Wyjątkowa strona

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
krzysieklasek
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2015, 13:43:29
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows
Kontakt:

Wyjątkowa strona

Post autor: krzysieklasek »

Chciałbym stworzyć swoją pierwszą stronę. Przeczytałem parę poradników na ten temat, jednak nie chciałbym aby moja strona była standardową nudną stroną, chciałbym aby się czymś znaczącym wyróżniała. Proszę o rady co by to mogło być oraz jak to zrobić
Mam na imię Krzysiek, mam 26 lat, pochodzę z Wrocławia. Z zawodu jestem grafikiem komputerowym, pracuję w agencji marketingowej, uwielbiam swoją pracę. Moje zainteresowania to informatyka, gry komputerowe i oczywiście grafika. W przyszłości chciałbym stworzyć własną grę komputerową.
Awatar użytkownika
SławekSławomir
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2015, 15:37:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Wyjątkowa strona

Post autor: SławekSławomir »

Po pierwsze o czym będzie strona? Masz już jakiś pomysł czy o to również pytasz? Jeżeli chodzi Ci o layout, to wpisz w Google "website trends 2015" i znajdziesz bardzo wiele inspiracji.
Awatar użytkownika
Grochot
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2015, 21:25:13
Strona na CBA.pl: groch
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Wyjątkowa strona

Post autor: Grochot »

No nie wiem czy tworzenie pierwszej strony powinno się opierać na takim schemacie. Jak wpiszę "website trends 2015" to najprawdopodobniej trafi na przykłady tych najlepszych, nabardziej dopracowanych projektów i może się zniechęcić. Oczywiście rozumiem, że warto od samego początku wzorować się na najlepszych wzorcach, ale trzeba też mierzyć siły na zamiary.

@krzysieklasek Robiłeś już jakieś kursy z internetu z HTML5/CSS3 + Responsive Webdesign? Jeżeli nie to może warto zrobić kilka darmowych kursów na udemy. Niektóre z nich pokazują właśnie krok po kroku jak zrobić stronę responsywną. To będzie już jakiś początek.
Awatar użytkownika
Ampersand
Posty: 25
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:33:41
Strona na CBA.pl: http://www.szczecin-info.cba.pl
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Mozilla Windows 1219x975
Kontakt:

Wyjątkowa strona

Post autor: Ampersand »

Jeżeli nie chcesz być standardowy to unikaj "website trends" i innych takich. No i co rozumiesz przez "znaczące"? Możesz np. zrobić stronę poszerzającą wiedzę na jakiś temat. Dać jej własny layout. Do tego spójną i niekiczowatą szatę graficzną, jako grafik nie powinieneś mieć z tym problemów, i już się znacząco wyróżnisz. A jeżeli będziesz często aktualizował treść to już bardzo dobrze. Z czasem możesz zrobić wersję mobilną, bo zmieścić ciekawą stronę w powiedzmy 540px to też wyzwanie dla grafika.
Homo sum ... (Terencjusz)
Awatar użytkownika
Grochot
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2015, 21:25:13
Strona na CBA.pl: groch
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Wyjątkowa strona

Post autor: Grochot »

No i jeszcze jedna kwestia... Nie skupiaj się tak na wyglądzie strony na początku. Ważne, żeby była przejrzysta i czytelna. To wystarczy. Najpierw skup się na treści i zawartości strony, która przyciągnie użytkowników. W razie potrzeby możesz przecież udoskonalić wygląd strony po jakimś czasie. Jeżeli myślisz przyszłościowo i chcesz rozwijać taką stronę w kierunku czegoś większego to może zainteresuj się systemami CMS i tworzeniem motywów graficznych do nich.
ODPOWIEDZ