Jak rozpoznać Trolla... itd. itp.

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Jak rozpoznać Trolla... itd. itp.

Post autor: Ihman »

wikipedia pisze:Troll - W slangu użytkowników Internetu określenie osoby, która przeszkadza innym użykownikom grup usenetowych, forów i list dyskusyjnych.

Trolling to wysyłanie wrogich, obraźliwych lub kontrowersyjnych wiadomości na jedno z publicznych "miejsc" w Internecie (grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp.) w celu wzniecenia kłótni. Często też podaje linki do stron z obrzydliwą zawartością, najczęściej tak zamaskowane, że niczego nieświadomy użytkownik widzi nagle zdjęcia zmasakrowanych zwłok, wypróżniających się ludzi, itd. Zobacz goatse.cx. Inną metodą trollingu jest podawanie linków do screamerów bez ostrzeżenia.

Trolling jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety.

Niestety Trolling przybira różne formy, często osobą trollującą jest internauta który bardzo dobrze zna się na rzeczy, jednak potrafi w różnych ciekawych momentach zrobić coś głupiego, tak aby część userów, poszła za nim tzn. zrobiła błąd.

Drugi typ to osoba, laik który ma niby dobre chęci, chce pomoc, robi dużo ale nic mu nie wychodzi.

Najgorsze jednak trolle to takie które uczą się psychologi albo pedagogiki. Powód... bardzo dobrze znają się na zachowaniach człowieka, niejednokrotnie takiego trolla wykrywa się po 100-200 poscie jaki napisał. Wywołując zamieszanie na forum.

Trollem pierwszego typu wydaje mi się S*******
Trollem drugiego typu na 100% jest/był M********

http://www.cba.pl/forum/viewtopic.php?t=2845 przyklad na S*******'a
a na M******** popatrzcie sobie w jego tematy... :)

Obrazek


---EDIT---
Każdy wie o kogo chodzi z tymi trollami. Mimo wszystko zagwiazdkowałem te nicki, gdyż niepotrzebnie prowokują.
Fuma
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Tym postem pasujesz mi na 3 typ trolla:P
Swoja droga ciekawe jakim typem ja jestem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ihman »

Jano pisze:Tym postem pasujesz mi na 3 typ trolla:P
Swoja droga ciekawe jakim typem ja jestem.
w sumie to piszac ten tekst pomyslalem ze bede Trollem..

tylko na cba.pl trzeba zrobić akcję nie karmić trolla... bo niedlugo im sie tu spodoba i wtedy bedzie ciezko :)
Awatar użytkownika
unique
Posty: 236
Rejestracja: 30 gru 2005, 11:04:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: unique »

a czy od tego nie sa moderatorzy i admini???
trolle były sa i beda nawet o tym nie wiedzac w wiekszosci wypadków.
Ja bym proponował dac specjalne rangi takim artystą, co spowoduje mnej powazne podejscie ludzi do nich.
vikal
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: vikal »

unique pisze: trolle były sa i beda nawet o tym nie wiedzac w wiekszosci wypadków.
Ja bym proponował dac specjalne rangi takim artystą, co spowoduje mnej powazne podejscie ludzi do nich.
Nie wiem czy to cos da. Na pewnym forum webmasterskim pewna osoba dostala range "spammer" i chyba nie widzi tego, poniewaz dalej wali postami w tempie zastraszajacym. Ok pazdziernika zarejestrowala a teraz ma ok 600 postow, z czego duza wiekszosc to smieci.
Wg. mnie moza by sprobowac np tymczasowych banow( np na dzien) lub permanetny ban (chociaz teraz niestety wiekszosc osob ma zmienne IP...)
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ihman »

ej wlasnie po to są akcje nie karmic trolla
wikipedia pisze:Najskuteczniejszą obroną przed trollingiem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni kasować wszystkie wiadomości, które można uznać za trolling. Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce, lub całkowitym zaprzestaniem działalności.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy "karmić" - czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.
Awatar użytkownika
Kez
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2005, 12:19:04
Lokalizacja: £om¿a
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: Kez »

Lepszym sposobem na pozbycie się takich osobników jest założenie akcji „polowanie na trolla” ;) chyba będę musiał się tym zająć
Obrazek
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ihman »

ja jestem chetny :) ja chce ja :)
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Mi sie osobiscie niepodoba taki pomysl. Zajezdza polowaniem na czarownice. Tylko patrzec jak sie ludzie zaczna od trolli wyzywac:P
Jak dla mnie najlepszym sposobem jest potraktowanie danego barana z klasa ktorej on sam nie posiada. Tylko tyle i az tyle. Po co z igly widly?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ihman »

ej chodzi o jeden temat tak aby

ludzie takiego kogos nie karmili ...
bo zasmieca taki forum i robi balagan..
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
ODPOWIEDZ