Kilka zdjęć do oceny

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
swpok
Posty: 510
Rejestracja: 25 wrz 2005, 13:50:56
Lokalizacja: Syreni gród.
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Kilka zdjęć do oceny

Post autor: swpok »

Poniżej zamieszczam album ze zdjęciami, jakie udało mi się zrobić w malowniczej krainie Puszczy Augustowskiej. Fotografią zajmuje się amatorsko od krótkiego okresu, więc wdzięczny byłbym za wszelakie uwagi od osób bardziej doświadczonych. Zdjęcia nie były w żaden sposób retuszowane cyfrowo, ponieważ zbytnio nie miałem na to czasu. Niestety nie udało się uchwycić żadnych zwierząt ;-].

http://swpok.fotosik.pl/albumy/104083.html
Dzień bez uszczypliwości powinno siê uwa¿aæ dniem straconym.
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

fotografia staje się coraz bardziej popularna, i coraz to nowi amatorzy fotografii chwala się swymi dokonaniami. prawda jest taka, ze aby te zdjęcia były dobre, muszą być oryginalne. Fotografowanie puszczy niecałkiem pasuje do tego kryterium. Jest to temat powtarzający i praktycznie wszystkie takie zdjęcia, o ile są w miarę dobrze uchwycone, prezentują się doskonale. Ale nie powalają. Przejrzałem te kilkanaście twoich zdjęć. Są ładne. Ale tylko ładne. W fotografii cyfrowej właśnie ważny jest retusz i obróbka w photoshopie. Tak by owe fotografie wygladały niepowtarzalnie i wyjątkowo. Bo zachodów słonca czy alejek leśnych znajdziesz mnóstwo, ale znacznie mniej przetworzonych i uatrakcyjnionych. No chyba że twoje fotografie miałyby być kompletnie oryginalne i niepowtarzalne, takich jak nikt nie zrobił i uchwycające taki element naszego świata, który nie został jeszcze uchwycony przez nikogo. jesli na prawdę chcesz się rozwijac w tej dziedzinie, postaraj się o trochę więcej pomysłu i konceptu w zdjęciach. I oczywiście postaraj się znaleźć czas na obróbkę. I nie reklamuj fotek na fotosiku, bo to serwis niezbyt ciekawy, zawalony zbędnymi bzdetami. Więc albo zrób swoją stronkę, albo daj wykonąc albo zamieśc na jakimś lepszym serwise z fotkami.;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Orbex
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2006, 21:45:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Orbex »

Mi się podobają. :)
Awatar użytkownika
swpok
Posty: 510
Rejestracja: 25 wrz 2005, 13:50:56
Lokalizacja: Syreni gród.
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: swpok »

To prawda. Przy dzisiejszej technologii fotografia stała się czymś bardziej dostępnym dla mas. Nawet taki laik jak ja może zrobić parę fajnych zdjęć. Moim zdaniem jest to fakt stwierdzony i bądź co bądź niepodważalny. Jak już wspomniałem w pierwszym moim poście zdjęcia nie były retuszowane, ponieważ nie miałem czasu. Nie chce w tym momencie pisać czegoś w stylu : "Zrobiłem te zdjęcia w 5 min, więc stać mnie na więcej" etc. Po prostu o zaistniałym fakcie zadecydował brak czasu i odpowiedniego oprogramowania pod ręką. Zamierzam jednak dogłębniej poznać możliwości Photoshop'a w tej płaszczyźnie.

Wybór umieszczenia zdjęć na "fotosiku" padł przypadkowo. Po prostu wpisałem w googlach odpowiednią frazę i umieściłem tam zdjęcia. Nie zamierzam utrzymywać się z robienia zdjęć, jeżeli o to Ci chodzi. Być może w moim przyszłym portfolio w dziale hobby umieszczę te kilka albumów dla potomności, lub dla spragnionych pracodawców, szukających potencjalnych pracowników z fajnymi zajęciami.

Suma sumarum dziękuje Ci jednak za komentarz i czekam na więcej ;-].
Dzień bez uszczypliwości powinno siê uwa¿aæ dniem straconym.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

mi również się podobają;

a jeśli chodzi o portfolio to niektórzy pracodawcy patrzą na zainteresowania przyszłych pracowników, gdyż to może im dużo o nich powiedzieć, więc może Twoje zdjęcia będą dla przyszłego pracodawcy sygnałem że jesteś kreatywny i ciekawy nowych doświadczeń :P

powodzenia w dalszym pstrykaniu
ODPOWIEDZ