8 marca

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

8 marca

Post autor: fuma »

Panowie przypominam iż dzisiaj jest dzień tych pięknych stworzeń, które niejednokroć są promykiem w naszym życiu i jedynym elementem dla którego żyjemy. Dzisiaj jest dzień kobiet, więc biegiem do kwiaciarni i składać życzenia mamie, siostrze, babci, koleżanką, sąsiadkom i wszelkim napotkanym po drodze kobietom ;] Na łamach tego topicu i ja składam najszczersze życzenia wszystkim paniom. Wszystkiego naj nie tylko ze względu na ten dzień ale ze względu na to, że wy panie jesteście deszczem na pustyni ;] ;* wszystkiego naj ^_^
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Ghoran »

Hmm...to ja dam kilka faktów o tym święcie ;)

Międzynarodowy Dzień Kobiet został zadeklarowany po raz pierwszy 28 lutego 1909 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Aczkolwiek święto to miało upamiętniać rozmaite fakty z historii wyzysku kobiet przez podłych kapitalistów, tradycja ustaliła datę 8 marca na pamiątkę marszu kobiet domagających się krótszych godzin pracy, lepszych wynagrodzeń i praw wyborczych z 8 marca 1908 w Nowym Jorku.

Dla zwolenników Dnia Kobiet, garstka faktów historycznych:
1. W trakcie Rewolucji Październikowej, bolszewiczka i feministka Aleksandra Kołłątaj namówiła Lenina aby wprowadził święto do kalendarza sowieckiego.
2. Dzień Kobiet obchodzi się oficjalnie do dzisiaj w Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Kirgizji, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Tadżykistanie oraz na Ukrainie.
3. W Polsce (co niektórzy pamiętają) w Dzien Kobiet do pracy się szło, z tym ze dzień był zabawowy, a urzędnicy wreczali paniom prezeenty na zasadzie "rączka, goździk (i rajstopy), buzia, klapa (medal lub order)".
4. W Czechosłowacji Dzień Kobiet osiągnął formę parodiową. Obchody odbywały się podobnie jak w Polsce, ale większość panów udawała się szybko do piwiarni gdzie świętowała we własnym gronie do późnego wieczora. Absurdalność i stereotypowość formy obchodów tego święta znalazła swój wyraz także w czechosłowackiej produkcji filmowej i telewizyjnej. Po upadku komunizmu w Czechosłowacji święto zarzucono, jako jeden z najjaskrawszych przykładów absurdu minionego reżimu.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Historia to nie wszystko :wink: Przykładem niech będzie "kutas" niegdyś swoisty pęk kolorowych sznurków wieszany u pasa będący elementem dekoracyjnym a dzisiaj wulgarne słowo ;] Więc możliwe, że święto nie ma najlepszej histori ale dzisiaj jego znaczenie jest o wiele głębsze. Bynajmniej dla mnie i w dalszym ciągu będe je świętować. Nacodzień również rozdaje kwiatki kiedy mam przypływ gotówki ;]
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Ghoran »

fuma pisze:Nacodzień również rozdaje kwiatki kiedy mam przypływ gotówki ;]

I z tym się zgadzam :)
Natomiast sztucznie kreowane święta to moim zdaniem przejaw seksizmu ;)
Ale oczywiście Panie u mnie w pracy kwiaty dostały :)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
Kez
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2005, 12:19:04
Lokalizacja: £om¿a
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: Kez »

Hm a u nas każda niewiasta dostanie osta ;) zaraz się tym zajmę, ost też kwiatek ;P i to jaki (joke) Tak serio to wszystkiego najlepszego wszystkich pań w szczególności dla tych z forum cba
Obrazek
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Jano »

Ghoran pisze: Natomiast sztucznie kreowane święta to moim zdaniem przejaw seksizmu ;)
Mimo wszystko Dzień Kobiet jest sympatyczniejszym świętem niż maksymalnie skomercjalizowane Walwentynki. No i lezka sie kreci za tymi plakatami z haslem: "Kobiety na traktory":P
Obrazek
Awatar użytkownika
swpok
Posty: 510
Rejestracja: 25 wrz 2005, 13:50:56
Lokalizacja: Syreni gród.
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox FreeBSD 1024x768
Kontakt:

Post autor: swpok »

Teraz jest hasło : "Kobiety do komputerów" [;
Oczywiście najlepszego dla wszystkich kobiet ...
Tych ładniejszych, no i trochę mniej [;.
Tych bardziej inteligentych i trochę mniej [; ...
Dzień bez uszczypliwości powinno siê uwa¿aæ dniem straconym.
abc1298
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2006, 22:05:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: abc1298 »

Ghoran pisze:Hmm...to ja dam kilka faktów o tym święcie ;)

Międzynarodowy Dzień Kobiet został zadeklarowany po raz pierwszy 28 lutego 1909 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Aczkolwiek święto to miało upamiętniać rozmaite fakty z historii wyzysku kobiet przez podłych kapitalistów, tradycja ustaliła datę 8 marca na pamiątkę marszu kobiet domagających się krótszych godzin pracy, lepszych wynagrodzeń i praw wyborczych z 8 marca 1908 w Nowym Jorku.
Coz za ironia. Szkoda ze nie podales najwazniejszej przyczyny tego swieta - wydarzenia z 8 marca 1911 roku, kiedy pewien wielce szlachetny (no bo przeciez nie podly) kapitalista zamknal pracujace kobiety w facryce i nie wypuscil nawet gdy wybuchl pozar - zginelo wtedy 147 osob. Nie zasluguje to na upamietnienie?
Trivium
Posty: 240
Rejestracja: 03 sty 2006, 14:54:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Trivium »

Coz za ironia. Szkoda ze nie podales najwazniejszej przyczyny tego swieta - wydarzenia z 8 marca 1911 roku, kiedy pewien wielce szlachetny (no bo przeciez nie podly) kapitalista zamknal pracujace kobiety w facryce i nie wypuscil nawet gdy wybuchl pozar - zginelo wtedy 147 osob. Nie zasluguje to na upamietnienie?
Dołączył(a): 20 Kwi 2006
Posty: 1
Trochę stary ten temat. Twój pierwszy post i taki trochę... dziwny? :roll:
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Ghoran »

oz za ironia. Szkoda ze nie podales najwazniejszej przyczyny tego swieta - wydarzenia z 8 marca 1911 roku, kiedy pewien wielce szlachetny (no bo przeciez nie podly) kapitalista zamknal pracujace kobiety w facryce i nie wypuscil nawet gdy wybuchl pozar - zginelo wtedy 147 osob. Nie zasluguje to na upamietnienie?
Po pierwsze necroposting, po drugie nie wiedziałem. Choć pewnie wg Ciebie i teorii spiskowej jestem szlachetnym liberałem i specjalnie ukryłem ten fakt. W dyskusję o wyższości socjalizmu nad kapitalizmem nie dam się wciągnąć :P
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
Kez
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2005, 12:19:04
Lokalizacja: £om¿a
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: Kez »

abc1298 Eh jak czytam posty ludzi twojego pokroju to nie wiem, co mam robić....
Po za tym zauważyłeś, kiedy był założony ten temat? Nie? To dostajesz słowne upomnienie..

Temat zamykam do odwołania
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Kez pisze:Temat zamykam do odwołania
Znaczy sie do przyszlego roku ;P
Zablokowany