Poprawna pisownia

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

Przepraszam a czy ten temat ma tytuł jedzmy po slaveman-ie bo nie wydaj mi sie .
A teraz riposta na wasze zarz/żty czy od programisty lób grafika jest wymagana znajomoś gramatyki i ortografi języka polskiego??
A co do tej matury to dzieki temu papierkowi mam wielkie fory na maturze z anglika nie sprawdza mi sie błędów czyli moge słówko napisać fonetycznie jak zapomne jak sie je pisze. na polskim mam o 50% dłuszy czas pracy i naprzyszłąś debilem jest ten kto mnie tak nazwał bo jest przecież przysłowie
Kto kogo przezywa ten sam sie tak nazywa
Trivium
Posty: 240
Rejestracja: 03 sty 2006, 14:54:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Trivium »

Wskaż osobę, która nazwała Cię debilem, a ja pierwszy rzucę kamień! :twisted:
slaveman pisze:A teraz riposta na wasze zarz/żty czy od programisty lób grafika jest wymagana znajomoś gramatyki i ortografi języka polskiego??
Moim zdaniem, powinno się wymagać.
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: HitcH »

wiesz co. Ja tesz mam papierek ze jestem dyscośtam i se mogem durzo pisac. Na teście bende miał godzine dłuszej pisania. I to rze ktoś jest dys... to guwno oznacza !
Karzdy se morze ten papierek załatwic a nie bendzie to oznaczac ze ktos jest dys... To tylko wymysł bo co? Kiedyś tak nie było.... Nie znałeź polskiego to wypier...... i karzdy umiał. Teraz jak ktoś siem nie chce óczyc ortografii bo ma polski w du.. to se pujdzie do lekaża i nie mósi nic robic, a potem som takie teksty na foróm jak ten muj teras. Nie no ale inaczej tego niemorzna wyjźnic
Awatar użytkownika
Viking
Posty: 593
Rejestracja: 19 gru 2005, 18:30:13
Lokalizacja: stąd
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Viking »

slaveman pisze:A teraz riposta na wasze zarz/żty czy od programisty lób grafika jest wymagana znajomoś gramatyki i ortografi języka polskiego??
No wiesz... Chyba raczej tak. W końcu i graficy muszą czasem coś napisać. I muszą to napisać tak, aby każdy mógł ich zrozumieć. Bo w innym przypadku mogą cię wziąć za niedouczonego. Co do programistów... No oni też muszą robić tak samo. Może nawet bardziej, bo w ich programach nie powinno być byków. A jeśli chodzi o papierki... To wszystko to jedna wielka lipa. Po prostu nie chce się im uczyć. Nie wierzę, że ktoś nie może się nauczyć poprawnej polszczyzny.
Nie obrażając nikogo, ale na tym forum, to chyba tylko ja i Gohran piszemy w miarę poprawnie. Mi też bardzo często zdarzają się błędy, ale próbuję być hiperpoprawny.
Obrazek
"Jeden Tag stirbt ein Teil von mir"
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

Prosze o zamknięcie tamatu przez administratora ponieważ nie jest on zwiazany z jego głównym wontkiem lecz sprowadza sie do obrażania mojej osoby

PS. Jak chcecie ja tez moge wytykać wasze wady a apropo mojego lenistwa to wole sie skoncentrowac na nauce rzeczy poczebnych mi które misie przydadzą w moim wymarzonym zawodzie a nie na głópiej ortografi i czy naprawde robie aż tyle błedów żeby odrazu zbruzgać mnie błotem
Awatar użytkownika
Viking
Posty: 593
Rejestracja: 19 gru 2005, 18:30:13
Lokalizacja: stąd
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Viking »

slaveman pisze:czy naprawde robie aż tyle błedów żeby odrazu zbruzgać mnie błotem
Nie, ty piszesz w 100% poprawnie. :devil:
slaveman pisze:Prosze o zamknięcie tamatu przez administratora ponieważ nie jest on zwiazany z jego głównym wontkiem lecz sprowadza sie do obrażania mojej osoby
Nikt cię nie obraża. Próbujemy tylko ci uświadomić, że robisz ohydne błędy ortograficzne.
Obrazek
"Jeden Tag stirbt ein Teil von mir"
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: HitcH »

slaveman pisze:Prosze o zamknięcie tamatu przez administratora ponieważ nie jest on zwiazany z jego głównym wontkiem lecz sprowadza sie do obrażania mojej osoby
Nikt Cie nie obraża. Są tu obrażani wszyscy co tłumaczą się tymi głupimi karteczkami.
Awatar użytkownika
Viking
Posty: 593
Rejestracja: 19 gru 2005, 18:30:13
Lokalizacja: stąd
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Viking »

