Aurox - problem

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
maciaszek
Posty: 805
Rejestracja: 15 lip 2005, 12:31:33
Lokalizacja: siê biorą dzieci ?
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Aurox - problem

Post autor: maciaszek »

Witam wszystkich! Mam taki problemik z Auroxem 12 pomyslalem że moze Wy mi pomozecie. Zainstalowalem system noralnie wszystko przebieglo bez zadnych zaklucen. Gdzy uruchomilem system ukazał sie konfugurator gdzie moglem zalozyc konto uzytkownika itp. Nastepnie gdy juz wypelnilem wszystkie dane w konfiguratorze i wcisnalem przycisk zakończ system nie uruchomil sie (pokazuje sie czarny ekran bez zadnych napisow, tylko czerń). Wiecie co moznaby zrobic? Jesli tak to napiszcie bo ja nie mam zadnych pomyslow. Z góry dziekuje za kazda pomoc.
http://atomicdesign.cba.pl - profesionalny webdesign
HTML CE 2006 : ukończono
#################### 35%
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

a probowales uruchomic system ponownie? Moze w x'ach sie cos popieprzylo :/ sprawdz czy mozesz sie zalogowac w trybie tekstowym alt+ctrl+F2 (zeby przejsc z powrotem do x'ow wcisnij alt-ctrl+F7). Ewentualnie mozesz sprobowac zainstalowac ponownie. Albo moze cos ze sterami do karty? Jak masz chipset NVIDIA to zainstaluj najnowsze stery (o ile sie bedziesz mogl zalogowac w shellu)
Awatar użytkownika
swpok
Posty: 510
Rejestracja: 25 wrz 2005, 13:50:56
Lokalizacja: Syreni gród.
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox FreeBSD 1024x768
Kontakt:

Post autor: swpok »

Spróbuj się zalogować, bez X'ow i napisz ew. co Ci wypluwa powłoka. Po prostu podczas logowania wciśnij kombinacje klawiszy ctrl + alt + backspace(w przypadku KDE) i się zaloguj. Dopiero później odpal X'y(startx). Jeżeli, zobaczysz czarne tło, znowu opuść szacowne środowisko graficzne i uracz nas wiadomościami z debug'a ;-].

EDIT :
Pisząc X'y mam na myśli środowisko graficzne, menadżer okienek, czy co tam masz.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2006, 20:42:35 przez swpok, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez uszczypliwości powinno siê uwa¿aæ dniem straconym.
Awatar użytkownika
maciaszek
Posty: 805
Rejestracja: 15 lip 2005, 12:31:33
Lokalizacja: siê biorą dzieci ?
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: maciaszek »

probowalem restartu nie dziala. Co to jest x'ach? Mow do mnie po ludzku :) bo ja zielony jestem jesli chodzi o linuxa :oops: . Mam Radeona 9600 Pro. Probowalem opcji z ponowna instalacja i dzieje sie tak samo.

Swpok powloka mi nic nie wypluwa gdyz sie wogole nie laduje

P.S. Sprobowalem kombinacji klawiszowych jakie mi podaliscie i nic caly czas czarny ekran
http://atomicdesign.cba.pl - profesionalny webdesign
HTML CE 2006 : ukończono
#################### 35%
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

x'y to nic innego jak serwer graficzny ^^ wiec wpierw po prostu sprobuj zainicjalizowac x'y wydajac w wierszu polecen startx
jak nie zadziala sprawdz czy w ogole zapisal sie plik /etc/X11/xorg.conf mozliwe ze nie obejdzie sie bez reinstalacji serwera graficznego. Ewentualnie poczytaj logi, moze one cos podpowiedza. W szczgolnosci zainteresuj sie:
/var/log/warn
/var/log/messages
sprawdz w /var/log/boot.msg czy zostal zainicjalizowany runlevel 5
no i jakby co to warto by przejrzec forum auroxa
wiecej na razie nie jestem w stanie wymyslec
Awatar użytkownika
maciaszek
Posty: 805
Rejestracja: 15 lip 2005, 12:31:33
Lokalizacja: siê biorą dzieci ?
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: maciaszek »

Fuma ale ja nawet pisac nie moge wiec nie wiem jak mam przejzec te pliki ktore podales. Na forum Auroxa przejzalem wszystkie tematy nawet zalozylem swoj ale nikt mi nie odpisal.
http://atomicdesign.cba.pl - profesionalny webdesign
HTML CE 2006 : ukończono
#################### 35%
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

tak w ogole to ciekawe zjawisko ^^ Skoro bledy nie wyskakuja zadne przy instalacji wynika ze sumka kontrolna plyt/y raczej sie zgadza. Cos mi sie wydaje ze aurox nie lubi czegos w twoim kompie i sie mocno z tym gryzie ^_^'
Moze sprobuj inna dystrybucje?
Awatar użytkownika
maciaszek
Posty: 805
Rejestracja: 15 lip 2005, 12:31:33
Lokalizacja: siê biorą dzieci ?
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: maciaszek »

No dobra mam jeszcze SUSE zobacze jak bedzie sie spisywac

P.S. Czy ta dystrybucja ma podobne mozliwosci co aurox, czy zainstaluje neostrade. A Ty jakiej uzywasz?
http://atomicdesign.cba.pl - profesionalny webdesign
HTML CE 2006 : ukończono
#################### 35%
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

Ja mam SuSE i debianka ale wiecej siedze na SuSE i ma spore mozliwosci. Nie wiem jaki jest aurox ale SuSE jest jedna z najlepiej dopracowanych dystrybucji linuksa. Nie wiem tez jak z neostrada ale wiem ze jest mozliwosc uruchomienia neo na SuSE. Jak nie podlaczasz modemu przez USB to nie bedzie zadnego problemu, jak sie jednak laczysz przez USB to nie wiem ^^
Awatar użytkownika
maciaszek
Posty: 805
Rejestracja: 15 lip 2005, 12:31:33
Lokalizacja: siê biorą dzieci ?
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: maciaszek »

fuma pisze:Jak nie podlaczasz modemu przez USB to nie bedzie zadnego problemu, jak sie jednak laczysz przez USB to nie wiem ^^
Kurcze w tym sek ze mam przez USB, dlaczego ja zawsze mam pecha.

Dobra dzieki za pomoc SUSE dziala super mailes racje Fuma, jest bardzo dopracowana.
http://atomicdesign.cba.pl - profesionalny webdesign
HTML CE 2006 : ukończono
#################### 35%
ODPOWIEDZ