i wyskakuje błąd : "Wywołanie połączenia nie powiodło się". Jeżeli jakaś awaria serwera, to prosiłbym o poinformowanie mnie o tym lub jeżeli wie Pan co źle robię to także prosiłbym o jakieś instrukcje.
Z góry dziękuję
veji
przecież Ci odpisałem na priva o tej samej treści już dawno temu... (rano)

w każdym bądź razie, ftp działa cały czas, a Ciebie widzę w logach, żę się zalogowałeś wczoraj i wrzuciłeś jakiś plik na konto.
(godzina 15ta, 15.07.2005 )

Natomiast co do dzisiejszego problemu, sądzę, że albo ktoś Ci zablokował wyjście na port 21 (czyli ftp), tym kimś może być Twój provider (chociaż byłoby to dosyć dziwne...), albo po prostu jakość połączenia jest tak bardzo kiepska że nie może wynegocjować z serwerem prostych rzeczy i nie chce się połączyć.

A może włączyłeś proxy na ftp. a może Twój provider Ci nic nie zablokwał tylko ma problemy z łączem. A może...

Spróbuj użyć interfejsu dostępnego przez www (znajdziesz wszystkie info na podstronie Informacje z głównej)
veji
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2005, 15:27:56
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: veji »

Hmm, żadna informacja nie doszła (prv). Jakość połączenia jest bardzo dobra, praktycznie 0% pl oraz dobry ping :{ Właśnie wczoraj się logowałem, spróbuję jeszcze inny program sprawdzić lub skontaktuję się z providerem. Dodam jeszcze, że przez www wszystko działa bardzo poprawnie. Przepraszam za kłopot.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

veji pisze:Hmm, żadna informacja nie doszła (prv). Jakość połączenia jest bardzo dobra, praktycznie 0% pl oraz dobry ping :{ Właśnie wczoraj się logowałem, spróbuję jeszcze inny program sprawdzić lub skontaktuję się z providerem. Dodam jeszcze, że przez www wszystko działa bardzo poprawnie. Przepraszam za kłopot.
nie ma problemu, po prostu teoretycznie wina nie może leżeć po naszej stronie, bo nikt inny nie ma z tym problemów, a Ty nawet nie dostajesz się do serwera ftp, żeby móc np. zwalić na źle skonfigurowane konto czy coś

po prostu nie dochodzi do połączenia z naszym serwerem, ale naprawdę oprócz złej jakości łącza nie przychodzi mi do głowy nic sensownego. Po prostu korzystaj z interfejsu przez WWW póki co, może za kilka dni się polepszy.
ODPOWIEDZ