AnimaniaK - wersja 2.2

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

AnimaniaK - wersja 2.2

Post autor: fuma »

Prosze o ocene wersji 2.2 AnimaniaK. Jest to wersja "skonczona" otwarta na ewentualne poprawki. Pozostalo mi praktycznie przeniesienie tresci. W tworzeniu layoutu skupilem sie glownie na dostepnosci i wygodzie dostepu do informacji (brakuje jeszcze tylko wyszukiwarki) jak i rowniez staralem sie aby strona byla relatywnie przyjazna dla robotow indeksujacych itp. Ostrzegam ze pod IE wyglada troche gorzej jak pod normalnymi przegladarkami ^^

www.animaniak.info/animaniak
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

W sumie mi chyba bardziej się podoba stary animaniak, ale może mnie przekonacie do nowego :roll: na nowym na pewno jest lepsze, jakieś takie mniej szajbnięte, bardziej poukładane menu, nawet te kolory jakoś tak mi nie pasują, wolę starego :P może się znam....
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

HighVoltage w sumie kolory w starym tez mi sie podobaja ale wiele osob skarzylo sie na nie, dlatego powstal ten layout ;) Dzieki za opinie ;]
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

no ten nowy że tak powiem teraz na topie bo modne są zaokrąglone rogi i takie tam bajerki ;) moim zdaniem jak by ten szary zmienić na jakiś inny kolor to taka bardziej przyjazna strona by sie stała a teraz to jakoś tak no nie dobrze
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

Co do kolorów to właśnie mi się podobała ta pomarańczowość, ale możliwe, że ludzie mogli się skarżyć.

Można wiedzieć gdzie wyszukiwarka będzie umiejscowiona, na stałe gdzieś w menu czy na jednej podstronie?
HighVoltage pisze:może się znam....
Miało być "może się nie znam..." :D
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: HitcH »

Mi się podoba bardziej niż stara wersja. Lepsza kolorystyka, logo, menu, i te ramki z ostatnimi... Tak, bardziej nowocześnie. No i niezłe menu. I wygląd newsów mi sie bardzo podoba. Ale mała uwaga... popraw zaokrąglenia newsów i tego w czym jest napis: Animaniak - twój świat mangi i anime!, widać piksele
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

HighVoltage pisze: Można wiedzieć gdzie wyszukiwarka będzie umiejscowiona, na stałe gdzieś w menu czy na jednej podstronie?
albo w logo wcisne albo w menu boczne
HitcH pisze:Ale mała uwaga... popraw zaokrąglenia newsów i tego w czym jest napis: Animaniak - twój świat mangi i anime!, widać piksele
zanotowane ^^
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: zero »

niby wszystko ok, ale jedno male zastrzezenie ;)

nie wiem jak inni, ale ja nie lubie, jak kursor jest jakis wymyslny podczas najezdzania na linki/stopke itp. jednak wole standardowa lapke ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

zero pisze:nie wiem jak inni, ale ja nie lubie, jak kursor jest jakis wymyslny podczas najezdzania na linki/stopke itp. jednak wole standardowa lapke ;)
Ja i tak się cieszę, że zniknął ten szitowy krzyżyk z pomarańczowego animaniaka - może kiedyś będzie łapka :D
Awatar użytkownika
zero
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: zero »

HighVoltage pisze:
zero pisze:nie wiem jak inni, ale ja nie lubie, jak kursor jest jakis wymyslny podczas najezdzania na linki/stopke itp. jednak wole standardowa lapke ;)
Ja i tak się cieszę, że zniknął ten szitowy krzyżyk z pomarańczowego animaniaka - może kiedyś będzie łapka :D
teraz jest TYLKO zwykly kursor z pytajnikiem... bleeeee ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

ale marudzicie :P dobra usuwam ten kursor xD
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

osobiście bardziej mi się te kolory i układ strony podobają; układ jest bardziej przejrzysty a kolory bardziej stonowane

i tak jak napisał HitcH w zaokrągleniach widać piksele, ale nie tylko w newsach, ale w każdym miejscu gdzie są zaokrąglenia

P.S. a IE się nie przejmuj, byle do stycznia jak IE 7 będzie w standardowych poprawkach z windows update, a 7 badzIEw chyba lepiej interpretuje CSS
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: slaveman »

fuma pisze:glownie na dostepnosci
jakoś się chyba nie skupiłeś za dokładnie skoro w IE są zgrzyty ale sam znam ten ból i wiem że moze człowieka szlak trafić na IE
A tak po za tym to strona bardzo ładna widać ze jest pojemna w treść jedyne co mnie razi to ten ciemno szary kolor jak na mój gust trochę za bardzo kontrastuje. Ocena to 8/10
A i zauważyłem tam na stronie taki napis "miejsce na reklamę" może wymienimy się linkami lub butonami
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

slaveman pisze:jakoś się chyba nie skupiłeś za dokładnie skoro w IE są zgrzyty
zgrzyty w sensie niewielkie roznice w wygladzie nie funkcjonalnosci ;]
slaveman pisze:A i zauważyłem tam na stronie taki napis "miejsce na reklamę" może wymienimy się linkami lub butonami
chetnie ale jak wspomnialem w emailu, dopiero krotko przed oficjalnym opublikowaniem nowej wersji. Oba zamieszczone linki byly tylko dla testow ^^
Gromed pisze: i tak jak napisał HitcH w zaokrągleniach widać piksele, ale nie tylko w newsach, ale w każdym miejscu gdzie są zaokrąglenia
postaram sie to poprawic jak tylko siade na windowsa
Awatar użytkownika
Orbex
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2006, 21:45:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Orbex »

Mi się dużo bardziej podoba niż stara wersja.
Ten kursor bym wywalił zaokrąglił rogi.
Ja daje 9/10, stary animaniak mi się średnio podobał.

Edit.

Kursora nie ma, nie zwróciłem uwagi bo tą wersje dokładnie oglądałem już dawno.

Pozdro.
ODPOWIEDZ