Bill Gates znowu rozrabia LOL ^^'

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Bill Gates znowu rozrabia LOL ^^'

Post autor: fuma »

Komputery nie radzą sobie z majątkiem Billa Gatesa? 2006-02-02 14:46:58
Microsoft, autor: Piotr Gorzkowicz, czytań: 11032

Amerykański Federalny Urząd Skarbowy (Internal Revenue Service) zakupił dodatkowy serwer, w celu obliczenia zwrotu nadpłaconego podatku założyciela firmy Microsoft, Billa Gatesa.

Podczas konferencji prasowej w Lizbonie, Gates przyznał, że otrzymywał często od fiskusa ostrzeżenia o niezapłaconym podatku. Jak wyjaśnił, błąd leżał po stronie komputerów urzędu skarbowego, które nie radziły sobie z olbrzymimi liczbami jego majątku, wycenianego jako jeden z największych na świecie.

Przedstawiciele Federalnego Urzędu Skarbowego odmówili komentarza w tej sprawie.

¬ródło: The Register
http://hacking.pl/5733
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Fuma, nie dołuj ludzi bo ja swoje rachunki robie na P300:P
Ale ten dodatkowy serwer to już przesada :crazy:

Edit:
Z ostatniej chwili, komentarz mojego kumpla:
Pewnie im program PROKOM robił:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Ghoran »

fuma pisze:Podczas konferencji prasowej w Lizbonie, Gates przyznał, że otrzymywał często od fiskusa ostrzeżenia o niezapłaconym podatku. Jak wyjaśnił, błąd leżał po stronie komputerów urzędu skarbowego, które nie radziły sobie z olbrzymimi liczbami jego majątku, wycenianego jako jeden z największych na świecie.

Czytałem to już wcześniej i tak mi się nasunęło pytanie... Jaki system operacyjny mają na tych kompach w Urzędzie Skarbowym w USA ;)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Wndows(?)
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Niesądze :P To są raczej za potężne maszyny aby ryzykować używanie Wingrozy:P Dziwne tylko, że kupili serwer zamiast zlecić gdzieś nazewnątrz obliczenia. Mało to stacji roboczych w USA - laboratoria, uniwersytety? Kumpela mi opowiadała jak na wymianie na studiach robili w USA jakieś modele cząsteczek chemicznych na maszynie z 1024GIGAramu:) Ach, się rozmarzyłem:P
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Jano pisze:na maszynie z 1024GIGAramu
:shock: SUGOI
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Ghoran »

Jano pisze:Dziwne tylko, że kupili serwer zamiast zlecić gdzieś nazewnątrz obliczenia.
Nie wiem czy ktokolwiek by chciał żeby jego dane finansowe przekazywać na zewnątrz ;)
Jano pisze:na maszynie z 1024GIGAramu:)
Znając życie to nie ta maszyna na której pracowała tyle miała a była tylko podpięta do maszyny która tyle ma ;) Czyli np. jakiś Cray wielkości 3 boisk do którego sa podłączone 3-4 ośrodki naukowe.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Ghoran pisze:Znając życie to nie ta maszyna na której pracowała tyle miała a była tylko podpięta do maszyny która tyle ma ;) Czyli np. jakiś Cray wielkości 3 boisk do którego sa podłączone 3-4 ośrodki naukowe.
Najprawdopodobniej jeden z kilku(nastu) terminali, ale wrażenie kontaktu z absolutem pozostaje:D Można by całe CBA do RAMu wrzucić:) I by śmigało :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

Jano napisał:
na maszynie z 1024GIGAramu:)



Znając życie to nie ta maszyna na której pracowała tyle miała a była tylko podpięta do maszyny która tyle ma Czyli np. jakiś Cray wielkości 3 boisk do którego sa podłączone 3-4 ośrodki naukowe.
Nie powiem, takie maszyny w tych czasach wcale nie sa takie duze. Superkomputery mają pamięc w terabajtach, a procesory, lepiej nie mówić :roll:. A maszynki czesto wyglądaja niepozornie (nanotechnologia)
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Zapewne maja jakiegos zaje.....fajnego MainFrame. Ile ja bym dał za taką maszyne :roll:
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Monstrual pisze: Nie powiem, takie maszyny w tych czasach wcale nie sa takie duze. Superkomputery mają pamięc w terabajtach, a procesory, lepiej nie mówić :roll:. A maszynki czesto wyglądaja niepozornie (nanotechnologia)
1024giga to 1tera:P ale ładniej brzmi 1024giga:). A do nanotechnologii to jeszcze daleko, jak narazie to nadal w mikronach się w prockach odległości mierzy. Choć co ma wojsko to nie wiadomo 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

Nie tak daleko. Juz są wytwory nanotechnologii :). Wiem, że 1024 GB to jeden tera, ale ja mówiłem o terabajtach, czyli większej ilości niz jeden ;). na uniwerkach własnie,tych w usa często, sa superkomputery. W domu takiego nie zobaczysz :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

fuma pisze:Zapewne maja jakiegos zaje.....fajnego MainFrame. Ile ja bym dał za taką maszyne :roll:
A gdzie byś go postawił? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

ja bym znalazł miejsce, w gospodarczym (100 m/kw) :) sam sprzet może nie zajmowałby tyle, no ale gdzieś jeszcze musiałbym pomieścić kable od satelity na dachu, no i mini labarotarium :). marzenia.... a fuma? cóz, w germany takie coś im się mieści w zegarku :lol: .
Obrazek
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Monstrual pisze:ja bym znalazł miejsce, w gospodarczym (100 m/kw) :) sam sprzet może nie zajmowałby tyle, no ale gdzieś jeszcze musiałbym pomieścić kable od satelity na dachu, no i mini labarotarium :). marzenia.... a fuma? cóz, w germany takie coś im się mieści w zegarku :lol: .
I stacje transformatorową i budke strażnika z psami żeby ci złomiarze sprzętu nie wynieśli:P

A co do nano, to zrobienie jednej bramki logicznej albo samochodziku z atomów węgla, to jeszce nie technologia nano:P
Nadal jest problem lepkich palców i konstrukcji assemblerów (mikrorobotów do składania nanorobotów).
Obrazek
ODPOWIEDZ