Kim jest analityk danych i czym się zajmuje?

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
abramovgerman
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2023, 15:20:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Kim jest analityk danych i czym się zajmuje?

Post autor: abramovgerman »

Ostatnio natknąłem się na bardzo interesujący artykuł na GoIT, który rozjaśnił mi sporo kwestii dotyczących roli analityka danych w dzisiejszym świecie IT i nie tylko. Dla tych z Was, którzy zastanawiają się, kim jest taki analityk i co dokładnie robi, polecam zajrzeć tutaj: https://goit.global/pl/articles/kim-jest-analityk-danych-i-czym-sie-zajmuje/

Co mnie zaskoczyło, to jak wszechstronne może być zastosowanie analityki danych. Od e-commerce po ochronę zdrowia - możliwości są prawie nieograniczone. Analityk danych nie tylko przeszukuje i analizuje informacje, ale też znajduje w nich wzorce, które mogą pomóc w optymalizacji procesów w różnych sektorach. To fascynujące, jak na podstawie danych można na przykład zminimalizować liczbę niezrealizowanych zakupów online lub poprawić cyberbezpieczeństwo w banku!

GoIT robi świetną robotę, dostarczając nie tylko kursy programowania, które są super przydatne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów, ale też publikując takie perełki wiedzy w swoich artykułach. Nawet jeśli programowanie nie jest Twoją główną pasją, artykuły te mogą zaoferować mnóstwo cennych informacji, które z pewnością rozszerzą Twoje horyzonty.

Zachęcam Was do przeczytania i podzielenia się swoimi przemyśleniami! Czy znacie inne fascynujące zastosowania analityki danych, o których warto wspomnieć?
ODPOWIEDZ