HitcH pisze:Nikt Cie nie obraża
HitcH pisze:Są tu obrażani wszyscy co tłumaczą się tymi głupimi karteczkami
On się tym tłumaczy...
Obrazek
"Jeden Tag stirbt ein Teil von mir"
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

slaveman pisze:czy naprawde robie aż tyle błedów żeby odrazu zbruzgać mnie błotem
Nie no sorry ale gdybyś popełniał tyle błędów co statystyczny użytkownik tego forum to nikt by nie zwracał na to uwagi. Poza tym nikt ciebie nie obraża ani nie wyśmiewa, tylko próbuje uświadomić tobie, że i ortografia jest ważna.
Trivium
Posty: 240
Rejestracja: 03 sty 2006, 14:54:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Trivium »

fuma pisze:że i ortografia jest ważna.
Ona jest najważniejsza! :twisted:
Eero pisze:Co do programistów... No oni też muszą robić tak samo. Może nawet bardziej, bo w ich programach nie powinno być byków.
slaveman pisze:mam wielkie fory na maturze z anglika nie sprawdza mi sie błędów czyli moge słówko napisać fonetycznie jak zapomne jak sie je pisze
Jeśli będziesz zasłaniał się papierkiem, to w jaki sposób zamierzasz napisać jakikolwiek program? O ile wiem angielski (poprawny angielski) jest do tego niezbędny. Nie wystarczy jedynie fonetyka. :twisted:
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: HitcH »

A inna sprawa to to że jak bedziesz szukał pracy to na CV nie będą patrzec czy jesteś dys czy nie, tylko na błedy i jeśli bedziesz je stale robił to nigdzie nie znajdziesz dobrej pracy.... Więc radze weź się zacznij uczyc ortografii.
Trivium
Posty: 240
Rejestracja: 03 sty 2006, 14:54:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Trivium »

HitcH pisze:Więc radze weź się zacznij uczyc ortografii.
Jak mówi moja pani Profesor: "Pokochaj polski, bo Ci nogi z d*** powyrywam" :mrgreen:
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

Pokasz mi jedno miejsce w prgramie w którym uzywa sie ortografi ale nie mówie tu o programach typu oblicz pole tylko takich rozbudowanych co do tego CV jest word on sprawdzi błędy i nie porównuj głupiego postu na forum do dokumentów. I niechce odwas żadnych rad niewiem czy wiecie zyjemy w państwie demokratycznym i kazdy może robić i pisać tak jak chce i popełnianie błędów ortograficznych nie jest karalne więc krótko mówiąc mam w nosie masze obinie na temat ortografi
Awatar użytkownika
swpok
Posty: 510
Rejestracja: 25 wrz 2005, 13:50:56
Lokalizacja: Syreni gród.
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox FreeBSD 1024x768
Kontakt:

Post autor: swpok »

Trivium pisze:Jeśli będziesz zasłaniał się papierkiem, to w jaki sposób zamierzasz napisać jakikolwiek program?
No już bez przesady. Do napisania programu nie potrzebna jest nam biegła wiedza nt. ortografi, oczywiście podstawy by się zdały
Trivium pisze:O ile wiem angielski (poprawny angielski) jest do tego niezbędny.
Niezbędny do tego jest przede wszystkim logicznie myślący umysł,a angielski przyda się głównie przy czytaniu dokumentacji.
Dzień bez uszczypliwości powinno siê uwa¿aæ dniem straconym.
Trivium
Posty: 240
Rejestracja: 03 sty 2006, 14:54:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Trivium »

swpok pisze:oczywiście podstawy by się zdały
O tym właśnie mówię. Jeśli teraz będzie pogłębiał nawyk niepoprawnego pisania, to potem trudno będzie się już odzwyczaić.
swpok pisze:angielski przyda się głównie przy czytaniu dokumentacji.
A po co komu gość, który tego nie będzie umiał zrobić? Wątpię, żeby ucząc się angielskiego ze słuchu, można by było czytać obszerne teksty w tym języku.
ODPOWIEDZ