pliki pdf z dziedziny informatyki

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

pliki pdf z dziedziny informatyki

Post autor: slaveman »

Założyłem ten temat ponieważ razem z grupą znajomych mamy zamiar założyć strone zawierającą zbiór plików pdf z wszystkich dziedzin/działów informatyki począwszy od stron www a skończywszy na zabezpieczeniach linuxa. Mamy już zebrany zbiór pdf-ów i ludzi, którzy będą je pisali.

Z racji tego, ze chcemy trochę za inwestować w ten serwis i uczynić go popularnym, pozwolę sobie z wami, czyli w większości publicznością związaną z informatyką, omówić ten projekt, aby nie był sezonową gwiazdką, tylko solidnym kompendium wiedzy.

Na początek, pierwsze pytanie, co myślicie w ogóle o idei powstania takiego serwisu :?:

a juz niedługo pokaze wam sam szkielet strony, żeby za prezentować układ, a wy powiecie co o takim układzie myślicie i co byście zmienili, gdyż zależy nam na funkcjonalności strony.

//Popracuj nad ortografią i językiem.
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Ihman »

pdf dużo zje transferu i z tego co wiem to jeżeli coś jest o wszystkim jest o niczym. Ale może być ciekawe :)
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
timide
Posty: 260
Rejestracja: 18 sie 2006, 20:40:05
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 800x600

Post autor: timide »

hmm.. dobry pomysł, tak jakby biblioteka. Ale bedzie trzeba miec na każdy pdf zgodę twórcy czy licencje.
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

co do praw, to działa to na na zasadzie takiej, że autor umieszcza to na stronie, nie pobierając wynagrodzenia - z tym, że nie można ingerować w jego plik pdf.

co do wypowiedzi o wszystkim i o niczym. to nie o wszystkim tylko o sprawach związanych z działem IT

a tu szkielecik z painta. Co myślicie o takim układzie
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 mar 2007, 16:11:24 przez slaveman, łącznie zmieniany 1 raz.
vikal
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: vikal »

slaveman pisze:pozwolę sobie z wami czyli w większości publicznością związaną z informatyką obmawiać ten projekt
Czyli za darmo mamy pracowac dla Ciebie?
slaveman pisze:co myślicie o takim układzie
Ja mysle, ze nie umiesz pisac po polsku.
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

vikal brawa dla ciebie po prostu inteligentna, na temat i na poziomie wypowiedź.
Czyli za darmo mamy pracowac dla Ciebie?
Raz to nie pracować. Wielu ludzi, którzy zajmują się tym, traktuje to jako hobby. Za darmo. Linuxa też piszą ludzie za darmo i sa dumni z tego że ich nazwiska są w kodach źródłowych a w ogóle czy ja ci każe coś pisać dla mnie.
Widać nie umiesz czytać po polsku, bo w pierwszym poście napisałem, że jest już zespół, który będzie pisał arty i mamy juz dużo gotowych z dziedziny Linuxa, serwerów, sieci, bezpieczeństwa, php, turbo pascala.
Awatar użytkownika
hitman91
Posty: 589
Rejestracja: 10 mar 2006, 19:08:31
Strona na CBA.pl: www.itman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: hitman91 »

pytałeś co o tym sądzimy.. ja uważam, że taki zbiór, powiedzmy bilbioteka plików pdf będzie dobra, ale jeśli będą one ładnie posegregowane, żeby łatwo można było odnaleźc to, co się szuka... no i oprócz pdfów, proponowałbym na stronie umiescić jakieś ciekawostki dot. windowsa czy linuxa bo jest ich naprawde wiele. a przecież na krótkie ciekawostki nie potrzeba pliku pdf. Strone ocenię jak zobaczę, układ wydaje się być nieco chaotyczny.
Pisząc na gg najpierw się PRZEDSTAW.
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

hitman91 pisze:układ wydaje się być nieco chaotyczny.
Ja też mam wrażenie chaosu, ale może jak strona będzie gotowa to już tego wrażenia nie będzie.
Awatar użytkownika
hitman91
Posty: 589
Rejestracja: 10 mar 2006, 19:08:31
Strona na CBA.pl: www.itman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: hitman91 »

No mozliwe.. dlatego napisałem "wydaje się być" :).. w sumie i tak nie wiem jaka bedzie kolorystyka itp, więc tak jak mówisz - może się to zmieni jak bedzie gotowa. Chętnie zobacze.
Pisząc na gg najpierw się PRZEDSTAW.
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

co do budowy, to nie będzie tam takich borderów, tylko taki jeden grubszy po lewej stronie, z napisem od góry do dołu, np katalog, recenzja a główna część strony będzie oddzielona delikatną linią. A może macie jakieś propozycje, by lay był funkcjonalny i intuicyjny oraz by zmieściło się w nim dużo treści.

//PostScriptum
SUBTELNA odnośnie twojego schematu
Awatar użytkownika
hitman91
Posty: 589
Rejestracja: 10 mar 2006, 19:08:31
Strona na CBA.pl: www.itman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: hitman91 »

Slaveman, najlepiej będzie nam oceniac jak będziemy to widzieć, sam pewnie rozumiesz ;).. a kiedy w ogóle moze to nastąpić?
Pisząc na gg najpierw się PRZEDSTAW.
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

myślę, że taki wstępny szablonik to już niedługo będzie gotowy, ponieważ cały czas trwają dyskusje na temat układu. Nie wiem czy w opisach pliku pdf dać tylko krótki tekst o czym jest i co można znaleźć czy też całą długa recenzję. A jak wy myślicie?
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kidawka »

lepiej krotki opis a reszta jest w pdf :)
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

kidawka pisze:lepiej krotki opis a reszta jest w pdf Smile
ja to bym cały tekst z tych plików pdf wkleił na strone i by było z głowy i zużycie transferu mniejsze i ale dużo większa oglądalność strony
(no ale to ma byś strona z pdf wiec myszą chyba być tam i pliki pdf)
a ten szablon to przypomina mi ten stary szablon z www.graficy.info
slaveman pisze:Za darmo linuxa też piszą ludzie za darmo i sa dumni z tego że ich nazwiska są w kodach źródłowych a w ogóle czy ja ci każe coś pisać dla mnie.
i to nie jest tak ze to za darmo oni to piszą za linuxa to biorą kasę i to nie złą juz
owszem są i darmowe wersje ale jak się chce mieć lepiej więcej szybciej to trzeba zapłacić
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Ihman »

a zastanawiał się ktoś jak google indexuje pdfy?
:?:
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
ODPOWIEDZ