Tabele vs Ramki

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.

Co wolisz?

tabele
7
64%
ramki
4
36%
 
Liczba głosów: 11
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Tabele vs Ramki

Post autor: Gromed »

Ostatnio pewnien temat wzbudził sporo emocji. Mianowicie chodziło o użycie ramek, które większość oceniła za przestarzałe, ale znaleźli [znalazł] się osobnicy, którzy twierdzili, że to tabele są beznadziejne. Jako, że dyskusje wzbudziła sporo emocji, a mederatorzy zabronili robić offtop'u dlatego zakładam oddzielny temat.

Pytanie jest proste:
Co jest lepsze ramki czy tabele i dlaczego?


¯eby nie nabijać postów wypowiem się odrazu tutaj. Moje zdanie jest oczywiste: ramki to przeżytek. Miały swoje 5 minut na przełomie wieków, ale gdy przyszły lepsze technologie tworzenia stron, ramki zaczęły wychodzić z mody. Używają ich już w większości tylko nauczyciele informatyki starej daty, bądź osoby, które nie potrafią zagnieżdżać ramek i ułatwiają sobie, beznadziejnymi ramkami.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

ani ramki anie tabele nie sa dobrym rozwiazaniem w projektowaniu stron ;] Dopoki nie poznalem "mocy" div'ow i CSS bylem przekonany ze tabelki to blogoslawienstwo dla webmastera ale teraz wiem ze uzywajac div i CSS mozna stworzyc o niebo lepsze strony z o wiele mniejszym wkladem w kodowanie. Druga zaleta to taka ze strony na divach sa o wiele lzejsze i prostsze w modernizacji. Czyli zadne tabele ani tym bardziej ramki. Divy i koniec ;P
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ihman »

niestety ja trafilem na ten przełom


teraz przesiadlem sie na php i funckje include :D i jest boska w porównaniu z ramkami...


a co do tabelek? gdy sie nie potrafi robic na divach (np. dla mnie jest to czarna magia) to na tabelkach mozna zrobic wszystko! a to ze w3c czy jak tam oni mają powiedzieli ze tabelki do tego nie sluża to nic nie znaczy...

szkielet strony na tabelkach jest jeszcze normalny...
szkielet strony na ramkach jest tragiczny z racji:

- słabego pozycjonowania
- słabego kodu
- same ramki da sie zrobic tak ze przecietny user sie nie kapnie ze to ramki.. ale po co? skoro i tak ramki syfia?

szkielet na divach:

- podobno bardzo fajny
- podobno latwiejszy od tabelek
- a mi sie wydaje ze bardziej skomplikowany i na razie zostaje przy tabelkach :jupi:
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Ihman tez myslalem ze divy to cos strasznego ale uwierz mi nie taki straszny diabel jak go pisza ;] Obecnie wszystkie moje nowe designy oparte so o div i to jest cos pieknego ;] Cos ci sie nie podoba otwierasz arkusz styli i zmieniasz kilka linijek i tysiac stron juz masz zmienionych ;] Warto sie zainteresowac div'ami i CSS
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ihman »

Fuma jak bede przechodzil na cms'a (moze w wakacje) to zajme sie divami a teraz mam wszystko czego mi potrzeba :faja:
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: HitcH »

Ja sie właśnie ucze div i powiem ze to fajne. CSS nigdy mni nie interesował, ale teraz jest inaczej. Zrozumiałem ze robić strone na table to jest męka. Kiedyś tyle się namęczyłem ze zrobić strone na table, a teraz dzięki pmocy zero mam strone na div i w każdej chwili przez jeden plik zmieniam cały wygląd. Do tego dochodzi include i jest wypas:P
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

chyba też przeniosę się na div'y bo zagnieżdżanie tabelek zaczyna mnie denerwować; pozatym na jednym pliku *.css można zrobić kilkanaście stronek;
£ukasz
Posty: 251
Rejestracja: 24 gru 2005, 10:01:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: £ukasz »

Ja nie patrze na to co jest lepsze, tylko na to co mi pasuje i co umiem zrobić :) Dlatego często wychodzi różna 'miesznka' np. DIV'y z tabelami itp.
Chcialem robić stronę na samych divach ale akurat nie umiałem zrobić jednej rzeczy i teraz mam divy i tabele ;) Ale myslę, że DIV'y są o wiele lepsze niz tabele i ramki razem wzięte :-)
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

Moim zdaniem temat do kasacji...I to i to to gó**o a wyższość div'ów nad tym i tym była setki razy wałkowana...
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

W moim przypadku jest tak zamiast tabel używam DIV + CSS
zamiast ramek uzywam PHP
extra_ziom
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2006, 15:44:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

ja jestem cwaniak :D

Post autor: extra_ziom »

A ja jestem cwaniak na swojej stronie używam ramki i mam taki skrypt java dzięki, któremu ramka automatycznie dostosowuje swoją wysokość dzięki czemu nie widać paska przewijania 8)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

chyba skrypt javascript a nie java ;]
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: ja jestem cwaniak :D

Post autor: Ihman »

extra_ziom pisze:A ja jestem cwaniak na swojej stronie używam ramki i mam taki skrypt java dzięki, któremu ramka automatycznie dostosowuje swoją wysokość dzięki czemu nie widać paska przewijania 8)

:devil: :jupi: :lol2: :rotfl: ;D :rotfl: xD :shock: :shock:


jaaa stary... padlem... padlem... padlem...

ludzie co za dzien.. najpierw kolega likwiduje forum i zaklada nowe za co go wszyscy jadą.. potem w cudowny sposob przegrywamy lige amatorska po 2 dogrywkach (grajac 5 na 3) i to w ostatniej akcji za 3 pkt trwajacej 10 sek


a teraz ten post.... :lol:


z tego co pamietam to jest wartosc wywalajaca pasek a wysokosc mozna dostosowac procentami no.. ale wiesz MASZ FAJNY SKRYPT :roll:
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

extra_ziom
A ja jestem cwaniak na swojej stronie używam ramki i mam taki skrypt java dzięki, któremu ramka automatycznie dostosowuje swoją wysokość dzięki czemu nie widać paska przewijania
Oj chyba coś pomieszałeś kolego a tak pozatym myślisz że java script może się równać z PHP albo div z ramkami to tak jak walka goliata z stiuardem malutkim
Awatar użytkownika
Farseer
Posty: 519
Rejestracja: 18 sie 2005, 15:41:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Farseer »

Popieram Fume. ramki i tabele są złeeeee :]. Pozycjonowanie divów jest trudne, ale z czasem je, divy opnaować. Szkoda że do sondy nie dodano opcji div :/. No nic niestety nie zagłosuję w niej.
Since 1990 there have been 93 wars in 70 states all states around the world with 5.5 million people dead.
75% of these people were civilians, 1 milion of them were children!
ODPOWIEDZ