Wersy głosem pisane

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Wersy głosem pisane

Post autor: fuma »

Chciałbym abyście skrytykowali mój ostatni wiersz, który w rzeczywistości jest jeszcze w fazie "dopieszczania". Jest to jak narazie najważniejszy z moich wierszy. Może i nie jest idealny ani na miarę Mickiewicza, Miłosza czy też Jakubiaka ale i tak dla mnie jest niezwykle ważny. Z tego właśnie powodu proszę o wpełni obiektywną (jak i subiektywną) opinię. Nie starajcie się przymilać czy łagodzić prawdy. Jak już wspomniałem wiersz jest dla mnie bardzo ważny dlatego bardziej się ucieszę z opini "to i to jest do bani" aniżeli "no, fajny. W sumie nie musisz tam nic poprawiać. Piszcie co czujecie czytając go. Z góry wielkie dzięki.

Wersy głosem pisane
Awatar użytkownika
Kez
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2005, 12:19:04
Lokalizacja: £om¿a
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: Kez »

a sercu ciągle brzmią
Tutaj chyba powinno być „a w sercu ciągle brzmią”
z nimi wstawać
nucić będę wiersz niemy
twym głosem pisany
po dzień ostatniego snu
W tym momencie ciężko się czyta, wpierw cały czas zwracasz się do danej osoby a następnie od razu piszesz sam o sobie, mógłbyś to jakoś bardziej spójnie napisać

Ogólna ocena: takich rzeczy się nie ocenia ;P po za tym wiersz bardzo mi się podoba, dobrze się czyta (płynnie ) po prostu trzymaj tak dalej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Literówke już poprawiłem ;] Co do tego przejście to teraz faktycznie widzę, że muszę nad nim popracować. Widzę że dokładnie przeanalizowałeś mój wiersz co mi nader mocno pochlebia :] Wielkie dzięki. ;]

---EDIT---
A więc Kez (i nie tylko) zamyśliłem inne rozwiązanie. Zamysł taki:
Pierwsza zwrotka (piszę o sobie)3 zwrotka rozwinięcie (odnosi się do wielu) a 4 zwrotka moje prywatne zakonczenie pisane w mojej osobie czyli jak początek. ;]
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Dobry:D Oby tak dalej:D Nic dodac nic ujac. Czekam na kolejne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kez
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2005, 12:19:04
Lokalizacja: £om¿a
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: Kez »

fuma To bardzo dobre posuniecie które wniesie do wiersza jakiś porządek i będzie bardziej przejrzyste dla osoby czytającej ;)
Ps. Czekam z niecierpliwością na wersję finalną
Obrazek
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

Ciekawy wiersz, choć troszkę, powiem, maślany. Ale każdy ma swój styl, wolę twardsze, typu jan Twardowski, Kochanowski, a inni wolą Mickiewicza czy też Szymborską, mistrzynię paradoksu. Czytam, i widzę, że masz ciekawy układ rymów, podoba mi się. Szkoda, że nie zastosowałeś przerzutni. Cały wiersz pisany metaforycznie, co sprawia, że przy "cięzkiej głowie" trudno go się czyta. Analizując, piszesz o jednym, tym samym, w twym wierszu widzę statyzm, brak mi dynamiki i dziecięcego wigoru. No ale to jest właśnie cecha moich idoli. Ty piszesz poważnie, górnolotnym językiem. Wartościowe wiersze, aczkolwiek będąc szczerym, bardziej spodobał mi się inny twój wiersz, nie wydaje mi się ten Twoim najlepszym ;). Oczywiście to tylko moja skromna opinia, dobrze wiem, że się nie znam, i że mam dość specyficzny gust. Sądzę, że Wersy głosem pisane trafią do odpowiedniego grona odbiorców ;). Wszystkim nie przypodobasz.
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Monstrual pisze:Wszystkim nie przypodobasz.
Rzecz oczywista ;]
Kez pisze:Ps. Czekam z niecierpliwością na wersję finalną
Nie wiem ile czasu mi zejdzie na dokończenie tego, bo jeżeli nikt mnie mocno nie pojedzie to chyba zostanę przy tej wersji ;]
ODPOWIEDZ