Do admina: 500 Internal Server Error

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
adisan
Posty: 3
Rejestracja: 07 sie 2005, 08:53:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x800

Do admina: 500 Internal Server Error

Post autor: adisan »

Mam problem na koncie 'adisan.cba.pl' po wgraniu CMS'a (Guppy, jest w php i bez SQL'a) przy probie wejscia na strone wywala mi blad jak w temacie, CMS'a instalowalem juz na innym serwerze i dziala bez problemu. Wymaga ustawienia CHMOD ale to tez poustawialem jedyne co zauwazylem to ze na cba.pl standardowo wszystkie foldery maja CHMOD 755 a na tamtym serwerze jest 750, a dla plikow odpowiednio 644 i 640, ale to juz tez przestawilem i dalej nic. Niestety na tym konczy sie moja wiedza o instalowaniu systemow ze skryptami PHP :(. Zauwazylem jeszcze ze panelu administracyjnym w Zasobach dysku mam 0% (0 MB) wykozystanej powierzchni czy tak powinno byc, bo wrzucilem tam okolo 3 MB. Prosze o pomoc.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: juice »

wrzuciłeś jakiś .htaccess który blokował stronę

jak go wyrzuciłem (zmieniłem mu nazwę) to wychodzą inne błędy, zapewne związane z tym, że ustawienia modów na other są 0

żeby skrypty php mogły się wykonywać proponuję dać im rx czyli 5

także próbując naprawić coś, popsułeś sobie mody dla tych plików ;)

A internal server error jest na ogół właśnie spowodowany plikami .htaccess które mają dyrektywy, których nie można ustawić tutaj.
adisan
Posty: 3
Rejestracja: 07 sie 2005, 08:53:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x800

Post autor: adisan »

---------- 03:30 08.08.2005 ----------

Dziekuje za interwencje, pomoglo choc nie do konca :(.
Pozmienialem wyszstkie mody spowrotem na takie jak byly po wyslaniu plikow na serwer, ale w jednym z katalogow (data) potrzebuje zmienic prawa dostepu na 666 dla plikow i 777 dla folderow, ale niestety nie moge "Cannot change attributes of remote files!", uzywam TC 6.51, natomiast w Menadzeze Plikow mam komunikat "Permission denied on chmod of xxxxxx.yyy", a jak chce wejsc na strone to mam bialy ekran, nawet zadnego komunikatu o bledzie.

I jeszcze wracajac do tego .htaccess to on jest razem z calym CMS'em i nie rozumiem dlaczego mogl blokowac cala strone, jesli to mozliwe to prosze o wyjasnienie, bo jak mowilem na innym serwerze wszytsko dzialal bez problemu.

---------- 08:39 12.08.2005 ----------

Panie Administratorze, czy moge liczyc na jakas odpowiedz, bo jakoas grobowa cisza zapadla i nie wiem co mam o tym myslec...?
bobo22
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2005, 09:31:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: bobo22 »

to ty myślisz?? :mrgreen:
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: juice »

nie sądzę, aby pozbawianie +x plików php było dobrym pomysłem.

poza tym jaki jest sens moda 666 w stosunku do np. 766 ? tam gdzie masz 666 zawsze dawaj 766 - będzie to oznaczać że samemu sobie dajesz nie tylko prawa odczytu/zapisu ale i wykonywania. W przypadku katalogów jest to wręcz krytyczne, bo katalogi bez x'a mogą znikać.

pozmieniałem trochę prawa, strona się ładuje, ale pojęcia nie mam czemu Ci nie szło zmiana atrybutów. podaj też nazwę usera na koncie i powiedz czy juz jest ok

P.S. wszystko było na 666, nie wiem po co sobie samemu zdejmować prawa x. lepiej dajcie 776 albo 766
ODPOWIEDZ