Czy mozna na stronie...

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
Venom
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2006, 11:23:13
Lokalizacja: Radom
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Czy mozna na stronie...

Post autor: Venom »

Czesc>
Mam do was pytanie...

Niedawno stworzylem stronke w serwisie CBA (nie jest jeszcze rozbudowana)...
Tematem głownym na stronie jest Dragon Ball (najlepsze anime na swiecie)...
Chcialem na niej umiescic odcinki Dragon Balla w postaci linkow do uploadu...

Czy mozna takie cos zrobic ??
Czy takie cos jest zgodne z prawem ??
Jak mozecie to pomozcie jak najszybciej...
Zajrzyj tez na www.dbmasters.cba.pl
reborn
Posty: 158
Rejestracja: 19 mar 2006, 22:05:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: reborn »

Posiadzasz prawa do rozpowszechniania tych odcinków??Jeżeli nie to jest to NIE zgodne z prawem.
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

jeżeli te linki do uploadu prowadzą do plików nie twoich, lub których nie zamieściłeś tam we własnej osobie, to i owszem. Ale jak chcesz jako coś swojego, i sam wrzucić na jakiś uploadowy, to musisz mieć do tego bodajże prawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Venom
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2006, 11:23:13
Lokalizacja: Radom
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Venom »

czyli jak nie sa moje to moge je umiescic czy nie ?? Linki do tych odcinkow zamieszczone sa na roznych forach... ale nie wiem czy moge na swojej stronie je umiescic... i jeszcze jedno:
Jakie konsekwencje moglyby byc za umieszczenie ich na stronce ???
Zajrzyj tez na www.dbmasters.cba.pl
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

najpierw warto by bylo, zebys skonsultował zemną owe linki (patrz: pokazał mi je) ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kobe2005
Posty: 130
Rejestracja: 15 gru 2005, 03:50:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: kobe2005 »

moje zdanie jest takie. Jeśli odcinik DB śa prawnie chronione, a na 99% są to ich rozpowrzechnianie bez licencji lub praw nie będzie legalne. U ciebie sprawa jest bardziej skomplikowana bo chcesz np. dać linka do ftp skąd możesz ściągnąć te odcinki. Tylko czy tamta osoba ma do tego prawo? Ja powątpiewam.

Tutaj pojawiają się jednak argumenty za tym że możesz. Czasem widziałęm jak na stronkach z plikami torent jest na dole disclaimer ze na serv nie ma plikow jedynie linki do nich. No i tutaj nie wiem jak to prawnie jest. Niby ty nie udostępniasz ale wskazujesz link do tego skad mozna sobie zassac. Jest to wbrew pozorom ciekawa sprawa bo pewnie wiele osob sie nad podobnymi kwestiami zastanawia.

Moje opinia jest tak: podejrzewam, ze nikt do tego sie nie przyczepi ale czy bedzie to prawnie poprawne tego pewien nie jestem.
http://flourish.cba.pl/ Photoshop Tutorials- intensywna przebudowa trwa
Awatar użytkownika
swpok
Posty: 510
Rejestracja: 25 wrz 2005, 13:50:56
Lokalizacja: Syreni gród.
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox FreeBSD 1024x768
Kontakt:

Post autor: swpok »

Jeżeli chodzi ci o zgodność z prawem to musisz mieć wykupioną licencje na określoną ilość odcinków od wytwórni, która DB stworzyła. Wtedy to ci i nawet taśmy przyślą [;

Jeżeli jednak na swojej stronie podajesz linki do filmów(udostępnionych legalnie czy nie) to nie łamiesz prawa. Oczywiście w tym przypadku musisz posiadać też zgodę administratora owego serwisu/serwera FTP.
Chociaż jakby się uprzeć to można ci podpiąć artykuł( nie pamiętam dokładnie kodeksu i artykułu [; ) o tym jak to wiedziałeś o przestępstwie a nie zgłosiłeś tego prokuraturze.

Nawet jeżeli ktoś wniesie przeciw tobie takie oskrażenie to szybko ono upadnie(znikoma szkodliwośc czynu) . Podsumowując pomimo tego że będzie to niezgodne z prawem,możesz nawet hostować te odcinki, a to czy będziesz to robił czy nie, będzie już zalezało od wartości jakie są dla ciebie ważne. W końcu magiczne stwierdzenie prokuratorów w Polsce(znikoma szkodliwość czynu). Heh, daleko nam jeszcze do zachodu.
Dzień bez uszczypliwości powinno siê uwa¿aæ dniem straconym.
ODPOWIEDZ