Gadu Gadu tylko na Gadu-Gadu (lol)

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Gadu Gadu tylko na Gadu-Gadu (lol)

Post autor: HitcH »

15. maja Gadu-Gadu Sp. z o. o. zaktualizowało regulamin korzystania z serwisu Gadu-Gadu. Punkt 11 powinien zainteresować nie tylko użytkowników orginalnego komunikatora Gadu-Gadu, ale również wszystkich innych korzystających z tej sieci w swoich IM-ach.

Z regulaminu korzystania z serwisu Gadu-Gadu:
11. Korzystanie z usług komunikatora Gadu-Gadu (w szczególności komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu) jest możliwe wyłącznie za pomocą rozpowszechnianego przez Operatora oprogramowania służącego do korzystania z tych usług, dostępnego na stronie internetowej http://www.gadu-gadu.pl, którego dotyczy Licencja w wersji tego oprogramowania udostępnianej przez Operatora bez jakichkolwiek modyfikacji dokonywanych przez inne osoby. Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu. W celu wyjaśnienia wątpliwości Operator zastrzega, że użytkownik nie jest uprawniony do korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikowania się poprzez komunikator Gadu-Gadu z użytkownikami innego komunikatora internetowego, ani też nie jest uprawniony do korzystania z tych usług w taki sposób, że będąc jednocześnie użytkownikiem innego komunikatora internetowego będzie korzystał z usług komunikatora Gadu-Gadu poprzez swój Numer Użytkownika komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikacji z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu realizowanej w ramach infrastruktury, w tym oprogramowania takiego innego komunikatora tj. poprzez korzystanie z oprogramowania innego komunikatora. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że Operator nie jest stroną jakichkolwiek umów bądź porozumień z operatorami innych komunikatorów internetowych, na podstawie których tacy operatorzy byliby uprawnieni do udostępniania swoim użytkownikom funkcjonalności swoich komunikatorów naruszającej zakaz opisany w niniejszym pkt 11, zaś ewentualne faktyczne udostępnianie przez takich operatorów bez zgody Operatora wymienionej funkcjonalności użytkownikom ich usług nie zwalnia Użytkownika z odpowiedzialności za naruszenie niniejszego Regulaminu.
smieszni są.moze za niedlugo bedzie tak:
w danej grze dziala tylko jedna myszka danej firmy (lol)
albo:
nie mozesz uzywac linux'a bo mam zainstalowanego windows'a
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

Słuchaj ale jest w tym logika poniewaz oni stworzyli sieć gadu-gadu a kozystając z innych komunikatorów nie wyświetlajac sie banery na których oni zarabiaja a wkoncu nie sa organizacją charytatywna i nie udostępniaja serwerów do komunikacji za darmo jak to sie mówi coś za coś i w pelni sie zgadzam z tym punktem regulaminu
Awatar użytkownika
Kez
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2005, 12:19:04
Lokalizacja: £om¿a
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: Kez »

Heh ten punkt w regulaminie jest totalnie beznadziejny. Ciekawe co oni chcą osiągnąć w taki sposób
Obrazek
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

A jakos firmy telekomunikacyjne mogly sie dogadac i normalnie to wyglada z dzwonieniem do nie swojej sieci :P. A ten tekscior to nic innego jak proba zmonopolizowania rynku. Poza tym jak niby maja to zrobic, ze sprawdza czego uzywam?
Obrazek
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

Jeszcze wyłapią zonka jak ludzie zaczną hurtowo odchodzić od GG...No jednak duży % korzysta z tlena,trochę mniejszy z jabbera...
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

ale jak to emdek powiedział, sami łamią własny regulamin. Czemu? Pogłówkujcie, to dojdziecie, niezła zagadka ^^.
Obrazek
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: HitcH »

slaveman pisze:Słuchaj ale jest w tym logika poniewaz oni stworzyli sieć gadu-gadu a kozystając z innych komunikatorów nie wyświetlajac sie banery na których oni zarabiaja a wkoncu nie sa organizacją charytatywna i nie udostępniaja serwerów do komunikacji za darmo jak to sie mówi coś za coś i w pelni sie zgadzam z tym punktem regulaminu
dla mnie nie ma w tym logiki.
Z tym co teraz wyszli to chyba sami sprowokowali jakiś % ludzi zeby odeszli od gg.
2 sprawa: wiekszośc komunikatorów obsługuje kilka protokołów a gg tylko 1.
Wydaje mi się ze gdyby ich komunikator obsługiwał więcej protokołów nie odchodziloby od niego tyle osób.
Kolejna sprawa: Niedopracowanie gg.
Często mi się zdażało że gg się zawieszało bez powodu (7.0) lub gdy dawałem rozmowe video....
Obciążenie systemu jak na taki program jest stanowczo za duze. Gdy mialem gg w autostarcie kompa sie właczał o ok. 5 sek dłużej, gdy mam spik'a rożnica prawie niezauważlna (na systemie świeżo po instalacji)

PS. Skoro w GG można korzystac tylko z protokołu gg to niby czemu tam jest GGTelefon? :lol:
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

dlatego ja uzywam gg 6.0 i działa jak mażenie a inne komunikatory typu Konekt aqq mieszały mi w systemie i się zawieszały
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

A to chyba na odwrót jest? :roll:

btw.
Black List: józek kopytko, Megafiles
^ Nie czekaj dołącz do nas
Eee...BUHAHAHA :lol:
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

reborn
A to chyba na odwrót jest?
możesz jaśniej bo cos zabełkotałes nie wiadomo co
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

Nie bulwersuj się tak, i kurczę,byle byś mnie do black listy nie dopisał... :lol:
Chodziło o to że to przeważnie GG się wiesza i robi syfu, bo mój konnekt chodzi jak maRZenie...
PS.
działa jak mażenie
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

a w moim przypatku jest zupelnie inaczej
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

PrzypaDku...
Trivium
Posty: 240
Rejestracja: 03 sty 2006, 14:54:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Trivium »

Ty, slaveman, czy ty musisz zawsze się kłócić ze wszystkimi? Jak offtopa nie zrobisz w każdym temacie, to chory jesteś czy co? :evil:

Z tym co teraz wyszli to chyba sami sprowokowali jakiś % ludzi zeby odeszli od gg.
Np. Mnie...
Kolejna sprawa: Niedopracowanie gg.
Często mi się zdażało że gg się zawieszało bez powodu (7.0) lub gdy dawałem rozmowe video....
Często również były problemy z wysyłaniem plików przez GG. Pamiętam, jak przez jakieś 10 dni nie można było założyć nowego konta... Dramat! :?
Lukaszszsz
Posty: 573
Rejestracja: 27 lip 2005, 13:01:59
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Linux 800x600
Kontakt:

Post autor: Lukaszszsz »

Ja tam nie mam gg, bo i skąd bym je wziął na linuksa XD, za to mam jego odpowiednika Kadu, który ma duuuzo więcej funkcji niż zwykłe kadu, a i na jego sprawność nażekac nie moge :)

A wracając do tematu, to ten regulamin jest badziewny, a i tak raczej nie wyktyją z czego kozystamy cz y z gg czy z czego innego :)
ODPOWIEDZ